Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Czy to może być pompa wodna ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Mój problem polega na tym że na kanale 49 temperatura dochodzi do 110 st. podejrzewam jak bym jechał dalej była by wyższa wtedy gaszę auto na jakąś 1 min. momentalnie spada do 70 st. po ponownym uruchomieniu silnika bardzo szybko rośnie dodam że:

-wąż dolny do chłodnicy za termostatem zimny (termostat nowy "vernet")

-górny wąż gorący

-węże do nagrzewnicy zimne (po zsunięciu odpowietrznika zero pary,płynu )

-płyn w zbiorniczku podnosi się

wszystko to się stało po tym jak mi chłodnica po pękała i wymieniłem na nową mój błąd :wallbash: ale za błędy się płaci .

jeśli możecie znać przyczynę proszę o pomoc .

Opublikowano

uszczelka pod głowicą walnięta

Opublikowano

Skoro szybko rośnie temp i węże są zimne to stawiałbym na pompę bo niema krążenia cieczy chłodzacej.

uszczelka pod głowicą walnięta

a skąd takie przypuszczenia? w jaki sposób miała by uszczelka powodowac takie objawy?

Opublikowano

Kolego ja stawiam na 99% że z wirnik z ośki się urwał i popękał i wog€le nie masz obiegu płynu z tond ta szybko rosnąca temperatura i brak ogrzewania.

Niestety do wymiany pompy trzeba odkręcać cały przód.

Opublikowano
  • Autor

tak właśnie myślałem że to pompa wodna tym bardziej że nie miałem jak płynu zalać bo chłodnicę miałem zamarzniętą wodę spuszczałem tym dolnym wężem ale to chyba błąd że go nie przepaliłem po spuszczeniu wody i złapało pompę :angry: ok jutro rozbieram przód i wymieniam pompę.

Opublikowano

aby tylko to była pompa Jeśli miałeś zalane wodą to wszystko możliwe

Opublikowano

Weź sobie pompę SKF z metalowym wirnikiem. Dobra rzecz.

Opublikowano
  • Autor

oczywiście ta pompa jest :good: ,ale nie ma czasu na czekanie trzeba jeździć :rolleyes:

Opublikowano

Weź sobie pompę SKF z metalowym wirnikiem. Dobra rzecz.

Tak przy okazji zapytam się o te nieszczęsną pompę wody. Zaledwie kilkaset kilometrów wstecz :decayed: robiłem rozrząd w swoim wynalazku i wstawiłem pompę Ruville z wirnikiem plastikowym. Czy pompy z takim wirnikiem mają jakąś wadę? :mysli: Czy może chodzi po prostu o to, że są mniej trwałe od tych z wirnikami metalowymi? :mysli:

Opublikowano

Weź sobie pompę SKF z metalowym wirnikiem. Dobra rzecz.

Tak przy okazji zapytam się o te nieszczęsną pompę wody. Zaledwie kilkaset kilometrów wstecz :decayed: robiłem rozrząd w swoim wynalazku i wstawiłem pompę Ruville z wirnikiem plastikowym. Czy pompy z takim wirnikiem mają jakąś wadę? :mysli: Czy może chodzi po prostu o to, że są mniej trwałe od tych z wirnikami metalowymi? :mysli:

chodzi o wyższość metalu nad plastikiem. Obie firmy robia dobre podzespoly :decayed:

Opublikowano

Tak też myślałem. Przy moim jeżdżeniu, to i tak prędzej będę musiał wymienić rozrząd ze starości niż z przebiegu więc raczej ukręcenie wirnika mi nie grozi. :naughty:

Opublikowano

Odpada Ci ewentualna awaria w postaci połamanych łopatek wirnika :) Ale nie popadajmy z tego powodu w skrajność.

Opublikowano

Hehe, tak źle i tak nie dobrze. :polew:

Opublikowano

tak właśnie myślałem że to pompa wodna tym bardziej że nie miałem jak płynu zalać bo chłodnicę miałem zamarzniętą wodę spuszczałem tym dolnym wężem ale to chyba błąd że go nie przepaliłem po spuszczeniu wody i złapało pompę :angry: ok jutro rozbieram przód i wymieniam pompę.

Do wymiany pompy wodnej w AFN-ie nie trzeba rozbierać przodu a pompę wymienisz z kanału.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.