Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Które felgi wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wybieram się do Olsztyna i chciałem kupić felgi które wybrać? Chcę kupić 16"

Jaki jest rozstaw śrub w każdej B5 taki sam?

1. http://moto.allegro.pl/alufelgi-16-5x112-vw-audi-i2205187517.html

2. http://moto.allegro.pl/felgi-16-cali-5x112-et42-audi-vw-audi-b5-a4-a6-i2200900032.html

3. http://moto.allegro.pl/alufelgi-16-5x100-vw-audi-toyota-i2122929723.html

a może jakiś inny wzór

Opublikowano

jak tylko z tych to nr 2, nr 3 do Ciebie nie podejdzie bo ma rozstaw śrub 5x100, a jak są możliwe inne to szukaj czegoś minimum w 17" :decayed:

Opublikowano
  • Autor

a 17 nie będą za duże chcę oponki o profilu 55 nie chcę mniejszych bo na nasze drogi i z tym zawieszeniem będę miał pewnie problemy?

Opublikowano

Standardowy wzór pakowany do b5, jesli nie chcesz 'udziwnien' beda jak najbardziej ok z oponami 205/55. Kazda b5 ma 5x112.Ten sam wzor w 17' kupisz za podobne pieniadze, do tego opona 205/50 i nie bedzie znaczacego pogorszenia komfortu. Ale jak zalozysz 17 to od razu bedziesz szukal sprezyn 1be albo -30 ;) Chyba ze juz masz 1be.

Opublikowano
a 17 nie będą za duże chcę oponki o profilu 55 nie chcę mniejszych bo na nasze drogi i z tym zawieszeniem będę miał pewnie problemy?

Miałem 16", zmieniłem na 17", teraz już mi się chce więcej ale od 18" wzwyż trzeba już obniżyć zawieszenie (piszę o B6), jeżeli chodzi o komfort na naszych drogach po zmianie 16" na 17" to nie zauważyłem za bardzo pogorszenia :wink:, także zastanów się dokładnie nad rozmiarem, bo za jakiś czas możesz już chcieć więcej :whistling:

Opublikowano
  • Autor

czyli mam szukać felgi 5x112 205/55

a jakie wy macie 17 czy 16? Wolał bym nie robić problemów z zawieszeniem na własne życzenie ( trochę jeżdżę po polnych drogach i nierównościach ) no chyba że na prawdę wstawienie 17 i nowych sprężyn nie będzie miało wpływu na szybkość zużywania się zawieszenia. Raz już wymieniałem wahacze ;)

Wychodzi na to że z tych felg co pokazałem najlepsze są http://moto.allegro.pl/alufelgi-16-5x100-vw-audi-toyota-i2122929723.html i na przykład dokupił bym jeszcze http://moto.allegro.pl/naklejki-silikonowe-audi-5-5-cm-i2179984073.html i powinno jakoś to wyglądać?

---------- Post added at 20:13 ---------- Previous post was at 20:10 ----------

Cineksik

no 17 kuszą i to bardzo,

a jak jest z A4 B5 trzeba ingerować w zawieszenie przed założeniem 17 czy dopiero jak zużyją się stare sprężyny trzeba wymienić na nowe

Opublikowano
czyli mam szukać felgi 5x112 205/55

...

Wychodzi na to że z tych felg co pokazałem najlepsze są http://moto.allegro.pl/alufelgi-16-5x100-vw-audi-toyota-i2122929723.html i na przykład dokupił bym jeszcze http://moto.allegro.pl/naklejki-silikonowe-audi-5-5-cm-i2179984073.html i powinno jakoś to wyglądać?

te felgi nie będą pasowały do Ciebie rozstawem :evil:

Opublikowano
  • Autor

czyli do A4 B5 rozstaw to 5x100

Opublikowano

nie - 5x112 :facepalm:

Opublikowano
  • Autor

sorry przeglądam te felgi i już strony się mylą :)

Opublikowano
czyli do A4 B5 rozstaw to 5x100
Nie do A4 B5 rozstaw prawidłowy to 5x112 :thumbup1:
Opublikowano

Ogolnie pojete zuzywajace sie zawieszenie w b5 to nie sprezyny tylko wachacze. Nic nie musisz zmieniac, tylko zakladasz felgi i smigasz. Felgi z linka ok, et idealne, beda fajnie wygladac, ale jesli smigasz po polnych drogach i nie masz w zwyczaju 'szanowac' auta to zakladaj 16stki ;)

Opublikowano
  • Autor

staram się wolno jeździ po nierównej nawierzchni chodzi mi o to czy jak wpadnę w jakąś dziurę parę razy albo najadę na parę kamieni to czy mi nie padnie zaraz jakiś wahacz, 17 na pewno lepiej wyglądały by niż 16 i to kusi

Opublikowano

kolego bierz 17 bedziesz zadowlony, ja od dwoch lat jezdzena 17 i znaczniej lepiej auto prowadzi sie w łukach itp fakt ciut nizszy profil (krawezniki)

Opublikowano

Dokładnie 17 kusza :decayed: tez ostatnio sie mocno zstanawiam nad 17 ale chyba nasze dziurawe drogi i wysokie krawężniki nie zabardzo są przystosowane do niskich profili opon. No i kwestia szerokości opon czy nie zmieni to elastyczności słabszych silników :eusathink:

Opublikowano
  • Autor

15lolo jeździsz na profilu 50 czy 55, ja myślałem o 55 zawsze to grubsza opona

Opublikowano

Wiadomo przy mocnej benzynie czy dieslu to jak najbardziej ale przy słabszych jednostkach do normalnej codziennej jazdy :eusathink:

Opublikowano
15lolo jeździsz na profilu 50 czy 55, ja myślałem o 55 zawsze to grubsza opona

jeżeli piszesz o 17'' to profil musi być 50, 55 będzie przekłamywać licznik i nie będzie zbyt ciekawie to wyglądało na aucie

---------- Post added at 21:06 ---------- Previous post was at 21:02 ----------

Wiadomo przy mocnej benzynie czy dieslu to jak najbardziej ale przy słabszych jednostkach do normalnej codziennej jazdy :eusathink:

zależy co masz na myśli pisząc mocna benzyna czy diesel, w AVF przesiadając się z 205 w 16'' na 235 w 17" nie zauważyłem ŻADNEGO spowolnienia, a prowadzenie poprawiło się baaardzo

Opublikowano
  • Autor

chyba najrozsądniej będzie kupić 16, 55

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.