Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Dziwny problem z elektryką w drzwiach


tomasimo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dziwnie sie dzieje . Jak otwieram drzwi kierowcy gasnie podswietlenie w calych drzwiach ale jak zamknę drzwi to po pieciu sekundach oswietlenie wraca . A co najdziwniejsze gdy otworze drzwi np tak z 15 cm to swieci a jak juz otworze wiecej to nie swieci . I dzieje sie tak tylko w tych drzwiach . Tylne drzwi są ok .

Co to moze byc , jakaś przetarta wiązka w drzwiach czy cos innego?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie sprawdź wiązkę między drzwiami a słupkiem - tam najczęściej powstają uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia tak jak kolega wyżej napisał wiązka w drzwiach. Mile widziane podłaczenie VAGA i zczytanie błędów z MK. Kabelki w wiązce pomiędzy karoserią, a drzwiami mogą być uszkodzone w różnych miejscach, dlatego ważne jest abys sprawdził je dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczesciej przecieraja sie w tej gumce pod zawiasem drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to zdjąć boczek z drzwi a tą gumkę trzeba ścisnąć i pociągnąć, bodajże trzyma się to na 4 zaczepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co mi da sciągniecie boczku . kabel jest przerwany w tej gumce i a gumke fakt mozna nacisnąc i wychodzi ze slupka ale nic mi to nie daje poniewaz musze zdjąc tą gumkę calkowicie a za cholere nie wiem jak , nawet nie wiem jak odpiąc kostkę ze slupka , poniewaz jest tam bardzo ciasno

[br]Dopisany: 08 Luty 2012, 17:28_________________________________________________No chyba ze jak odepne boczek odepne kable i wyjme przez drzwi i tą gumę wtedy da rade zrobic ale czy wtyczki przejdą przez tą gumkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie też przerwany kabelek w tej wiązce idącej do słupka i elektryk mi zdjął boczek i jakoś tam polutował kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się ze inaczej tego nie wyciągniesz jak nie rozbierzesz tapicerki. Swoją drogą ściągnięcie go to 5min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie po ściągnięciu boczka jest lepszy dostęp do kabelków. Wtedy odpinasz całkowicie kostke, wypinasz kumowy peszelek od wewnątrz drzwi (należy do tego zdemontowac głośnik średniotonowy) i wyciągasz całą wiązkę do środka drzwi a potem przez otwór od głośnika na zewnątrz i lutujesz co trzeba. Mi jak przerwał sie kabelek w tylnych drzwiach, to zlutowałem go na zamkniętych drzwiach - bo niemogłem ich otworzyć. Ale to wszystko zależy w którym miejscu Ci sie kabelek przetarł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noi tutaj jest pewien problem :confused4: Musisz odciagnąć tą fioletową zapinke - przesuwa się w poziomie. Generalnie musisz pokombinować z tym odpięciem. Nie jest to niestety proste, a ja dokładnie niepamiętam jak to się krok po kroku odpina. Na pocieszenie powiem Ci, że ja połamałem jedną z kostek :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zrób to jak najszybcie, jak będzie zwarcie to Ci aku rozładuje i bedziesz mial zonka. Pakuj furaka do jakiegoś ciepłego garażu i działaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem ale pękła mi wtyczka i teraz nie chce siedziec na swoim miejscu . Ale jak zrobi sie cieplej to postaram sie wszystkie przewody wymienic , bo juz widac na nich ryski wiec za niedługo popękają . Lutowania bylo sporo ale jakos dalo radę. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem ale pękła mi wtyczka i teraz nie chce siedziec na swoim miejscu . Ale jak zrobi sie cieplej to postaram sie wszystkie przewody wymienic , bo juz widac na nich ryski wiec za niedługo popękają . Lutowania bylo sporo ale jakos dalo radę. Dzieki

niestety z tymi wtyczkami tak jest tym bardziej ze jest tak zimno. no ale najważniejsze ze działa :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Panowie... to różowe zabezpieczenie we wtyczce służy do zabezpieczenia pinów(nie należy ruszać przy wkładaniu/wyjmowaniu wtyczki), do wyciągnięcia wtyczki z gniazda służy na "prawym" boku zatrzask (tym boku pionowym bardziej dostępnym od kierowcy), natomiast gniazdko jest blokowane różowym zabezpieczeniem w karoserii słupka, różowa zawleczka ma swoje dwa położenia, (otwarte, zamknięte) przesuwa się w lewo i w prawo i nie należy jej wyciągać do przodu zupełnie.. bo się połamie..

http://www.dzsc.com/uploadfile/company/90634/b201182163521708.jpg

jak ktoś coś już ułamał to w ASO koszt gniazda/ wtyczki to ok 15 pln,

dostęp do gniazda jest bardzo dobry od środka auta, należy zdjąć stopkę lewej nogi, odkręcić półkę pod kierownicą (chyba ze trzy śrubki) oraz boczek plastikowy, z lewej strony pedałów, pod którym mamy wszystkie wiązki,

jeśli chodzi o wiązkę między drzwiami to tak jak koledzy pisali należy zdjąć boczek, porozpinać wtyczki i można całą wiązkę wyjąć, (zabrać do domu i na stole kabelki polutować/powymienać :)

oczywiście sam połamałem te różowe badziewka no i kupiłem nowe w ASO, dużo jest zabawy ale można samemu porobić, no tylko nie na mrozie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...