Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki moment dokręcenia śrub turbiny?


marcin9680

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Szanowni koledzy jestem wlasnie po czyszczeniu turbinki w Moim AWX po przejechaniu 281 tys mil (tj. 450 tys km) odmowila posluszenstwa i zaczela przeladowywac.

Co do samego wyjecia nie bylo problemu bo wykrecilem ja wraz z kolektorem wydechowym , latwiejszy dostep.

Po calym czyszczeniu i zlozeniu zostala zamontowana i smiga jak nowka ale Moj problem i pytanie sie tego tyczace to czy ktos moze wie z jakim momentem powinny zostac dokrecone sruby zwlaszcza strony goracej (wydechowej) ???

Wydaje mi sie , ze mocno je dokrecilem a mam pecha do srub czesto ukrece jakas srube lub szpilke i staralem sie z tymi nie przesadzac ale problem jaki sie pojawil to zapach spalin w srodku auta zwlaszca podczas postoju np. na swiatlach itp.

Po podniesieniu maski i probie zlokalizowania nieszczelnosci w ukladzie wydechowym zwlaszca przy kolektorze wydechowym , turbo i katalizatorze (a raczej na zastepczej rurze zamiast kata) dostrzeglem puszczanie spalin na turbinie zwlaszcza gdy zgasze auto. Co sie okazalo to sruby trzymajace muszle turbiny od strony wydechowej poluzowaly sie :/ , dokrecilem tyle srub do ilu jest dostep przy zalozonej turbinie w aucie i juz nie czuc spalin lecz wydaje mi sie ze jeszcze raz bede musial wyjac turbinke i wszystko podokrecac jeszcze mocniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie zrobie i jutro jade zamowic nowe sruby do turbawki a uszczelki to tylko pod kolektor wydechowy i ta miedzy turbo a katem bo w samej turbinie zadnych uszczelek nie ma , wszystko jest skrecane bez uszczelek nawet miedzy turbo a kolektorem wydechowym nie ma uszczelki.

Pytalem sie o moment dokrecen gdyz jak wspominalem mam pecha do roznej masci srub i lubie zerwac gwint lub urwac srube czasem a znow nie chcem dokrecic za malo.

Jeszcze raz dzieki.

Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...