Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AMB] Nastawnik wałka rozrządu ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
jeśli łańcuch ci jeszcze nie hałasuje, to go nie ruszaj. Ja zmieniłbym szklanki (koszt nie taki straszny) a silnik zauważalnie ciszej pracuje.

Właśnie chodzi o to, że szklanki nie hałasują mi nigdy tylko łańcuch w zimę grzechocze przez 1 lub 2 sek. po odpaleniu po nocnym postoju, pisałem o tym kilka postów wyżej :wink:

no tak.....zmieniaj komplet, łańcuch tam się nie wyciąga...tylko pada zawór zwrotny oleju(przez co nie trzyma oleju) i (lub) wycierają się prowadnice łańcucha przy wytartych prowadnicach lub słabym napinaczy nowy łańcuch zrobi się stary po 20tyś. A szklanki też zmień nadchodzi ich koniec.

gdzie ten zawór zwrotny się znajduje?

Opublikowano
jeśli łańcuch ci jeszcze nie hałasuje, to go nie ruszaj. Ja zmieniłbym szklanki (koszt nie taki straszny) a silnik zauważalnie ciszej pracuje.

Właśnie chodzi o to, że szklanki nie hałasują mi nigdy tylko łańcuch w zimę grzechocze przez 1 lub 2 sek. po odpaleniu po nocnym postoju, pisałem o tym kilka postów wyżej :wink:

no tak.....zmieniaj komplet, łańcuch tam się nie wyciąga...tylko pada zawór zwrotny oleju(przez co nie trzyma oleju) i (lub) wycierają się prowadnice łańcucha przy wytartych prowadnicach lub słabym napinaczy nowy łańcuch zrobi się stary po 20tyś. A szklanki też zmień nadchodzi ich koniec.

gdzie ten zawór zwrotny się znajduje?

Jest w napinaczu... właśnie do niego jest wpięta 2-pinowa wtyczka.

Opublikowano

Ej ej chłopaki chyba lekko przesadzacie z tymi zamiennikami. W tych silnikach jest taka opcja że jak napinacz jest z czujnikiem to faktycznie tylko aso. Ale jak jest bez to zamiennik robi na przykład febi a nie jest to firma krzak i z tego co wiem w pudełku znajdujesz oryginał ze startym znaczkiem. Jak masz z czujnikiem to zbieraj kase ale jak bez ja bym pobierał febiego zakładałem go w passacie i wszystko było ok a febi kosztuje chyba 800 zł jest róznica.

Opublikowano

ori bez czujnika tez gdzies tyle kosztuje...

Opublikowano
Ej ej chłopaki chyba lekko przesadzacie z tymi zamiennikami. W tych silnikach jest taka opcja że jak napinacz jest z czujnikiem to faktycznie tylko aso. Ale jak jest bez to zamiennik robi na przykład febi a nie jest to firma krzak i z tego co wiem w pudełku znajdujesz oryginał ze startym znaczkiem. Jak masz z czujnikiem to zbieraj kase ale jak bez ja bym pobierał febiego zakładałem go w passacie i wszystko było ok a febi kosztuje chyba 800 zł jest róznica.

mogę się mylić.....ale w B6 z silnikami 1.8T napinacze z nastawnikami były tylko jednego rodzaju i tylko ASO

  • 2 lata później...
Opublikowano

Witajcie chłopaki. Odświeżę trochę temat.

No więc i mnie dopadła ta usterka.

Z tym że w ASO koło Poznania dowiedziałem się że zawór sterujący ustawienie wałka rozrządu kosztuje 2,400PLN (jest z napinaczem)

Samego czujnika nie sprzedają. Za to w hurtowni w mojej dziurze gdzie mieszkam jest sam czujnik za 1,200PLN i teraz się zastanawiam czy warto ryzykować kupując sam czujnik, czy lepiej od razu kupić zestaw z ASO.

Objawy to nierówna praca silnika, nie jakoś mocno ale jest słyszalna oraz delikatne drżenie auta na postoju. Zimny czy ciepły objawy te same.

Wersja USA, silnik AMB 170km, 1.8T 2004r w gazie zakładanym ponad rok temu, przebieg około 140tys

Edytowane przez krychu

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.