Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Dziwne zachowanie automatycznej skrzyni POMOCY!!!


brath100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam a4 99r. 1,9 TDI z automatyczna skrzynia biegow,autko posiadam od trzech miesiecy. Na poczatku jezdzilo sie ok ale tak od trzech tygodni cos zaczyna sie dziac ze skrzynia chyba. Ruszajac z D i zwiekszajac predkosc nie czuje aby skrzynia zmieniala biegi,przy przedkosci ok 120 mam 4000 obr/min gdzie wczesniej tego nie bylo. Z poczatku po przejechaniu ok 30 km skrzynia znowu zaczela przerzucac biegi ale po ostatniej trasie juz nie przelacza na wyzszy bieg. Nie ma tez roznicy miedzy "3" a "D" .Tak do predkosci ok 60 km jest ok z obrotami ale pozniej to juz tylko ida w gore. Tak to wyglada jakby nie wrzucala kolejnego biegu.

I teraz szukam pomocy co moze byc przyczyna,czy podpiecie pod kompa wykaze co sie dzieje,moze to tylko jakis drobiazg a moze gruby wydatek sie szykuje.Prosze o pomoc w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jesli nie ma roznicy miedzy "3" a "D" to prawdopodobnie skrzynia przełacza sie w tryb "awaryjny" i wtedy masz tylko jeden bieg, wlasnie "3". A z tego co piszesz to po rozgrzaniu oleji znowu zaczyna dzialac normalnie. Proponuje podjechac na VAG'a, powinno cos pokazac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc,jak bede juz po VAG-u to napisze co sie dzieje ze szkrzynią.[br]Dopisany: 18 Kwiecień 2008, 19:17 _________________________________________________Witam,skrzynia juz po naprawie,na VAG-u pokazało że został uszkodzony czujnik prędkości obrotowej skrzyni biegów G 38. Koszt czujnika 150 zł, wymiana zajeła mi 5 min i po kłopocie. Całe szczęście że to tylko ten czujnik bo myślałem że już będzie trzeba grubą kase wyłożyć na naprawę. :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...