Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budzetowy laptop


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam nowego budzetowego laptopa do filmow i netu. Z uwagi, iz procesory AMD typu C50,C300 maja smieszna wydajnosc trafilem na celerony Dual Core B800(wydajnosc ponad 2x wyzsza niz AMD) i mam pare modeli do wyboru:

1. najkorzystnej wychodzi Fujitsu, z tym ze sam nie mialem,w Komputronik jest promocja 1249

http://www.komputronik.pl/product/150885/Komputery/Laptopy_i_netbooki/Fujitsu_Lifebook_AH531_AH531MRSA5PL_Black_Totalny_pakiet_bezpieczenstwa_w_cenie.html

2. hp za 1400- nie ufam tej firmie

http://www.komputronik.pl/product/139162/Komputery/Laptopy_i_netbooki/HP_630_A1E08EA_.html

3.4. za 1400 z kawalkiem moge tez miec lenovo albo asusa z tym procesorem. Z tym ze korzystalem z obu firm i zdarzaly sie awarie choc lenovo chyba lepsze.

http://www.komputronik.pl/product/151559/Komputery/Laptopy_i_netbooki/Lenovo_IdeaPad_B570_59_325609_Totalny_pakiet_bezpieczenstwa_w_cenie.html

Wiec chetnie bym kupil te Fujitsu- prosze o opinie o osoby z branzy, co maja cos do powiedzenia o Fujitsu.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam:

Jak chcesz przeznaczyć w granicach 1400zł to może lepiej kupić półroczny albo roczny z lepszymi parametrami i jeszcze na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.komputronik.pl/product/127160/Komputery/Laptopy_i_netbooki/Toshiba_Satellite_C660_1KW_4_GB.html

Ja jestem za Tosią, HP mozesz nie ufać, choć ja jestem zadowolony w domu mam 5 latka ( seria biznes wtedy wart 3.5k ale wart tych pieniędzy)

[br]Dopisany: 20 Luty 2012, 20:58_________________________________________________Chociaż wolałbym dołożyć kupić coś mocniejszego, raz a dobrze niż potem pluć sobie w brodę, że chce odpalić nawet jakąś marną grę i kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze spytam. Musisz mieć lapsa? nie może to być stacjonarka. Zależy Ci na miejscu w domu czy może na mobilności / praca bo w sumie to patrząc z mojego pkt widzenia jeśli miałbym możliwość kupiłbym stacjonarkę do domu. a jeśli chodzi coś przenośnego to np MSI Wind albo coś innego 10 calowego. Przybliż troszkę jeszcze wymagania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie myśli o graniu w gry 3D to po co stacjonarny? Zajmuje wiecej miejsca, dużo kabli itd. Tylko moje zdanie jest takie że lepiej dołożyć i kupić lepszy lub w tej cenie kupić lepszy używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, środki i tak lapki mają konkretnych producentów, podane wyżej laptopy są niemal identyczne i w sumie, jakbyś wybrał tego, który Ci się najbardziej widzi z wyglądu, to byś nie narzekał. Tak naprawdę np "Lenovo", w tym laptopie ma tylko obudowę i logo na niej, reszta to wyroby poszczególnych firm typu Intel, Samsung, Kingston itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbyś wybrał tego, który Ci się najbardziej widzi z wyglądu, to byś nie narzekał

kolego takimi wartościami przy wyborze laptopa może się kierować moja dziewczyna, tutaj raczej nie powinieneś ich promować.. od producenta laptopa zależy z jakiego źródła użyje elementów niewymienionych w specyfikacji, jakich norm jakościowych przestrzega w produkcji i transporcie, z jakich materiałów zrobi obudowę, jak zaprojektuje chłodzenie, jaką da baterię, jak skuteczny ma serwis i wsparcie techniczne - wymieniać dalej? HP już nigdy w życiu nie kupię, miałem dwa i oba były beznadziejne - firma nawet nie w połowie tak dobra jak kiedyś. Dużo dobrego mogę powiedzieć o benq i acer. Rok temu kupiłem dla rodziny w x-komie bardzo fajny budżetowy model MSI za niecałe 1400zł. Niestety nie pamiętam modelu, a i na allegro już ich nie widzę. Wtedy na aukcji sprzedało się chyba z 60 szt. Rowniez polecam tę firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mamy iść w tym kierunku, to komputera nie kupuje się gotowca, tylko się kompetuje na najlepszych komponentach, tak, aby ładnie wszystko współgrało. Wtedy nie ma takiego problemu jak "obsługa techniczna HP", bo gwarancja jest na wszystko osobno, a nie na całego kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przecież mowa o laptopie a nie pececie, chcesz składać laptopa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to problem jakiś? W Komputroniku bez problemu by poskładali czy też przerobili pod Ciebie, już obecnie istniejący zestaw. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to problem jakiś? W Komputroniku bez problemu by poskładali czy też przerobili pod Ciebie, już obecnie istniejący zestaw. :wink:

Mogą wymienić procesor, dysk, , naped, pamieć i ew. grafike i to wszystko. Kupując np acera nie włożysz tam płyty od asusa, nie dołożą np usb albo hdmi jak nie ma. I takie dokładki napewo wiecej kosztuja niz by sie poszukało laptopa z odpowiadającą konfiguracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą wymienić procesor, dysk, , naped, pamieć i ew. grafike i to wszystko. Kupując np acera nie włożysz tam płyty od asusa, nie dołożą np usb albo hdmi jak nie ma. I takie dokładki napewo wiecej kosztuja niz by sie poszukało laptopa z odpowiadającą konfiguracją.

dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...