Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Jak otworzyć B6 sedana??? Aku rozładowane do zera!!


michass

Rekomendowane odpowiedzi

Też by mi się zdało.Etke miałem,ale musze zainstalować od nowa,a do vaga się już ruski rok przymierzam.Czas się nawrócić,i odrobić lekcje z prundu.A poleciłbyś mi jakiś kabel z płytką do kompletu mam XP w kompie,jeśli to ważne.Po tej akcji to błędów będzie pewnie nasrane do pasa.A i na przyszłość nie zawadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jakiś kabelek z allegro VAG KKL, kosztował około 50 zł. Do b6 jest wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michass, ja kupiłem kabelek najtańszy od viakena, do B6 chyba każdy pójdzie. A że mam w garażu starego kompa więc kupiłem kabelek nie na USB ale na rs235 żeby nie było problemów i jest ok.

A co do stałego plusa to może za wczasu lepiej go wyprowadzić gdzieś w dostępne miejsce w razie czego? Albo lepiej mieć sprawną wkładkę w zamku drzwi :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem wkładkę pewnie ma dobrą, tylko poprzedni właściciel odłączył ją od zamka - zabezpieczenie przeciwwłamaniowe, nikt łamakiem nie otworzy drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema darkle.Czytałeś jak mi koleżka sympatyczny pomógł padaczkie otworzyć?!

Pomysł z kablem-czytasz mi w myślach,a schowany będzie za kratką w boczku :wink4:.

Co do zamka to naprawię jak się ociepli,a u mnie to kwestia tygodnia dwóch.A będę musiał odpinać tapicerke z drzwi???

Normalnie bym nie robił nic z zamkiem,ale czasem kobita jezdzi,i jak baterie w pilocie padną to będzie płacz.Do tego w ciąży jest,to pużniej z dzieciakiem lepiej takich scen nie ryzykować.

A co do kabla to chodzi o coś w miarę zrozumiałego i żeby wtyczka pasowała bez jej "docinania",bo słyszałem ,że tak bywa.

[br]Dopisany: 08 Luty 2012, 17:40_________________________________________________

moim zdaniem wkładkę pewnie ma dobrą, tylko poprzedni właściciel odłączył ją od zamka - zabezpieczenie przeciwwłamaniowe, nikt łamakiem nie otworzy drzwi

Możliwem,a może się coś poprostu ujeb*ło.

Jakby kto się natknął na fotki z rozbiórki zamka czy drzwi to poproszę.Swiją drogą zdejmowanie tapicerki z drzwi to ostatnia rzecz którą bym chciał robić.Jak widzę że po złożeniu odłazi przy zamykaniu drzwi to dostaje konwulsji.Takie mam uprzedzenie,to i jeszcze "uśmiechnięty" zderzak.A k*rwa pół świata tak popierd*la :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak otworzysz drzwi to zboku jest czarna zaślepka, a za nią śruba. Po odkręceniu śruby wkładka wyjdzie i można sprawdzić co jest grane. Jeżeli chcesz dobrać się do całego zamka to trzeba rozebrać tapicerkę. Tapicerka nie jest taka straszna, trzeba tylko kupić nowe zaczepy bo mogą się urwać podczas demontażu.(jeden kosztuje 2-5 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do interfejsu VAG ja kupiłem dokładnie taki:

http://moto.allegro.pl/najlepszy-najtanszy-vag-rs232-kkl-we-wtyku-obd-i2049946431.html

A dokładnie ten czarny bo bardziej mi się podobał, ale to kwestia gustu a działa tak samo :decayed:

Dzwoniłem wtedy do viakena i gość mówi że ten tańszy z aukcji którą podałem od tych droższych które też sprzedają różni się jedynie wykonaniem, że te tańsze są chińskie (ciekawe jakie są te droższe :naughty:) W każdym razie do zabawy amatorskiej ten tańszy w zupełności wystarczy. Tylko że jak masz lapka który nie ma tego gniazda rs232 to musisz wziąść ten na USB. Cena chyba ta sama ale dodatkowo trzeba go jakoś tam instalować.

Większy problem jest z oprogramowaniem. trzeba się zaopatrzyć w VAG-COM do wersji 409-1, VCDS Lite, VWTool,

Bez witaminki najciekawsze funkcje nie działają :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...