Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHL] Problem z sonda lambda


pablo85pg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miesiąc temu zalożyłem instalcję sekwencyjna landi lorenzo. W ciągu ostatnich kilku dni auto jak mocno sie przygazuje dławi się i dusi tak jakby brakowało gazu. Dodam że na benzynie chodzi elegancko. A na gazie póki jest jeszcze zimny silnik to tak w miarę, a jak już się nagrzeje to już nie ma mocy. Byłem u gazownika i sprawdzaliśmy świece i przewody i są dobre. Pojechalismy do jego znajomego i podpielismy pod komputer i okazuje sie że sonda lambda na benzynie i na biegu jłlowym na gazie pracuje prawidłowo, a jak się doda gazu na gazie to sonda wskazuje wartość ok 0,95. Narazie gazownik ustawił mi recznie sekwencję i w miare da sie jezdzic, ale to rozwiazanie jest tymczasowe. W następnym tygodniu bedzie sprawdzał wszystko jeszcze raz bo narazie nie ma pomyslu co jest nie tak. Co moze być tego przyczyną? jakies pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Niech to dobrze poustawia.

Nie ma takiej usterki sondy, żeby pracowała dobrze na benzynie i na gazie na wolnych a na wyższych pokazywała bogato. Jak pokazuje, to pewnie tak jest.

Nie śmierdzi gazem z wydechu po przegazowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko porządna regulacja tej instalacji pomoże a jak on sobie z nią nie radzi to moze lepiej jechac do kogos innego... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj na instalacje mam gwarancje. A nie zakładałem instalacji u pierwszego lepszego gazownika, najpierw sporo szukałem w internecie opini o gazownikach i pytałem znajomych dopiero potem zdecydowałem kto mi będzie zakładał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli auto na benzynie prawidłowo pracuje znakiem tego LPG wymaga dokładnej regulacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem sama regulacja nie wystarczy.

Mogą być jeszcze błędy montażowe.

Regulacja nie jest uniwersalnym lekarstwem na każde niedomaganie instalacji gazowej.

Jak masz gwarancję, to wymagaj poprawki, jak sobie gazownik nie radzi, to albo uzgodnij, że jedziesz gdzie indziej na poprawki i on płaci, albo niech zabiera zabawki i oddaje kasę.

LR to najlepsze instalację i wiele wybaczają błedów motażowych, ale jak widać nawet to można skaszanić.

Ten silnik powinien śmigać na gazie bez żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...