Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Tempomat przestał działać po wymianie czujnika


kadopl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mialem problem z czujnikiem stopu - w skrocie zepsul sie. Kupilem nowy w ASO, zalozony tez w ASO (za darmo :D) tyle ze wczesniej sam wypialem stary , wypialem tez wtyczke od czujnika sprzegla - potem wpialem. Tempomat miewal takie dni :D ze nie dzialal - bylo to powiazane z czujnikiem stop - zapalala sie wtedy kontrolka esp albo swiec , teraz jest ok nic sie nie pali , stop nie swieci caly czas ale tempomat nie dziala.. Aha.. jak facet w ASO zapinal ten czujnik stopu podlaczyl VAGa i kasowal bledy,.. dziwne jest to ze skaswal mi zegar oraz oba fisy... wiec pytanie ogolne jest takie czy nie dzialajacy tempomat to bedzie raczej kwestia mechaniczna - czujnik sprzegla czy sie jako zdezaktywowal przy okazji wymiany czujnika stop ?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, udało Ci się rozwiązać ten problem? Bo przytrafiło mi się to samo po wymianie czujnika stopu. Jeśli tak to napisz co było przyczyną niedziałającego tempomatu. Pzdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, udało Ci się rozwiązać ten problem? Bo przytrafiło mi się to samo po wymianie czujnika stopu. Jeśli tak to napisz co było przyczyną niedziałającego tempomatu. Pzdr...

ja miałem podobny problem zaczęło się zepsutym czujnikiem światła stopu- światła świeciły się non stop, wymieniłem czujnik i hulało, ale po wymianie czujnika przestał działać tempomat, okazało się, że przy okazji wysiadł też czujnik sprzęgła :kwasny: zbieg okoliczności :doh: wymieniłem czujnik i do dzisiaj wszystko działa a to będzie już ze 2 lata :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś sposób aby sprawdzić ten czujnik sprzęgła? Np. Vagiem? Mógłby ktoś napisać gdzie to się sprawdza? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś sposób aby sprawdzić ten czujnik sprzęgła? Np. Vagiem? Mógłby ktoś napisać gdzie to się sprawdza? ;)

01-Engine -> Meas.Bloks-08 -> Group 006

W drugim okienku powinny być widoczne trzy zera (000).

Po wciśnięciu samego sprzęgła pierwsze zero zmienia się na jedynkę (100).

Po wciśnięciu samego hamulca drugie i trzecie zera zmieniają się na jedynki (011).

Po wciśnięciu pedału sprzęgła oraz hamulca wszystkie zera powinny zamienić się w jedynki (111).

W przypadku gdy wartości się nie zmienią, odpowiedni czujnik do wymiany.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to czasem nie chodzi o Group 066? Bo w 006 nic takiego nie ma...

Nie, nie pomyliłem się. Chodzi o grupę 006:

vaghamulec.png

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...