Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Powracający problem zapieczonych łopatek


cysiu100

Rekomendowane odpowiedzi

To ja może obalę teorię lejących wtrysków, które są tu podejrzane...

Mam założone nowe kompletne wtryski z serwisu w swoim asv, a turbinę czyściłem przed sylwestrem.

Korekcje w okolicach 0,00-0,02

Tydzień temu pojawiły się problemy - sprawdzona sztanga i co? Nie cofa się już na maksa.

Codziennie pokonuje odcinki 8km, jak napisał kolega wyżej, przy takich odcinkach nie da się przegonić auta, bo wskazówka temperatury podnosi się dopiero po 2km, a reszta trasy to prosta, więc albo 4 albo 5 bieg.

Ogólnie twierdzę, że szkoda diesla na takie kawałki, ale co zrobić...Chciało się to się cierpi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli dawka i rozpylenie paliwa, cisnienie doladowania oraz kompresja sa prawidlowe silnik nie powinien dymic. a sadza, ktora ew. sie osadzi powinna ulec wypaleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy miesiące jazdy do pracy mojej żony po 4km i turbina zasyfiona, silnik wpada w awaryjny,.

Rozruszałem sztangę ręcznie czy jak kto woli podciśnieniem, trasa Hamburg - Rybnik 140-150 km/h średnio tam i z powrotem, no i żona już nie jeździ do roboty i mam zero notlafów.

Nie trzeba jakoś strasznie pałować żeby turbo się nie zakopciło, po prostu trochę bardziej dynamicznie pojechać od czasu do czasu, oczywiście jak silnik jest ok. tzn. wtryski nie leją jak pisali poprzednicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś gdzieś czytałem że wystarczy raz na jakiś czas w trasę pojechać i tak przez ok 10 min utrzymywać stałą prędkość około 100-110 km/h i wtedy sam silnik wypala sobie sadzę i ten cały syf, jakoś się to nawet nazywało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyliles z wypalaniem dpf. kupcie sobie turbo kkk, tam sie nie syfi vnt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...