Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komputer Stacjonarny - pomoc w zakupie


Rekomendowane odpowiedzi

Coś takiego własnie.. urządzenia firmy Synology są chyba nieco tańsze a podobne funkcjonalności. Np: DS212j. Do małej firmy lub zastosowań domowych to fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmuje się obróbką video i foto. Sony Vegas, Adobe AE, Adobe Premiere. Zastanów się nad iMac 27'. Miałem potężną konfiguracje na windowsie, ale nie szło pracować równolegle np w tych trzech programach. Po zakupie iMaca komfort pracy wzrósł niesamowicie. O stabilności już nie mówię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmuje się obróbką video i foto. Sony Vegas, Adobe AE, Adobe Premiere. Zastanów się nad iMac 27'. Miałem potężną konfiguracje na windowsie, ale nie szło pracować równolegle np w tych trzech programach. Po zakupie iMaca komfort pracy wzrósł niesamowicie. O stabilności już nie mówię :)

Pod warunkiem zwiększenia budżetu do ~8-9k PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmuje się obróbką video i foto. Sony Vegas, Adobe AE, Adobe Premiere. Zastanów się nad iMac 27'. Miałem potężną konfiguracje na windowsie, ale nie szło pracować równolegle np w tych trzech programach. Po zakupie iMaca komfort pracy wzrósł niesamowicie. O stabilności już nie mówię :)

Skoro się tym zajmujesz to napiszę Ci tak. Prowadzę tv internetową, mamy kanał na yt. Dzisaj obrabiam filmiki na sony vegas laptopem za który rok temu dałem 1000zł ( tysiąc ). Miał służyc do przeglądania internetu. Cały materiał ustawiam do dźwięku, bo na obraz nie mam wglądu. A jak się materiał renderuje to mogę jedynie z opery korzystać bo reszta leży. Nagrania robię w pełni amatorską kamerą za 3tyś. i nie planuje zakupu takiej profi za 30tyś. Teraz przemyśl i zastanów się czy na moje potrzeby jest konieczne zwiększanie budżetu dwukrotnie i kupowanie tak drogiego kompa. Czy może lepiej zostawić tą kasę i kupić sobie np. nowe lampy oświetleniowe, zapasową baterię, dodatkową kartę sd itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarko podjedź że do pcprojekt'u na Starowiślną do Tomka albo też pogadaj z Marcinem na miejscu i powiedz że od Pawła jesteś.

Ja u nich już 3 komputery kupiłem i wiele osób do nich wysłałem za co później byli wdzięczni bo zostali fachowo obsłużeni i również pod względem cenowym korzystnie na tym wyszli niż u konkurencji np. Bit :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmuje się obróbką video i foto. Sony Vegas, Adobe AE, Adobe Premiere. Zastanów się nad iMac 27'. Miałem potężną konfiguracje na windowsie, ale nie szło pracować równolegle np w tych trzech programach. Po zakupie iMaca komfort pracy wzrósł niesamowicie. O stabilności już nie mówię :)

Skoro się tym zajmujesz to napiszę Ci tak. Prowadzę tv internetową, mamy kanał na yt. Dzisaj obrabiam filmiki na sony vegas laptopem za który rok temu dałem 1000zł ( tysiąc ). Miał służyc do przeglądania internetu. Cały materiał ustawiam do dźwięku, bo na obraz nie mam wglądu. A jak się materiał renderuje to mogę jedynie z opery korzystać bo reszta leży. Nagrania robię w pełni amatorską kamerą za 3tyś. i nie planuje zakupu takiej profi za 30tyś. Teraz przemyśl i zastanów się czy na moje potrzeby jest konieczne zwiększanie budżetu dwukrotnie i kupowanie tak drogiego kompa. Czy może lepiej zostawić tą kasę i kupić sobie np. nowe lampy oświetleniowe, zapasową baterię, dodatkową kartę sd itp...

W takim razie masz rację, aż tak potężnej stacji nie potrzebujesz. Każdy musi dostosować potrzebny sprzęt pod umiejętności oraz swoje potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarko podjedź że do pcprojekt'u na Starowiślną do Tomka albo też pogadaj z Marcinem na miejscu i powiedz że od Pawła jesteś.

