Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Prośba o pomoc w analizie


DominikF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od czasu jak kupiełem 3 tyg temu A4 męczył mnie problem mocy. Na początku mówie diesel to dlatego się muli,a przejrzałem osiągi i mnie za przeroszeniem ... strzelił. Zabrałem się za poprawki :D. Powymieniałem filtry, przeczyściłem przepływomierz bo był troszkę zabrudzony ( ale bez przesady). Dzisiaj porobiłem logi dynamiczne 03 08 i 11. Z tego co przez ten krótki czas udało mi sie zauważyć to to, że w logu 03 coś z dostarczaniem tlenu nie trybi. Dodam jeszcze, że komputer nie wywala żadnych błędó silnika.

log 03

log03.jpg

log 08

log8.jpg

log11

log11.jpg

Jakieś propozycje?? Co do poprawki i czy takie logi są wystarczajace??

Zwaracm się do Was bogowie Vag-a i Słupków cyferkowych o pomoc :D.

Pozdrawiam

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam no przepływka jest u Ciebie raczej kaput, zrób jeszcze 011BS bo coś chyba sie kierownice przycinają. Ale główną przyczyną jest przepływka źle mierzy i tnie dawki paliwa strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lmm mierzy jak stara skarpeta [obcina doplyw gnoju jak tylko moze ].... :evil:

[wedlug mnie nadaje sie tylko do wymiany]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lmm mierzy jak stara skarpeta [obcina doplyw gnoju jak tylko moze ].... :evil:

[wedlug mnie nadaje sie tylko do wymiany]

Dobre są te Twoje porównania Spanky :polew:

Rzeczywiście LMM to już się skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciśnienie doładowania też bardzo skacze możliwe że kierownice troszke za ciężko chodzą. Wymień przepływke i zrób jeszcze raz pełne logi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciśnienie doładowania też bardzo skacze

akurat nie ma tutaj nic strasznie niepokojacego :wink4: ... AJM maja taka charakterystyke ze przez chwile maja duzy OB ... a dalsze delikatne wachania doladowania w granicach 50-60 mbar sa akceptowalne ... pojezdzi troszke uzywajac prawej stopy i powinno sie poprawic ... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziekiem za pomoc. Pojechałem do ASO i zaproponowali mi ceny :przepływka 420 , wymiana 70 , diagnostyka po wymianie przepływki ..... 250 zł. Powiem szczerze, że mnie koleś rozczulił. Czy rzeczywiście są potrzebne jakieś specyficzne ustawienia po wymianie przepływki ??

Pozdrawiam

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziekiem za pomoc. Pojechałem do ASO i zaproponowali mi ceny :przepływka 420 , wymiana 70 , diagnostyka po wymianie przepływki ..... 250 zł. Powiem szczerze, że mnie koleś rozczulił. Czy rzeczywiście są potrzebne jakieś specyficzne ustawienia po wymianie przepływki ??

Pozdrawiam

Dominik

na moje oko chcą Cie wydyndac :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No i po wymianie przepływki. W końcu jeżdże z szerokim uśmiechem :D. Po wymianie poglądów w ASO z 420 + 70 +250 zrobiło się 480 +105.Efekt jest konkretny i mi przyjmniej sprawdzili szczelność całego kanału dolotowego plus wykółcone mycie :D. Jutro w wolnej chwili pełne logi dla spokoju ducha.

Dziekuje za wsparcie :hi: :hi:

Pozdrawiam

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No i po wymianie przepływki. W końcu jeżdże z szerokim uśmiechem :D. Po wymianie poglądów w ASO z 420 + 70 +250 zrobiło się 480 +105.Efekt jest konkretny i mi przyjmniej sprawdzili szczelność całego kanału dolotowego plus wykółcone mycie :D. Jutro w wolnej chwili pełne logi dla spokoju ducha.

Dziekuje za wsparcie :hi: :hi:

Pozdrawiam

Dominik

I dlatego ja nie jezdze nigdy do ASO :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro w wolnej chwili pełne logi dla spokoju ducha.

czekamy .. zobaczymy jak sie sprawiło ASO .... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw jakie będą wyniki nowej LMM. Już zdażało się (lektura na AKP) że nowa przepływka nie domagała troszkę.

ps. ta cena za przepływkę to za wysoka chyba - przy wymianie - powinna kosztować ok 100Euro - chyba numer: 028 906 561X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...