Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFB] Proszę o pomoc w Analizę Logów Dynamicznych

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Niby usterki nie ma.

Ale nie podoba mi się praca nastawnika kąta wtrysku.

Taraz na tym ustawieniu kąta wtrysku zaloguj:

Statyczne - 001,004,007,013,014

Dynamiczne - 004

Pompa była sprawdzana w serwisie Bosch ?

Opublikowano
  • Autor

Grupy: 004 - http://vaglog.rtnet.pl/mateusz611661.pl_73268.html

Grupy: 007 - http://vaglog.rtnet.pl/mateusz611661.pl_73254.html

Grupy: 013 - http://vaglog.rtnet.pl/mateusz611661.pl_73258.html

Grupy: 014 - http://vaglog.rtnet.pl/mateusz611661.pl_73256.html

001 i 004D Nie zapisało się ;/ Będe musiał jutro zrobić jeszcze raz

Myślę o tym nastawniku i ostatnio miałem błąd 00526 czyli jak dobrze kojarzę błąd wiążący się z nastawnikiem

Opublikowano

Czy ten samochod mial zmieniany rozrzad ?

Opublikowano
  • Autor

Miał jakieś 50 Tyś temu

Opublikowano

Przy wymianie rozrzadu zastosowano specjalne blokady ??

Bo pomijajac ze cos jest nie halo z pompą... to wydaje sie ze rozrzad jest ustawiony zle.

Opublikowano
  • Autor

Szczerze mówiąc nie wiem, bo wymiana rozrządu była robiona jeszcze przez poprzedniego właściciela

Ale wydaję mi się że tak jak mówiłeś jest coś nie tak z nastawnikiem

Opublikowano

Ja bym rozwalił rozrzad i ustawil wszystko porzadnie na blokadach zgodnie ze sztuką V6 i dopiero ustawil kąt wtrysku.

Problem z pompą jest niejako obok tego.

Opublikowano
  • Autor

Rozrząd na wiosnę planuje wymieniać więc wtedy będzie ustawiany

Może zregenerował czy wymieniłbym ten nastawnik ??

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Zdemontowałem Sterownik, wysłałem do sprawdzenia i okazało się że jest uszkodzony

W poniedziałek wróci z naprawy

Opublikowano
  • Autor

Nastawnik po regeneracji. Poprawy brak ...

Opublikowano

No to znow czekamy na logi.

Statyczne - 001,004,007,013,014 i 018

Statyczne BS - 004

Dynamiczne - 011,010,008,004,003,000

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

Postaram się zrobić jak najszybciej. Miałem nadzieję że to jednak nastawnik :facepalm:

Opublikowano
  • Autor

Panowie, zauważyłem ze w przepustnicy jest oderwany jeden kawałek ( Zdjęcie ) i ktoś złapał to opaską i zacisnął, niby się trzyma ale czy to może mieć jakiś wpływ na zachowanie auta ??

2150354008.jpg

---------- Post added at 21:31 ---------- Previous post was at 19:52 ----------

Logi Statyczne

Grupy: 001 - http://vaglog.rtnet.pl/mateusz611661.pl_76374.html

Grupy: 004,004,004 - http://vaglog.rtnet.pl/mateusz611661.pl_76380.html

Grupy: 007 - http://vaglog.rtnet.pl/mateusz611661.pl_76378.html

Grupy: 013 - http://vaglog.rtnet.pl/mateusz611661.pl_76377.html

Grupy: 014 - http://vaglog.rtnet.pl/mateusz611661.pl_76375.html

Grupy: 018 - http://vaglog.rtnet.pl/mateusz611661.pl_76381.html

Dynamiczne niestety się nie zapisały :facepalm:

Opublikowano

Jak dla mnie poprawy nie ma.... pompa zle, zaplon zle.

To nie przepustnica tylko klapa gasząca.

Opublikowano
  • Autor

Jeżeli poprawy nie ma. To została pompa ?

Opublikowano

Wtryskiwacze byly sprawdzane w tym aucie ??

Opublikowano

tak na podstawie jakis potrachanych w 15 postach logach co juz nie wiadomo ktore sa przed a ktore po jakims ustawianiu kata wtrysku wyglada na to, ze siedzi "mechanizm" ustawiania kata wtrysku w pompie VP44

to nie jest sterowane podcisnieniem jak turbina ale strumieniem ropy w pompie VP44 pod cisnieniem sterowanym otwieraniem i przymykaniem przez elektrozawor "kanalika" ktorym ta ropa ma w pompie gdzies tam ma sie przyciskac by cos tam pchnac (konkretnie taki tloczek przestawiacza)

Pisze tak bo w 004BS kat wtrysku na early jest jakis dziwnie wczesny - moze logi sa zle pokonwertowane (wtedy moja zlowrozba jest o d... rozbic)- wyglada ten log na dzien dzisiejszy nienormalnie

primo 1: wziac starego vagcoma (chyba 3.03 czy jakos tak) co przedstawia strone kata wtrysku nie w naglowku ale w wartosciach /patrz link co podalem/by bylo jednoznacznie wiadomo po ktorej sie jest stronie

zebrac logi do kupy w jeden post bylo wiadomo na co sie patrzec a co jest starym przed regulacja itp

idelanie by bylo jakby udalo sie zlogowac 011, 004, 008 (D) w momencie gdzy auto zalicza dola i w momencie gdy auto odzyskuje moc

O kacie wtrysku jest tu

http://www.audiklub.org/forum/viewtopic.php?f=1&t=103408

logi ktore musza sie znalezc to

001S

004S

007S

013S

014S

0XXS (taki co pokazuje na bitach kody bledow w VP44 - zapomnielm numerka / trzeba sobie doszukac/)

003BS

004BS

011BS (zawieszanie sie turbiny tez by skutkowalo dziwnymi skokami mocy)

003D

008D

011D

(3,8,11 jednoczeniej logowane jezeli to log np "dolka" i podobna 3ka gdy dolka mocy nie ma)

Pozdrawiam,

Przemek

Opublikowano
0XXS (taki co pokazuje na bitach kody bledow w VP44 - zapomnielm numerka / trzeba sobie doszukac/)

018 - jest zalogowana.

Przemo

U niego wyraznie nastawnik nie przestawia kąta na EARLY.

I ta niska dawka w pompie.

Opublikowano
  • Autor

Panowie. Nastawnik był regenerowany tydzień temu :facepalm:

Opublikowano

U niego wyraznie nastawnik nie przestawia kąta na EARLY.

I ta niska dawka w pompie.

tak wynika z 004BS ale tez w 004D widac ze ten kat sie zmienia w czasie jazdy wiec moze byc tak, ze na wolnych obrotach sie przycina a przy obrotach cisnienie ropy jest wieksze i potrafi zmieniac kat wtrysku... moze byc tak ze jak kat sie zmienia auto idzie ok a jak sie zawiesza to dostaje dola

ale pierwsze co to trzeba

- skonczyc z burdelologami i zebrac wszystko co jest zrobione po wszelkich ustawieniach itp

- zlogowac kat wtrysku (004S, 004BS, 004D) vagcomem starym (ktory no kat 2ATDC zapisze jako "-2" a kat 8BTDC jako "8" i nie ma niejasnosci co do strony - jakis %$#@@@ wymyslil ta konwencje zapisu strony kata jako opis w naglowku.... tylko niejasnosci z tego sa)

Panowie. Nastawnik był regenerowany tydzień temu

moze bedziesz mial powody do posta w dziale "nie polecam" (chwilowo to burdel w logach i nic na 100% nie wiadomo)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.