Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Jak otworzyć B6 sedana??? Aku rozładowane do zera!!


michass

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jest tzw kicha w szmacie.Zostawiłem samochód na 4 tygodnie i akumulator się rozładował do końca,nawet dioda w drzwiach nie mruga.Z kluczyka mogę jedynie otworzyć bagażnik,ale to sedan.Zamek tylko u kierowcy,kręci się w obie strony ,ale nic się nie dzieje.Gdyby samochód stał w garażu to bym se pokrywę pod silnikiem zdjął i otworzył maskę,albo spróbował dać prąd na rozrusznik.Niestety padaka stoi na ulicy.

Ma kto jakiego pomysła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a od strony pasżera nie masz wkłądki ?? jeśli nie to demontuj wycieraczki i platik podszybia i daj jakoś napięcie do aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a od strony pasżera nie masz wkłądki ?? jeśli nie to demontuj wycieraczki i platik podszybia i daj jakoś napięcie do aku

Wkładki przeciez nie ma po stronie pasazera w B6 :)

Aby zdemontowac podszybie tu musi przeciez otworzyć maskę :)

michass masz siedzenia z tyłu dzielone :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy wzmacniacz od radia nie ma stałego plusa? bo chyba wzmacniacz jest w bagażniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzenia chyba nie dzielone,tylko śmieszny podłokietnik otwierany.

Plastik pod wycieraczką nie wyjmę raczej,bo niedawno to robiłem i się wysówa do przodu samochodu,po ściągnięciu uszczelki na grodzi silnika i podszybia.

Gdzie ten wzmacniacz?????

Byłem u kumpla i powiedział żebym szukał stałego plusa.Zapalniczki nie ma (wieś tańczy wieś śpiewa).

Nie mam haka,ale może ktoś wie czy idzie wiązka fabryczna ze stałym plusem???

Wzmacniacz jest trop,wie kto gdzie szukać?

Może ktoś dorabiał sobie np. gniazdo zapalniczki pod lodówkę turystyczną itp. i wie gdzie jest stały plus w bagażniku lub z dojścia bagażnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie masz radio?

Wzmacniacz jest w prawym boczku bagażnika,

Poniżej rozpiska złącza dla zwykłego wzmacniacza, nie bose:

Multi-pin connector, 23-pin, blue

1 - Signal (rear right) from radio -R- / navigation system with CD drive control unit -J401- / control unit with display for radio and navigation -J503-

2 - Signal earth from radio -R- / navigation system with CD drive control unit -J401- / control unit with display for radio and navigation -J503-

3 - Signal (rear left) from radio -R- / navigation system with CD drive control unit -J401- / control unit with display for radio and navigation -J503-

9 - Switched positive from radio -R- / navigation system with CD drive control unit -J401- / control unit with display for radio and navigation -J503-

14 - Bass loudspeaker -R100- (+)

15 - Bass loudspeaker -R100- (–)

17 - Loudspeaker (+), rear left

18 - Loudspeaker (–), rear left

20 - Loudspeaker (+), rear right

21 - Loudspeaker (–), rear right

22 - Terminal 31

23 - Terminal 30

[br]Dopisany: 06 Luty 2012, 20:32_________________________________________________terminal 30 to plus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli głośniki tylne masz aktywne to w boczku będzie wzmacniacz i znajdziesz plusa. Ale też były wersje bez wzmacniacza i wtedy głośniki podpięte bezpośrednio do radia. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na szybko wywaliłem tylko kratkę w boczku i widać aluminiowy bloczek na takiej pułeczce na nadkolu.Wydaje mnie się że to będzie wzmacniacz.Jutro po robocie zdejmę boczek i pokąbinuje.Zajebiaszcze bógzapłać kkam :good:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje, że wszystko się uda i otworzysz auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już otworzony :good::thumbup:

Najlepsze to były spinki w boczku.Kto to k*rwa wymyślił :wallbash:.No i powiem szczerze,że jak żyje to nie widziałem aku przykręconego imbusem w najh*jowszym z możliwych miejsc.

Kolego dzięki raz jeszcze,uratowałeś mnie przed marznięciem na glebie.Takiej szybkiej i trafionej pomocy jeszcze na forum nie otrzymałem nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety trzeba mieć długiego imbusa, żeby odkręcić śrubę przy aku :confused4:. Ciesze się, ze mogłem pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupię nowe aku chcę naładować stare i przepalić samochód,bo stoi już za długo.Tylko najpierw rozmarza w domu bo zamienił się w lód :decayed:

A teraz mam coś poza lekcjami.Tak mi zaświtało przy okazji demontarzu plastikowego pasa w bagażniku,że w nim jest lampka i chyba się zapala jak jest klapa otwarta.Czy tam też jest stały plus? To by zaoszczędziło roboty ze zdejmowaniem/zakładaniem boczka :naughty: Dla potomnych oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba stały a masa przerywana.jak dobrze kojarzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety lampka steruje moduł komfortu, nie można tam podpiąć zasilania

lampka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko można znaleźć w elsie, schematy, montaż różnych podzespołów w samochodzie itp...przydatna rzecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...