Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Jakie wybrać sprzęgło?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemano :hi:

Panowie, aktualne fabryczne sprzęgło jest na wykończeniu, a w związku z modyfikacjami które chcę przeprowadzić w moim AFN'ie (moce rzędu 170-175 KM) zastanawiam się jakie sprzęgło wybrać.

Szukałem na forum ale nie znalazłem konkretnych odpowiedzi (jedni piszą że upalają fabrycznego dwumasa przez od kilku lat na podobnych mocach, inni że dwumas to kupa...)

Prośba też o podpowiedź ile orientacyjnie może kosztować dana konfiguracja (nowy dwumas, czy jednomas 1Z, czy jakieś wzmacniane)...

pozdrawiam!

Opublikowano

Moje zdanie jest takie: wstawić jednomas + sprzęgło Sachsa/Luk'a jak chcesz dojść do wspomnianej granicy. Po co później rozbierać wszystko jeszcze raz, gdyby dwumas wytrzymał pół roku ?? Jeżeli szukasz tematu wzmacnianego sprzęgła wpisz sobie w google radzikowski.

Choć z drugiej strony jeżeli jesteś 100% pewny kondycji dwumasy i nie ma żadnych niepokojących objawów to zostawić tak jak jest.

Opublikowano

setki razy było

na taką moc zwykłe sprzęgło Ci starczy z dwumasem takie jakie masz, a jak chcesz coś więcej kup AWXa i z głowy

Opublikowano
  • Autor

Moje zdanie jest takie: wstawić jednomas + sprzęgło Sachsa/Luk'a jak chcesz dojść do wspomnianej granicy. Po co później rozbierać wszystko jeszcze raz, gdyby dwumas wytrzymał pół roku ?? Jeżeli szukasz tematu wzmacnianego sprzęgła wpisz sobie w google radzikowski.

Choć z drugiej strony jeżeli jesteś 100% pewny kondycji dwumasy i nie ma żadnych niepokojących objawów to zostawić tak jak jest.

no właśnie nie jestem pewny tego dwumasa, przy butowaniu sprzęgło minimalnie się ślizgnie, ale dwumas wpada w jakieś wibracje dziwne i dudni mi cała buda :confused4:

Opublikowano

Jeśli masz takie drgania i pochodzą na pewno od dwumasa to najbezpieczniej wymienić wszystko tj dwumas + sprzęgło. Wiele tematów na forum było o tym czy wybrać dwumas czy jednomas. Myślę że do takiej mocy jednomas 1Z byłby dobrym rozwiązaniem.

Poniżej link do wątku autorstwa "Kowi87" - trochę o tuningu i wyborze sprzęgła.

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=237951.0

A tutaj sama wymiana przez "kaliko44"

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=81238.0;highlight=jednomas

Opublikowano
  • Autor

Jeśli masz takie drgania i pochodzą na pewno od dwumasa to najbezpieczniej wymienić wszystko tj dwumas + sprzęgło. Wiele tematów na forum było o tym czy wybrać dwumas czy jednomas. Myślę że do takiej mocy jednomas 1Z byłby dobrym rozwiązaniem.

Poniżej link do wątku autorstwa "Kowi87" - trochę o tuningu i wyborze sprzęgła.

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=237951.0

A tutaj sama wymiana przez "kaliko44"

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=81238.0;highlight=jednomas

no już się spisałem z kolegą kaliko44, wyjaśnił mi co i jak i zapadła dezycja na zmianę dwumasa na jednomas z 1Z + sprzęgło SACHS

  • 11 miesięcy temu...
Opublikowano

Junior i jak tam mody??

Powaga wymieniasz dwumasa??!! Kurcze ja tez zaczynam kminic co robic ale jak tak czytam to moze faktycznie wymienic dwumasa plus sprzeglo na nowe-wiem ze to koszta.

Ale teraz mysle ze jak juz modzic to fajnei bylo by miec skrzynie szustke i gdybym znal dokladny cennik i rodzaje czesci by sam sobie posprawdzac zaczol bym dzialac.

Tez celuje w 160 KM

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.