Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja kierownicy multifunkcyjnej S3 R8 S6 TT A4 B7 B8


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbys przeczytal calosc, to bys wiedzial. Ale co tam.

Poducha nie podejdzie. 3 i 4 ramienna maja inne kapsle na wierzchu. W jednej sa 3 a w drugiej 4 wyciecia.

Tasma bez multi moze nie podejsc bo moze miec za malo pinow. Podobnie moze byc z kabelkiem. Najlepiej odkrecic poduche is sprawdzic. Odpinasz kleme "-" z aku. Odlrecasz dwie srubki pod kiera Torx 27 lub 30 i widzisz wszystko. Jesli wtyczka od tasmy ma 12 pinow to tasma i kabel podejda. Jak szesc to nie. Krotka pilka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował. Przeczytałem teraz wszystko(bo to troche czasu jednak już trzeba) i wynika, że jeśli nie mam BT, tempomatu, a mam radio concert II to i tak nie będzie działała multi do zmian stacji radiowych, czy utworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zaraz - właśnie podobno wszystko powinno hulać. Boseron instalował nie mając BT i mu poszło. Ja założyłem kiere od B7 do mojej B6 i niestety lewy scroll nie działa. Zaznaczę że nie mam navi za to mam tempomat i concert II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne rozwianie watpliwosci

Zrobilem sobie kiere scieta u dolu w s3 8l od modelu 8p. Podparlem sie modulem od a4. Podpiolem cany i zasilanie. Od strony tasmy zlapalem sygnal L-bus i wszystko dziala lacznie z sds. Robilem to samo u kolegi tylko z uzyciem modulu od s3 8p. podlaczylem wszystko i jest problem. Modul jest od dokladnie takiej samej kierownicy. Przyciski sie podswietlaja po wlaczeniu swiatel i dziala rozjasnianie/przyciemnianie. Zakladam, ze wszystko jest ok z kablami, ale nie dziala multi. Kupilem uzywany modul wiec powinien byc zakodowany. U niego w aucie nie ma info po can tylko jeszcze po k-line wiec nic nie da sie sprawdzic vagiem. Modul byl z samochodu z tempomatem i lopatkami. Zastanawiam sie czy jezeli sterownik ma w pamieci np automat+lopatki ktorych fizycznie nie ma to przyciski od multi powinny dzialac czy nie?

Jest jakas opcja ewentualnego przekodowania np podpinajac bezposrednio po vaga can H i L?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował. Przeczytałem teraz wszystko(bo to troche czasu jednak już trzeba) i wynika, że jeśli nie mam BT, tempomatu, a mam radio concert II to i tak nie będzie działała multi do zmian stacji radiowych, czy utworów.

Wg wszystkich znakow na niebie i na ziemi powinno dzialac multi z concertem II. Dzialaly beda rolki,

lewa do zmiany stacji, lub wybrania utworu; prawa od podglasniania rowniez bedzie dzialala. Nie zadzialaja przyciski: "mode"- bo on przelacza miedzy radiem a telefonem( a telefonu nie masz) ani "PTT" bo PTT dziala jak masz telefon albo SDS ( ktory jest tylko w RNS-E a nie ma go w Concercie ).

No zaraz - właśnie podobno wszystko powinno hulać. Boseron instalował nie mając BT i mu poszło. Ja założyłem kiere od B7 do mojej B6 i niestety lewy scroll nie działa. Zaznaczę że nie mam navi za to mam tempomat i concert II.

A zakodowales radio pod kierownice? A moze scroll jest zepsuty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zakodowales radio pod kierownice? A moze scroll jest zepsuty?

Radio kodowane z pomocą chłopaków na spocie (Łukasz, Boberek) - generalnie wywala jakiś błąd komunikacji 00466 - ale ni cholery nie wiem o co biega - w necie też słabo.

Scroll po sprawdzeniu (diagnozie reakcji) wydaje się być sprawny.

Gadałem z magikami z VW na połczyńskiej ale oni zupełnie poszli inną ścieżką tłumacząc że musiał bym mieć BT - a ja nie chce gadać przez tel a tylko obsługiwać stacje i przełączać utwory rolką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjaliści :decayed:

Nic dodac, nic ujac.

maliku, zauwazylem, ze zmieniles nieco( uatrakcyjniajac ) Twojego posta startowego w tym watku.

Pozwole sobie na mala uwage, bo jak poprawiac to wszystko. Do odkrecenia kiery potrzebny jest nie Torx 55 a Spline M12.

Poza tym to i tak chyle czola, mistrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie na mala uwage, bo jak poprawiac to wszystko. Do odkrecenia kiery potrzebny jest nie Torx 55 a Spline M12.

Oczywiście masz rację, ale Torx 55 również pasuje. Zahacza się oczywiście o co drugi ząbek nakrętki dokręcającej kierownicę do kolumny ale przy tym jest tańszy i łatwiejszy do kupienia niż Spline M12 :)

Mimo wszystko dodałem tą informację na początku dla tych którzy chcą mieć wszystko "by the book". Dzięki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,a czy podejdzie kiera multi od A6 2006r. / 4F0 419 091 AH1KT no i najważniejsze mam u siebie radio Concert II ,jak to będzie z wykorzystaniem funkcji /przycisków/,no bo poco się narażać na wydatki jak połowa funkcji nie będzie obsługiwana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy kierownica od A8 d3 (2004) bedzie pasowała ? :mysli:

Cała kierownica powinna pasować. Natomiast przestrzegam przed "żenieniem" elementów z różnych kierownic. Ostatnio miałem sytuację gdy ktoś próbował połączyć kierownicę TT/R8 z poduszką z A8. Pomimo, że poduszka z A8 jest bardzo podobna do tej z TT/R8, to absolutnie nie pasuje. Pojawiały się informacje na forum, że takie połączenie może zadziałać. Chciałem to niniejszym zdementować.

Kupując części do tej modyfikacji starajcie się zawsze o komplet (kierownica + poduszka). Sprawdzajcie też zawsze u sprzedającego czy w komplecie jest okablowanie poduszki. Zawsze ta stówka do przodu.

Przy montażu kierownicy z A8 (kompletnej) może być konieczne przepięcie pinów w kostce tak aby zadziałał klakson i multifunkcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrać poduszkę do kierownicy? Mam:

1 taśma 4E0-953-541A

2 kiera z A6 3-ramienna (wewnątrz 4F0 124A)

3 moduł 8E0 953 549 Q

Czy taka podejdzie http://moto.allegro.pl/item1004433489_air_bag_audi_a4_08_10_8k0_3_ramienny_airbag_s_line.html

a ta http://moto.allegro.pl/item990175431_poduszka_powietrzna_kierowcy_audi_a4_b7_3_ramienna.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta poduszka jest od B8. Moze nie zadzialać z tym modułem, jak i z Twoim sterownikiem Airbag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta poduszka jest od B8. Moze nie zadzialać z tym modułem, jak i z Twoim sterownikiem Airbag

pierwsza jest od B8 ale druga juz od B7 wiec powinna podejsc :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...