Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jaki monitor do obróbki zdjęć


Rekomendowane odpowiedzi

podrzućcie jakieś modele monitorów, dobrze oddających kolory i nadających się do obróbki zdjęć. Składam tacie kompa i niestety zielony jestem jeśli chodzi o monitory. Mamy drukarkę foto i sami drukujemy zdjęcia i ciągle jest problem, że wychodzi co innego niż na monitorze laptopa (pieprzony hp pavilion).

budżet: ~2000zł

matryca: panoramiczna 19-23", chyba raczej matowa (doradźcie)

rozdzielczość: tutaj jest problem bo przy 1920x1080 mój staruszek niewiele zobaczy, dlatego skłaniałbym się bardziej ku 1680×1050 lub coś w tych okolicach

Eizo - drogie i głównie 1920x1080.. może jakiś NEC ?[br]Dopisany: 04 Luty 2012, 14:44_________________________________________________jak na razie skłaniam się ku http://www.nec-display-solutions.pl/p/pl/pl/products/details/dp/Products/LCD/Current/LCD-P221W/LCD-P221W.xhtml co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś z firmy Sony :mysli: Szczerze też nie znam się super na monitorach ale jak masz źle ustawione kolory to żaden nie odda tego co się naprawdę wydrukuje. Musiał byś je sobie ręcznie poustawiać metodą prób i błędów drukując cały czas ten sam jakiś mały kolorowy obrazek i sprawdzając czy na monitorze wygląda tak jak na wydruku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z takich bardziej "przyziemnych" firm to zdecydowanie wybrałbym samsunga zamiast sony :sick3: mi chodzi o coś co ma nie tylko ładnie błyszczeć, mieć mega jasność i szybką reakcję, ale żeby miało dobre odwzorowanie RGB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z takich bardziej "przyziemnych" firm to zdecydowanie wybrałbym samsunga zamiast sony :sick3: mi chodzi o coś co ma nie tylko ładnie błyszczeć, mieć mega jasność i szybką reakcję, ale żeby miało dobre odwzorowanie RGB

Sorry chodziło mi właśnie o Samsunga :wink4: zawiesiłem się :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eizo Dell Nec. Eizo obojętnie jaki kupisz będzie idealny.. o Necach i Dellach musisz poczytać. Innych firm nie brałbym pod uwagę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eizo Dell Nec. Eizo obojętnie jaki kupisz będzie idealny.. o Necach i Dellach musisz poczytać. Innych firm nie brałbym pod uwagę..

NEC (nie pamiętam modelu) - miałem ich monitor 24" matryca PVA

Wystarczyło podpiąć np. Laptopa pod ten monitor i ustawić wyświetlanie ekranu 1-2, najłatwiej w ten sposób jest porównać jakoś wyświetlania obrazu.

To co na laptopie było pomarańczowe *jednolite - na NECu miało przejście z żółtego do prawie brązowego.

Ot tak można porównać zwykły monitor do takiego NECa. Więc jesli potrzebny jest Ci monitor do obróbki to się nie zastanawiaj nad innymi.

Co ciekawe kupiłem go za ok. 2500zł, po dwóch latach sprzedałem za 2000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eizo Dell Nec. Eizo obojętnie jaki kupisz będzie idealny.. o Necach i Dellach musisz poczytać. Innych firm nie brałbym pod uwagę..

dokladnie :) jestem grafikiem, wiec potwierdzam slowa kolegi :naughty:

w poprzedniej agencji pracowalem na 2xEizo 20" i bardzo sobie chwalilem, a w obecnej mam Della 23", obok ktorego stoi NEC 20" :polew:

najwazniejsze zeby matryca byla dobra (np. PVA), do tego wysoki kontrast, duzy kat widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim ale stanelo na LG ips235-bn na IPSie - musialem ciac koszty.. jako nastepca wadliwych ips236 zbiera calkiem pozytywne komentarze, w srode i ja sie wypowiem. wiem ze do eizo daaaaleka droga ale na pewno bedzie lepiej niz na TNkach.

ale zamiast eizo bedzie:

i7 2600k

msi hd6850 cyclone

2x4gb 1600 dual kingston

seagate 2tb sata III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...