Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Zablokowane zawory


seta2111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Audi A6 1,8 silnik ADR + gaz. Problem pojawił się w momencie parkowania. Po włączeniu wstecznego szarpnęło autem i zgasło.

Próba odpalenia powiodła się , lecz usłyszałem stukanie pod maską i praca silnika była bardzo nieregularna.Sprawdziłem pasek- cały ,

rozrząd ustawiony według znaków, napinacz łańcuszka i łańcuszek też na oko ok. Ponowne odpalenie już się nie powiodło.Mam wrażenie ,że gdy go próbowałem odpalić rozrusznik kręcił z dużą łatwością ,tak jakby nie było ciśnienia.

Faktycznie po sprawdzeniu nie było ciśnienia na 3 garach jedynie na jednym ale słabe .

Po zdemontowaniu kolektora ssącego okazało się, że w otworach głowicy znajdują się kawałki tworzywa sztucznego , które blokują zawory.

Z kolektora wysypałem resztę wraz z sprężynką.

Co mogło się rozsypać , przepływomierz czy przepustnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej przepływomierz

przepustnica jest metalowa "w ciagu powietrza" - obudowa i zastawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz jest tez cały metalowy- siatka jest cała więc nawet z obudowy filtra nic nie mogło się przedostać .

Czy po drodze do kolektora może znajdować się coś w postaci membrany z tworzywa co mogło się rozsypać :mysli: :mysli::mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ADR czasem nie ma klapek sterowanych podciśnieniem w kolektorze ssącym (nie mówię o przepustnicy)??? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nic takiego nie ma;/ Ciekawe, co się sypnęło, ale tak, czy owak - głowica do zrzucenia :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ADR czasem nie ma klapek sterowanych podciśnieniem w kolektorze ssącym (nie mówię o przepustnicy)???

U mnie jest( po drugiej stronie kolektora niż zamontowana jest przepustnica) a chyba do połowy 1997 nie było i jak się rozsypie to dokładnie taki może być efekt ( to element z plastiku sprężynek i membrany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestudiowałem dzieki ,faktycznie rozsypała się się ten regulator strumienia powietrza ,ale mam jeszcze jedno pytanie mam kolektor ssący na pewno z ADR lecz bez tych dodatków. Jakie mogą być skutki gdy go zamontuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem okazji robić takiej zamiany ale chyba trzeba by sprawdzić czy ten co masz

będzie pasował i coś pokombinować żeby oszukać ECU:

1.ECU będzie widział brak elektrozaworu sterującego regulatorem strumienia powietrza

(może zostawić sam elektrozawór na wtyczce)

2.w tym prostszym kolektorze chyba nie będzie miejsca na czujnik temp powietrza w dolocie

więc też następny błąd .

Poza tym brak samego regulatora strumienia spowoduje chyba tylko spadek dynamiki

przy gwałtownym przyspieszaniu (bo po to go dołożyli po I-szym lifcie) a czy nie wpłynie

to na pracę silnika ogólnie (np.mapy wtrysku długoterminowe) to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...