Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Jakie wybrać sprzęgło?


junior_tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano :hi:

Panowie, aktualne fabryczne sprzęgło jest na wykończeniu, a w związku z modyfikacjami które chcę przeprowadzić w moim AFN'ie (moce rzędu 170-175 KM) zastanawiam się jakie sprzęgło wybrać.

Szukałem na forum ale nie znalazłem konkretnych odpowiedzi (jedni piszą że upalają fabrycznego dwumasa przez od kilku lat na podobnych mocach, inni że dwumas to kupa...)

Prośba też o podpowiedź ile orientacyjnie może kosztować dana konfiguracja (nowy dwumas, czy jednomas 1Z, czy jakieś wzmacniane)...

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie: wstawić jednomas + sprzęgło Sachsa/Luk'a jak chcesz dojść do wspomnianej granicy. Po co później rozbierać wszystko jeszcze raz, gdyby dwumas wytrzymał pół roku ?? Jeżeli szukasz tematu wzmacnianego sprzęgła wpisz sobie w google radzikowski.

Choć z drugiej strony jeżeli jesteś 100% pewny kondycji dwumasy i nie ma żadnych niepokojących objawów to zostawić tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

setki razy było

na taką moc zwykłe sprzęgło Ci starczy z dwumasem takie jakie masz, a jak chcesz coś więcej kup AWXa i z głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie: wstawić jednomas + sprzęgło Sachsa/Luk'a jak chcesz dojść do wspomnianej granicy. Po co później rozbierać wszystko jeszcze raz, gdyby dwumas wytrzymał pół roku ?? Jeżeli szukasz tematu wzmacnianego sprzęgła wpisz sobie w google radzikowski.

Choć z drugiej strony jeżeli jesteś 100% pewny kondycji dwumasy i nie ma żadnych niepokojących objawów to zostawić tak jak jest.

no właśnie nie jestem pewny tego dwumasa, przy butowaniu sprzęgło minimalnie się ślizgnie, ale dwumas wpada w jakieś wibracje dziwne i dudni mi cała buda :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz takie drgania i pochodzą na pewno od dwumasa to najbezpieczniej wymienić wszystko tj dwumas + sprzęgło. Wiele tematów na forum było o tym czy wybrać dwumas czy jednomas. Myślę że do takiej mocy jednomas 1Z byłby dobrym rozwiązaniem.

Poniżej link do wątku autorstwa "Kowi87" - trochę o tuningu i wyborze sprzęgła.

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=237951.0

A tutaj sama wymiana przez "kaliko44"

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=81238.0;highlight=jednomas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz takie drgania i pochodzą na pewno od dwumasa to najbezpieczniej wymienić wszystko tj dwumas + sprzęgło. Wiele tematów na forum było o tym czy wybrać dwumas czy jednomas. Myślę że do takiej mocy jednomas 1Z byłby dobrym rozwiązaniem.

Poniżej link do wątku autorstwa "Kowi87" - trochę o tuningu i wyborze sprzęgła.

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=237951.0

A tutaj sama wymiana przez "kaliko44"

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=81238.0;highlight=jednomas

no już się spisałem z kolegą kaliko44, wyjaśnił mi co i jak i zapadła dezycja na zmianę dwumasa na jednomas z 1Z + sprzęgło SACHS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Junior i jak tam mody??

Powaga wymieniasz dwumasa??!! Kurcze ja tez zaczynam kminic co robic ale jak tak czytam to moze faktycznie wymienic dwumasa plus sprzeglo na nowe-wiem ze to koszta.

Ale teraz mysle ze jak juz modzic to fajnei bylo by miec skrzynie szustke i gdybym znal dokladny cennik i rodzaje czesci by sam sobie posprawdzac zaczol bym dzialac.

Tez celuje w 160 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...