Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Szyberdach pomocy koledzy :(


Grzesiekkbc

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Nie wiem co robić może coś pomożecie. Sprawa dotyczy szyberdachu. Dzisiaj z racji ładnej pogody umyłem auto po 2 miesiącach jazdy bez mycia. Wszystko poszło fajnie i coś mnie pokusiło żeby otworzyć szyber dach. Dałem na opcję żeby się wsunął pod dach. Patrzę fajnie idzie aż tu nagle wsunął się tak daleko że ta tapicerka co jest do jego maskowania weszła pod podsufitkę. Teraz mam problem bo nie da się zasunąć go, jak dam na opcje zamknij to mi aż dachem rusza a szyber nie drgnie. Co się mogło stać że tak daleko wsunęło mi to wszystko? Jak to teraz naprawić? I czy da się to jakoś ręcznie a nie przez sterowanie zamknąć? Dodam że za pomocą kluczyka nie da się bo coś blokuje, obrócę pół obrotu kluczem i dalej nie pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje szyber wyleciał z prowadnicy i jedyna opcja to ściągnięcie podsufitki i włożenie szyberdachu na swoje miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam ten sam problem w B7- osłonka wpadła między podsufitkę a dach i o ile ją trochę wyciągnąłem (jest w pozycji takiej jak normalnie otwarta) o tyle dalej coś ją blokuje i nie chce iść... :/

Jak zdjąć podsufitkę w B7 avant i czy da radę to zrobić tylko ściągając ją tylko z przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz ściągnąć podsufitkę tylko z przodu?? skoro podsufitka to jedna całość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manualnie też da rade zamknąć- powinna być zaślepka w lampce do zamknięcia szyberdachu

34120bf898f62c14m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza si ejest w miejscu lampki taka zaslepka jak ja zdejmiesz mas ztam przyczepiony specjalny klucz .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale żeby aż tak daleko wciągnęło szybę? Wczoraj trochę z bratem kombinowałem i udało się nam ją tylko jakiś 1cm wyciągnąć rękami i dalej nic a nic nie pójdzie. Dużo roboty z tą podsyfitką w B5? Może jakiś manual z waszej strony bo samemu nie chce dochodzić bo zajmie mi to pół dnia a mam z 3godz tylko wolne w ciągu dnia na tą robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego rozumiem ze juz probowales krecic? I nie idzie 9jeden kreci drugi w miare mozliwosci ciagnie.

Nie masz czasu mowisz ,dzis niedziele tak wiec moze akurat. Powiem tak jesli juz naprawde recznie nie abla sciagnij podsufitke i bedzie szybciej. Posiagaj wszystkie boczki ze slupkow sa na zapinki powoli bys nie polamal plastiko i tak samo z podsufitka-nie zapomnij by odkrecic lampki podsufitki.

---------- Post added at 07:35 ---------- Previous post was at 07:28 ----------

http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?38941

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mam chwilę wolnego, jestem organistą więc może coś po obiedzie podziałam. Piekli mi się bo do pracy dojeżdżam 10km i muszę mieć samochód na stanie.

---------- Post added at 08:18 ---------- Previous post was at 08:17 ----------

Jak już się dostanę do tego szyber to co dalej mam robić? Jak to odblokować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdemontujesz podsufitke i bedzie szyber na wierzchu to juz sobie poradzisz.

Zabieraj sie za demontarz bo jak czytalem jest tam chwile pracy jesli jeszcze bedziesz robil samemu..

Kurcze po za tematem mowisz ze masz 10km do pracy :confused4: kurcze ja 65.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poodkręcałem rączki, osłony słupków przednich, odkręciłem osłony przeciwsłoneczne ale tutaj mam problem bo sama osłona jest wykręcona ale zostały mi te drugie mocowania jej a tam nie ma żadnej śrubki żeby ją odkręcić. Kolejne pytanie jak zdjąć te osłony pasów kierowcy i pasażera (ciągnąć mocniej?). cały tył czyli osłony słupków też muszę zdjąć?

Co do pracy to jestem organistą ale pracuje jeszcze na umowie zlecenie jako kierowca 5godz dziennie i po 3godz tyg na umowie o dzieło. Do każdej pracy muszę dojechać tak że dziennie składa się jakieś 50km bo dojeżdżam ogólnie w 3 miejscowości. Ale cóż żeby jakoś żyć trzeba coś robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słupki srodkowe (pasy) sa na zatrzaski takze ciagnij ostroznie by nic nie połamac.

Jeslim masz avanta to tylne oslony słupkow musisz odkrecic po srubce.

Jesli chodzi o prace to racja robic trzeba takie zycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sedan-czyli troche mniej rozbierania.

Tu z linku ktory Tobie wyslalem cytat:

-Osłony przeciwsłoneczne: wyciągnąć okrągłą zaślepkę igłą i wykręcić wkręt, przy drugim mocowaniu podważyć plastik pod którym są dwa wkręty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem się do tego szyber i teraz jest sprawa następująca. Wyjąłem go na zewnątrz i po wymontowaniu silniczka dało się ręcznie zasunąć go. Zamontowałem silniczek i kluczem chciałem otworzyć go ręcznie, szło bardzo ciężko do samego końca. Po psiknięciu WD40 coś pomogło ale nie na wiele się to zdało bo gdy chciałem zasunąć szybę to z jednej strony szyba się podnosiła do góry,a kręcąc kluczem w drugą stronę opadła ale żeby się miał zamiar zamknąć to nie ma mowy. Tutaj jest chyba właśnie awaria tego mojego szyberdachu. Szukać już używki czy da się ten naprawić?

Wykręciłem silniczek, ręcznie zasunąłem szybę i tak założyłem na auto żebym mógł jakoś jeździć autem. Kto coś może poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy szyberdach z polifta podejdzie do mojej z 95r ?? Dajcie znać jak ktoś może pomóc bo chcę jechać jak coś po taki jeszcze dzisiaj.

---------- Post added at 13:13 ---------- Previous post was at 13:08 ----------

Czy z kombi bedzie też pasować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze powiem szczerze ze niewiem choc uwarzam ze oby dwa podejda bez problemu. Ale jesli mas zswojego na widoku to odrazu mozesz porownac chocby numery i np.mocowania czy wszystko jest takie same i wtedy masz pewnosc. Niewiem dzie bedziesz kupowal ale na necie widzialem jest tegotroche i w znosnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech kuzwa ubezpiecza?!!

kazda paczka moze ulec uszkodzeniu wiec co za wyjatek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co się tak bali to szroty ale kupiłem u kolesia prywatnego. Jutro wysyła więc mam nadzieję że będzie ok. Teraz mam pytanko o montowanie silniczka bo ponoć trzeba go jakoś ustawić prawidłowo.

---------- Post added at 19:23 ---------- Previous post was at 19:21 ----------

Potrzebuję kupić osłonę słupka tylnego od strony pasażera bo mi strzelił przy wyciąganiu (nie spodziewałem się tylu zaczepów tam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...