Ja u nich już 3 komputery kupiłem i wiele osób do nich wysłałem za co później byli wdzięczni bo zostali fachowo obsłużeni i również pod względem cenowym korzystnie na tym wyszli niż u konkurencji np. Bit :rolleyes:

Pablo, po co mam jeździć po jakiś gościach co ich w życiu na oczy nie widziałem, na forum mamy kolegów co się tym zajmują - wolę dać znajomemu zarobić. A co do fachowej porady to chyba im więcej opini i sugestii na dany temat tym lepiej :wink4:

W takim razie masz rację, aż tak potężnej stacji nie potrzebujesz. Każdy musi dostosować potrzebny sprzęt pod umiejętności oraz swoje potrzeby.

Dlatego właśnie taki budżet założyłem :) Nie zajmuję się tym zawodowo, to jest hobby. O Imac'ach słyszałem, ale to chyba za wcześnie jak dla mnie na taki sprzęt :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo, po co mam jeździć po jakiś gościach co ich w życiu na oczy nie widziałem, na forum mamy kolegów co się tym zajmują - wolę dać znajomemu zarobić.

Jeśli masz takiego to ok :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarko, robisz materiały w więcej niż 720p? Jeśli nie, bezsensem jest w sumie kupować samą budę za 5k. za 3k skompletujesz już dobrego kompa, który poradzi sobie w renderingu 720p. Photoshop i programy do obróbki dźwięku tym bardziej będą hulać aż miło. Jakieś mocne i7, 8GB ram na 1333 i będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo, po co mam jeździć po jakiś gościach co ich w życiu na oczy nie widziałem, na forum mamy kolegów co się tym zajmują - wolę dać znajomemu zarobić.

Jeśli masz takiego to ok :good:

Oczywiście, Ty też go dobrze znasz :)

jarko, robisz materiały w więcej niż 720p?

Mam możliwość nagrywać w 1080p i czasem chciałbym z tego skorzystać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, Ty też go dobrze znasz :)

Napisz PW o kim mówisz bo mnie zaciekawiłeś :lol1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo, po co mam jeździć po jakiś gościach co ich w życiu na oczy nie widziałem, na forum mamy kolegów co się tym zajmują - wolę dać znajomemu zarobić.

Jeśli masz takiego to ok :good:

Oczywiście, Ty też go dobrze znasz :)

jarko, robisz materiały w więcej niż 720p?

Mam możliwość nagrywać w 1080p i czasem chciałbym z tego skorzystać :)

to już inna sprawa. Jaki format nagrywania? avchd/mts ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak do wyboru:

- avchd 1080/50i

- 1080p

Z tej drugiej opcji nigdy nie korzystałem, nie wiem dokładnie jakie to są pliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1080p czyli zapis progresywny, bez przeplotu, najczęściej 25 lub 30klatek na sekundę. Nie pamiętam jak jest dokładnie przy 1080 50i bo nigdy w nim nie nagrywam. Tam masz bodajże 50 "klatek" na sekundę, co daje bardziej płynny a co za tym idzie sztuczny obraz. Wszystkie większe filmy, klipy są nagrywane w 24p. Jest to taki "hollywoodzki" standard. Mimo, że mniej klatek na sekundę, ludzki wzrok jest bardziej przyzwyczajony właśnie do 24 lub 25 klatek na sekundę. Spróbuj skorzystać z tego 1080p, a już zawsze przy tym pozostaniesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, chętnie bym przeszedł na ten lepszy format. Boję się jednak że laptop mi tego nie udźwignie dlatego póki co sobie odpuściłem... Kupię "dobrego" kompa to na pewno będę nagrywał tak jak sugerujesz :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udźwignie. jak dźwiga 1080/50i to udźwignie 1080p :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie dźwiga przeplotu. Nie mam wglądu wizualnego na obrabiany materiał, wszystko dogrywam na odsłuch :rolleyes: Renderowanie trwa mniej więcej w proporcjach 1min.=1h, a im projekt robi się bardziej "treściwy" to nawet 1min.=1,5h... Boję się że bez przeplotu będzie jeszcze gorzej...

Poczekam, już niedługo :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rozdzielczość w lapku 1920 x 1080p :?:

No ok już wiem bo wyprzedziłeś moje zapytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast dysku SSD można by się pokusić o zrobienie RAID 0 z 2-3 dysków 500GB czy nawet 1TB. Wzrost prędkości zapisu i odczytu byłby znaczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...