Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Rura w calości czy dzielona.


Pretor

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie, czy w AVF 2004 rok łącznik elastyczny z katalizatorem jest jako krótki element tak jak np. w AFN i dalej kawałek rury która jest połączona zaciskiem na środku auta czy ten odcinek z katalizatorem jest w całości i łączy się dopiero na środku auta jak w paskach? U mnie jest w całości i łączy się dopiero na środku auta i nie wiem czy ktoś to czasem nie wymieniał. Chciałem kupić zamiennik katalizatora, ale okazuje się że u mnie jest to inaczej rozwiązane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w avf rok 2003 jest krotki odcinek z katalizatorem przykrecany do reszty wydechu za pomoca flanszy,pozniej kawalek rurki i lacznik z reszta wydechu.czyli opcja 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ktoś coś kombinował, czy w 2004r już tak było :eusathink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, czyli ktoś coś kombinował. Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również mam pytanie!czy katalizator jest przy początkowym odcinku wydechu? takie małe zgrubienie na poczatku układu od silnika czy na środku łaczone jest katalizatorem? równiez mam problem z tym w swoim avf 2003 rok! tyle ze w moim niemiec zastosował dodatkowo filtr dpf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nikt nic nie kombinował :) ja również posiadam owe autko i u mnie także nie ma krótkiego odcinka plecionki z flanszą.

Czy udało Ci się już rozwiązać ten problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam podobny problem,chce to złącze wymienić ale nie mogę znaleść informacji o np rozmiarze. jak widać na zdjęciach złącze już jest popękane. Również widać że jest tak jakby schowane w rure a na allegro są dokręcane na 3 lub 4 śruby,całkiem inne. Czy ktoś może mi powiedzieć czy było coś tu kombinowane oraz wytłumaczyć łopatologicznie czemu tak a nie inaczej?z góry dziękuje za każde info, pozdrawiam:)

auto audi a4 b6 1.9 tdi avf

zdjcie0017wb.jpg

zdjcie0018q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Masz pewnie identyczny wydech jak ja, czyli za katalizatorem leci długa rura do łącznika, który znajduje się mniej więcej na środku pojazdu. Jeżeli chcesz zrobić to bez cięcia i spawania to pozostaje tylko opcja kupienia czegoś takiego AUDI A4 1.9 TDi 100 / 130 HP zamiennik KATALIZATOR (3118637984) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. oraz kawałka rury z flansza (na rysunku pod numerem 850-227) cena około 85 zł, którą podłączysz do kata a druga strona poleci do łącznika.

Poniżej masz schemat wydechu i numery odcinków:

wydech.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew kolego:) troche za późno bo już wymieniłem:) kupiłem plecionke fi 55 x 105 i wstawiłem zamiast tamtej gruchy a łącznik między 2 rury co jest mniej więcej na środku auta kupiłem nowy,łącznie zapłaciłem 70 zł,sam wymieniałem po raz 1:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...