Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Opony Sunny - jakie w praktyce ?


aborygen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nadszedł czas na kupno fel 17ek i opon letnich do kpl.

Mam pytanie dla posiadaczy i użytkowników opon : Sunny SN3800 215/45R17 91W XL

jakie są w użytkowaniu na suchej i mokrej nawierzchni, hamowanie itp.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dokładnie nie wiem :wink4: myślę że 1200 zeta

wiem że nie kupie za to cud firmowych ale do normalnej jazdy nie wyścigowej powinno wystarczyć.

myślałem jeszcze o takim rozwiązaniu : Nankang NS-2 215/45R17 91V

opinie ma raczej dobre - wiadomo że nie wszystkim spasują

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że się wtrącę...

dlaczego 215/45? B6 katalogowo lata chyba na 235/45, więc różnica w średnicy koła to prawie 2cm :cool1:

licznik będzie przekłamywał, a auto bez odpowiedniej gleby będzie źle wyglądać, bo przestrzeń w nadkolach będzie się wydawała optycznie większa - takie moje skromne zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko na wiosnę będzie na niższych sprężynach więc spoko ;)

ale nie wiedziałem że 215 nie halo

dajcie więcej info

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/45/17 jak już..i żadne sunny czy wanli...chodzi o Twoje i innych użytkowników bezpieczenstwo...dołóż troche i kup coś firmowego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2 oponki o ktore pytasz NOWE !! i zakladalem je na przod i od tej pory myslalem ze lozyska mi padly??!!

Przelozylem na tył byle lepiej ale szumiały,niestety ciezka opona. Dlatego zostalem zamieniłem na nexeny 3000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że się wtrącę...

dlaczego 215/45? B6 katalogowo lata chyba na 235/45, więc różnica w średnicy koła to prawie 2cm :cool1:

licznik będzie przekłamywał, a auto bez odpowiedniej gleby będzie źle wyglądać, bo przestrzeń w nadkolach będzie się wydawała optycznie większa - takie moje skromne zdanie

wytlumaczy mi ktos co wspolnego ma szerokosc opony do przeklamania licznika? przeciez kolo ma taka sama wielkosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło nie ma takiej samej wielkości (średnicy zewnętrznej), ponieważ profil w tym przypadku 45 jest stosunkiem wysokości do szerokości opony. Co za tym idzie przy różnych średnicach zewnętrznych opon będzie inne wskazanie na liczniku spowodowane różnymi prędkościami tych opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2 oponki o ktore pytasz NOWE !! i zakladalem je na przod i od tej pory myslalem ze lozyska mi padly??!!

Przelozylem na tył byle lepiej ale szumiały,niestety ciezka opona. Dlatego zostalem zamieniłem na nexeny 3000

także polecam nexen:thumbup1: do normalnej jazdy ok. na mokrym trochę gorzej ale nie ma tragedi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło nie ma takiej samej wielkości (średnicy zewnętrznej), ponieważ profil w tym przypadku 45 jest stosunkiem wysokości do szerokości opony. Co za tym idzie przy różnych średnicach zewnętrznych opon będzie inne wskazanie na liczniku spowodowane różnymi prędkościami tych opon.

a wiec dla avanta b5 felga 17 najlepiej jaka oponke zasadzic aby licznik wskazywal dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niedawno kupiłem Uniroyal Rainsport 2 225/40R18

Mogę powiedzieć że są przyklejone do drogi a najbardziej czuć to przy ruszaniu.

Mogę polecić w/w oponki.

Teraz czas na moc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niedawno kupiłem Uniroyal Rainsport 2 225/40R18

Mogę powiedzieć że są przyklejone do drogi a najbardziej czuć to przy ruszaniu.

Mogę polecić w/w oponki.

Teraz czas na moc

Pozdrawiam

ale nie powiesz, że zmieściłeś się w budżecie kolegi czyli 1200zł za komplet :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założenia były do 1200 zeta ale trochę dopłaciłem ;)

do felg asa bbs musiałem dać coś lepszego i pewniejszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło nie ma takiej samej wielkości (średnicy zewnętrznej), ponieważ profil w tym przypadku 45 jest stosunkiem wysokości do szerokości opony. Co za tym idzie przy różnych średnicach zewnętrznych opon będzie inne wskazanie na liczniku spowodowane różnymi prędkościami tych opon.

a wiec dla avanta b5 felga 17 najlepiej jaka oponke zasadzic aby licznik wskazywal dobrze

225/45r17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem takowe przy zakupie B5 od poprzedniego właściciela, praktycznie nówki. Przyczepność całkiem ok na śniegu. Na mokrym kontrola trakcji na każdym winklu branym chociaż troszkę za szybko mruga jak stoboskop, na suchym cholernie głośne. Rozmiar 195/50/R15 91H model SN3800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...