Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Odpala i gaśnie


manius_29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem. Dziś rano odpaliłem samochód i ku mojemu zdziwieniu po 5 sekundach zgasł. Ten efekt powtórzył się kilkakrotnie. VAG-owanie nic nie dało - zero błędów.

Znajomy na podstawie podanego telefonicznie stanu rzeczy stwierdził iż przyczyną może być klapa gasząca. Poruszałem nią, żadnych oporów itp. jedynie jest trochę oleju. W efekcie po odpaleniu samochód pracuje na jałowym, ale przy dodaniu gazu obroty spadają i gaśnie. Faktem jest też że wzrosła temperatura otoczenia i coś mogło puścić. Proszę o ewentualne wskazówki co może być przyczyną oraz czy da się i jak ustakić VAG-iem w czym jest problem - powtarzam że autoskan nie wykazał błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie, wcześniej auto przerywało i było zamulone. Problemem okazał się filtr paliwa, po zmianie wszystko wróciło do normy.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa spietrzajaca w zbiorniku, filtr paliwa, zacieta klapa gaszaca, zawor sterujacy klapa gaszaca, wrobel przed przeplywka,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa spietrzajaca w zbiorniku, filtr paliwa, zacieta klapa gaszaca, zawor sterujacy klapa gaszaca, wrobel przed przeplywka,

dzięki za informację ... czy powyzsze elementy z wyłączeniem filtra paliwa można przetestowac VAGiem ?

A wróbel przed przepływką ??? Jak rozumiem chodzi o ptaszka lub inny "element obcy" blokujący dopływ powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uzupełnieniu, może ta dodatkowa informacja coś wniesie ... po paru próbach uruchomienia po samoistnym zgaśnięciu, zapala się czerwona kontrolka olej...sprawdziłem stan i jest poniżej...jakieś dwa tygodnie temu było OK. Już wcześniej miałem wrażenie że EGR puszcza...jest jakiś związek przyczynowo-skutkowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

egr nie ma nic wspolnego z ubywaniem oleju.

albo masz wyciek, albo turbina puszcza, albo prowadnice zaworow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan na dzień dzisiejszy: ładna pogoda, temparatura dodatnia, słońce ... wsiadam i ...samochód odpala, ma chwilowo tendcencje do zgaśnięcia ale się nie dał. Zrobiłem rundkę w koło bloku, pracuje bez zarzutu, przyspiesza, obroty nie falują ...jestem zdezorientowany

Jutro, o ile odpali, wstawiam na wymianę filtra paliwa, oględziny pod katem ewentualnego wycieku i ... może jeszcze jakieś sugestie co do ewentualnych prac i może próba wskazani winnego takiego stanu rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...