Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AKE] Dziwne głośne stuki dudnienie silnika :(

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Koledzy, mam 2,5 TDI 180 w B6 też mam dziwny dzwięk stuki- dudnienie, takie od silnika od strony filtra powietrza a co dziwnee samochód nie zasysa powietrza tylko dmuchaa.. rozrząd niby wszystko w porządku nic nie widać... :( pomocyy... dodam ze od jakiegoś czasu był błąd po podpięciu kompa z wstryskami ale nic nie było słychać ani nie było objawów... coś podobnego jak tu

http://www.youtube.com/watch?v=WWo-qlEMDSE&feature=related

rozrząt kompletny robiony niecały rok temu...

Co to może być?

Opublikowano

Mam podobnie.Pojawilo mi sie to z awaria EGR.Nie wiem,czy to od tego.

Czekam na wolny kanal,zeby przelozyc egr.

Jak nie to,to zostaja wtryski lub hydraulika.

---------- Post added at 22:31 ---------- Previous post was at 22:30 ----------

U mnie tez ten dzwiek wystepuje po stronie pasazera.

Opublikowano

To chyba znana sprawa z AKE. Ktory to rok dokladnie i miesiac?

Wiesz w jakim stanie sa walki, popychacze i dzwigienki?

Opublikowano

trudno jednoznacznie ocenic nie przykladajac ucha tu czy tam. jednak jezeli dzwieki dochodza z okolicy glowic/filtra powietrza, spodziewalbym sie problemu z popychaczami, przyjrzalbym sie tez walkom.

skoro piszesz ze zamiast zasysac dmucha, moze byc zawieszajacy sie zawor ssacy.

Opublikowano
  • Autor

Rok produkcji 11/2001 Typ silnika AKE, no właśnie dziś mechanik sciągnął dekielek z jednej strony i widać na wałku rozrządu nierównośći starte są troszke.. popychacze też nie wygladają najlepeij.. z jednej strony to i pewnie druga strona nie wyglada najlepiej.. koszt samych części mówi około 4200... nie da sie sie zrobić odrobine taniejj? (przy okazj wymienił pasek 184,- bo był lekko wycianiety i już koszty robocizny 300,- )

nie da sie sie zrobić odrobine taniejj?

1 . to silniki na allegoro są w cenach od 2200... ?

2. czy moze szukać głowcy w dobrym stanie ? ? ?

3.może wymienić same popychacze dzwigienki i pestki i problem ustanie ?

4. wszystkie 4 wałki + to co w punkcie 3? ?

Opublikowano

U mnie jest walek w stanie idealnym.

Dzwigienki na swoim miejscu jak tam ostatnio zagladalem,a tez mam ten dzwiek.

Sprawdze Egr i napisze,czy cos sie zmienilo.

Potrzebuje tylko kanalu wolnego na pare godzin,bo wyciagnac u nas egr to masakra.

Opublikowano

No niestety, koszt naprawy nie jest mały:suicide_anim:

Jeżeli kupisz używany silnik to wcale nie znaczy, że będzie w lepszym stanie.

Głowicę raczej masz dobrą, najlepiej wymienić właśnie całą hydraulikę kupić nowe lub regenerowane wałki i jeździć następne 200k km.

Ja robiłem u siebie duży remont ok. 110k km temu i właśnie w zakresie wymiany hydrauliki i nowych wałków rozrządu :cool1:

---------- Post added at 13:30 ---------- Previous post was at 13:26 ----------

U mnie jest walek w stanie idealnym.

Dzwigienki na swoim miejscu jak tam ostatnio zagladalem,a tez mam ten dzwiek.

Sprawdze Egr i napisze,czy cos sie zmienilo.

Potrzebuje tylko kanalu wolnego na pare godzin,bo wyciagnac u nas egr to masakra.

zrzucałeś dekle z głowic ?

Opublikowano

kolega mial to taki sam objaw, i niestety krzywki na wałkach , jak zaczeli rozbierali to znalazło sie jeszcze pare rzeczy koszt około 5 tys

Opublikowano

Tak.

Opublikowano
Tak.

Pytam bo niektórzy oceniają stan wałków i hydrauliki przez wlew oleju a krzywki nie wycierają się równomiernie :wink4:

Opublikowano
  • Autor

"Ja robiłem u siebie duży remont ok. 110k km temu i właśnie w zakresie wymiany hydrauliki i nowych wałków rozrządu :cool1:"

i jaki koszt całośći? 4 wałków?

Opublikowano

Musiał bym zobaczyć w papierach w domu. Już minęły ponad dwa lata.

Jak nie zapomnę to wrzucę tu ceny wieczorem ale całość wyszła mnie wtedy ok 6k.

Wałki regenerowane, głowice po szlifie, hydraulika INA.

Opublikowano
  • Autor

i raczej to powino być problemem- ztarte krzywki na wałkach i popychacze? Po wyminianie tego powninno ustać to dudnienie?

tylko przez allegro ? ;/ niebardzo niewidząc krzywki...

Opublikowano
i raczej to powino być problemem- ztarte krzywki na wałkach i popychacze? Po wyminianie tego powninno ustać to dudnienie?

tylko przez allegro ? ;/ niebardzo niewidząc krzywki...

Ciężko określić czy na 100% to jest to. U mnie było to b.głośnie uderzanie w silniku podobne do tego co słychać na Twoim filmiku.

Części kupuj tylko ze sprawdzonego źródła, allegro jest siedliskiem chińskich podróbek - tylko opakowanie jest identyczne z oryginalnym!

Opublikowano

zapytaj o czesci kolegi tom77 z forum

Opublikowano

Nie jest to tania impreza. U siebie w ex AKE robilem przy przebiegu ok 175tys. Nie pamietam juz tak to bylo dokladnie ale jakos od polowy 2003 juz nie ma tego problemu..

U mnie po dobraniu sie do glowicy znalazlem luzno lezace czesci..

Tutaj zdjecia jednego rodzynka AKE przy przebiegu 210tys. U mnie np wcale lepiej nie bylo..

AKE09.JPG

AKE08.JPG

AKE07.JPG

AKE06.JPG

AKE05.JPG

AKE04.JPG

AKE03.JPG

AKE02.JPG

AKE01.JPG

Opublikowano

No powiem że nieciekawie to wygląda. Czy to standard w tych motorach czy może jest jakaś przyczyna np. olej?

Opublikowano
  • Autor

tak i podomnie jak u mnie... na wałku rowek około 2-3 minimetrów.... jak będę miał to wstawie fotke.. widać to stantard...? właśnie przebieg około 180 tysi... ;/

kurcze bezrobocie... a tu takie koszty.. dobrze że żony nie ma bo by z domu wygoniła hehe

! wie ktoś mozę gdzie nie drogo mozna dać wałki do regeneracji ? !

---------- Post added at 21:37 ---------- Previous post was at 21:35 ----------

Napisałem do Tom77-a o części ale narazie bez echa.. bez odpowiedzi... :(

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.