Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Klekotanie w czasie postoju


kfiat_man

Rekomendowane odpowiedzi

Temat zgłębiam od dłuższego czasu, wiele osób wymienia szklanki, napinacze, łańcuszki rozrządu a i tak klepie. Potem się okazuje, że to pompa niedomaga, a ciśnienia się nikomu chyba sprawdzać nie chciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , mam podobny problem - dzieje się tak, gonię po autostradzie jest cisza , jak zjadę na lokalna wyświetla sie info wyłącz silnik , sprawdz poziom oleju , i klekoczą popychacze , wyłączę silnik na chwilę i jest ok, mechanik mi mówił że są filtry oleju z zaworm regulującym ciśnienie , robił to już w a4 i broblem znikł , co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sprawdził odmę czy gdzieś nie przytyka lub nie ma mniejszej dużo średnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ma odma do ciśnienia oleju? odma to odpowietrzenie skrzyni korbowej, więc co najwyżej może wzrosnąć ciśnienie gazów spalinowych w bloku, jeśli przytkana. Ja mam nową odmę, ale wymieniłem dlatego, że pękła. Co do kolegi orzesze21, to u Ciebie sprawa jest chyba niegroźna, nie wiem jaki masz model a4, ale w b5 instrukcja mówi, że czasem może klekotać jak olej jest bardzo rozgrzany po autostradowej jeździe. Słyszałem o jakiś filtrach oleju z zaworkami, ale to chyba bujda na resorach. Ciśnienie reguluje pompa za pomocą zaworu powrotnego pompy. Poza tym nie słyszałem by wymiana filtra kiedyś naprawiła za niskie ciśnienie oleju albo uszkodzone popychacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem autko od mechanika. chodził 30 min na jałowym i bez klekotania:) teraz pracuje jak rasowa benzyna a nie jak traktor. Ciśnienie na jałowym teraz wynosi 2 bary. tak więc jeśli klepie to najpierw należy sprawdzić ciśnienie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem autko od mechanika. chodził 30 min na jałowym i bez klekotania:) teraz pracuje jak rasowa benzyna a nie jak traktor. Ciśnienie na jałowym teraz wynosi 2 bary. tak więc jeśli klepie to najpierw należy sprawdzić ciśnienie. Pozdrawiam

Wymieniałeś pompę czy samo czyszczenie pomogło??? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...