Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Jaki subwoofer do 1000zł.?


kamil321

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, spalił Mi sie juz 2 subwoofer ;(

Nie mam pojecia dlaczego, przed założeniem nowego subwoofera którego kupie(którego pomozecie Mi wybrac:) podjade do kogos aby zerknął na wzmacniacz czy z nim wszystko okej, czy to nie jego wina, bo jak kupie nowy i sie okaze ze mi spali to ... ;(

A wiec tak, mój budżet to do 1000zł.

Sprzęt jaki jest zamontowany to:

radio - Sony CDX-GT500

przód - ALPINE SXS-1357 ( z radia)

tył - JBL T595L (z wzmacniacza)

wzmacniacz - JBL 75.4

Na subwoofer ze wzmacniacza przy zmostkowaniu jest 284W

Jaki dokupic subwoofer do 1000zł.

I czy mógłbym go włożyc do skrzyni http://www.allegro.pl/item338849035_blaupunkt_gtb_1200_skrzynia_nowa_750w_gwarancja.html?

Taką skrzynie mam a to ze tam pisze z góry BLAUPUNKT to mniejsza z tym.

Mysle o jakiejs ALPINIE albo <hmmm> moze jakims JBL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcialbys skompletowac sprzet w optymalnym , lepszym i rozsadnym zestawieniu to moze zacznij od wymiany radioodtwarzacza i wzmacniacza bo mozna uzyskac zdecydowanie lepszy efekt za takie same pieniadze. Zarowno radio jak i wzmacniacz stoja na przeszkodzie w stworzeniu optymalnych warunkow dla dzwieku , ktory bedzie Cie zadowalal. Oczywiscie to wszystko pod warunkiem ze sprzet bedzie pochodzil z drugiej reki.

Radzilbym dac sobie tez spokoj ze skrzynia do ktorej podales link bo nawet trudno nazwac to skrzynia. Pamietaj ze kazdy glosnik musi grac w odpowiedniej obudowie ktora bedzie miala odpowiedni litraz. W innym wypadku kwota ktora dysponujesz bedzie wydana nierozsadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pomyśl nad jakimś fajnym JL'em..skrzynie robi się pod głośnik a nie odwrotnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiosystem mial suba za 1000zl niedawno teraz on kosztuje 1200zl ( wg mnie najlepszy sub za ta cene )

ewentualnie Vibe model Black Air II + lub Space (999zl)

inne firmy nniekomercyjne pomijam

napisz jakiej muzyki sluchasz ?

skrzynek wykonaj u profesjonalistow i zrob odpowiedni litraz pod glosnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka moc wyjsciowa ma twoj wzmacniaacz?

ja bede sie upieral przy audio-system`ie

wg mnie jest to jeden z dynamiczniejszych subwooferow jakie sa na rynku za ok 1000zl (1200zl kosztuje teraz ) a to bardzo wazne jak sluchasz roznej muzyki[br]Dopisany: 15 Kwiecień 2008, 19:18 _________________________________________________http://www.audio-system.de/audio/

lub moze vibe black air II +

lub vibe space ( 999zl )

mega subwoofery do mega cisnienia ;) wg mnie w rewelacyjnych cenach jak na swoje mozliwosci i marke[br]Dopisany: 15 Kwiecień 2008, 19:18 _________________________________________________http://www.vibeaudio.co.uk/[br]Dopisany: 15 Kwiecień 2008, 19:20 _________________________________________________

dobra wlasnie przeczytalem ile ma rmsu twoj woofer ... ty nawet nie mysl o glosnikach typu 1000W rms ... bo to nie pod twoj wzmacniacz

max co moze uciagnie ten wzmak to 500RMS wg mnie wiec najlepszy wybor bedzie szukac cos ok tego .... a nie klocka ktorego ten wzmak nie bedzie mogl ruszyc... i ktorego mozliwosci nawet nie wykorzystasz.

Najpierw kup lepszy wzmacniacz a potem mysl o mocnym glosniku

a tak w ogole to tyl masz na wzmacniacz przod z radia idzie ....

kup lepiej pozadny przod podepnij pod wzmak tyl ewentualnie pusc z radia niech tylko uzupelnia scene dzwiekowa.... a sub podepnij pod wzmak.

czyli przod i sub pod wzmak ( 4 kanalowy ) lub dwa osobne (2 kanalowe) a tyl pod radio jako uzupelnienie sceny muzycznej w aucie.

wtedy to ci zagra duzo lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm wzmacniacz jbl 75.4 to żadna rewelka... rozumiem że suba chcesz nowego tak?? osobiście zastanowiłbym się nad zmianą wzmacniacza.... a jeżeli chodzi o suba to polecam jak najbardziej jlaudio,jak narazie bezkonkurencyjny w moim przypadku,jeżeli chodzi o alpine to miałem swr1240d bodajże z wzmacniaczem nie bylejakim bo steg z serii Q i jakoś nie dawał rady tak jak jlaudio ze wzmakiem esx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba będe musiał sprzedac to radyjko i pomyslec o czyms. A gdybym wymienił radio na jakąs ALPINE (to juz chyba dobre radia), i przez wzmacniasz puscił tylne i przednie głosniki, a kupił wzmacniasz tylko pod subwoofer jedno kanałowy i wtedy porządny subwoofer (np. cos takiego http://allegro.pl/item345283378_rockf..._p3d212_subwoofer_30_cm_warszawa.html)

wtedy inaczej by to grało? Oczywiscie ze nie z tym budzetem ale jesli będzie trzeba cos powymieniac to cos tam sie znajdzie jeszcze kaski.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...