Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Czy mogę założyć na tył Michelin 195/60 R15 ?


YATES

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem na strychu dwie nowiutkie opony letnie Michelin 195/60 R15. Czy mogę je spokojnie założyć na tylną oś mając z przodu troszkę wyższe tzn. 195/65 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko ABS i ASR. Więc chyba sobie te oponki odpuszczę i zakupię u kolegi z forum jakieś porządne 195/65.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla ASR-u to nie ma znaczenia bo w twoim przypadku ten system jest tylko odpowiedzialny za przednia oś

Więc jak myślicie - skoro nie mam ESP to skusić się i załozyć te ciut niższe oponki na tylną oś ?? Jaka jest różnica wysokości między 195/65,a 195/60 ??

Lepiej te niższe założyć na tył czy na przód ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica wysokości między 195/65,a 195/60 ??

prawie 1 centymetr. duzo. ja bym jednak nie montował. ABS na pewno zeświruje bo będzie otrzymywał różnie wartości o prędkości obrotowych kol przedniej i tylnej osi. i nie wiadomo jak to wpłynie na drogę hamowania a to juz jest zabawa z bezpieczeństwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku...rcze nauczcie sie wkoncu ze nie miesza sie profilami chyba ze na tyl szeroka opona a na przod waska, jesli mamy ten sam rozmiare w twoim przypadku 195 , to darujmy sobie po pierwsze wyglad estetyczny z daleka widac ze cos nie tak po drugie bezpieczenstwo abs itp.

Oponki w twoim rozmiarze jeszcze nie sa takie drogie wiec nie ma co sie martwic i ryzykowac 195/65/15 goodyear excellence 190zl/szt lub toyo cf1 po 185zl/szt.

Po trzecie sprawdz date produkcji opony znalezionej na strychu, jak ma 8lat- nie zakladac absolutnie (8lat to na wyrost jesli byla nowa i przechowywana w odpowiedni sposob i w odpowiednich warunkach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fachowe porady. Wsumie tak tylko pytałem,bo słabo jestem obeznany w temacie "opony". W takim razie nie widzę problemu - kupię 2szt nowiutkich Toyo i założę je na przednią oś ,na tył dam te które miały iść na przód,a te Michelinki 195/60 po sprawdzeniu daty produkcji może ktoś chce to niedrogo sprzedam. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że jak masz 2 sztuki lepszych i 2 sztuki gorszych opon to te lepsze zawsze na tylną oś się zakłada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze opony na tył jak napęd jest na przód :mysli: zawsze myslalem ze lepsze na przód sie daje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze opony na tył jak napęd jest na przód :mysli: zawsze myslalem ze lepsze na przód sie daje...

chodzi o hamowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...