Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Droga dojazdowa porada.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Panowie mam taką sprawę jesteśmy właśnie na etapie przygotowań do robienia na nowo drogi dojazdowej do działki na której mieszkam wiem, że musimy wybrać ziemię na głębokość ok. 40cm podsypać piaskiem 10cm zagęścić później zasypiemy wszystko gruzem takim kruszonym i go zagęścić i teraz moje pytanie co dać jako ostatni etap czyli nawierzchnie tak żeby było to w miarę trwałe i nie robiły się koleiny i gdy popada deszcz, żeby nie wwozić jakieś mazi na bruk dodam, że drogą będą jeździć samochody max. 7ton. Każda rada mile widziana za co z góry dziękuję. :hi:

Opublikowano

polecam destrukt asfaltowy, sprawdzona metoda

Opublikowano
  • Autor
polecam destrukt asfaltowy, sprawdzona metoda

A jaka by musiała być gruba ta ostatnia warstwa?

Opublikowano

Kolego jezeli masz wolna kase to polecam pod to wszystko dac geowłókninę na to dac tak jak juz mowisz piasek gruz i kore asfaltowa. Koramysle ze wystarczy ok 5-10 cm. Tylko pamietaj aby kazda warstwe dobrze zagescic

Pozdrawiam

Opublikowano

zamiast gruzu pod destrukt polecałbym dolomit nie dużej frakcji np. 8-16 masz pewność, że nie będzie śmieci żadnych i wolnych przestrzeni i najważniejsze - jakie samochody będą wjeżdżały na tą działke ? tylko osobowe?

Opublikowano

pisal do 7ton

Opublikowano

jeżeli będziesz chciał dać gruz to nie dawaj gruzu z cegieł...zlasuje się i będzie kupa

Opublikowano
  • Autor

Oki dzięki Panowie za rady mam już mniej więcej światło jak to wszystko rozwiązać. :hi:

Opublikowano
pisal do 7ton

nie doczytałem, sorki

to tym bardziej polecam dolomit jako podsypke pod destrukt...

Opublikowano
nie doczytałem, sorki

to tym bardziej polecam dolomit jako podsypke pod destrukt...

potwierdzam że dolomit najlepszy tyle że ja bym dał większą frakcję...przynajmniej 10-40

Opublikowano

Na geowłókninę najlepiej mieszanka tlucznia 0-40 lub 0-50 bardzo dobrze sie zageszcza. Na to warstwa klinca 0-30 na koniec kora asfaltowa i Ci nic nie ruszy tej drogi

Opublikowano

a kwestia zagęszczenia - ręczny " wibratorek " czy może jakiś walec ?

Opublikowano

wystarczy wacker ale minimum 150kg i klika razy po tym samym pojezdzij. No chyba ze masz dostep do walca z vibratorem

Opublikowano
  • Autor

Raczej będzie walec z wibratorem. Ok dzięki jeszcze raz za mądre rady teraz tylko czekać na prawdziwą wiosnę i zaczynamy działać. Myślę, że temat można zamknąć. :hi:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.