Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

alu 17 ''

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam. mam takie pytanie, mianowicie w a4 avant 97r. są oryginalnie felgi 15'' i czy jak wstawię 17'' to jakieś zmiany w spalaniu będą? czy się zwiększy? już pomijam szerokość opon. pozdrawiam

Opublikowano

Kapkę więcej palić będzie, ale nie jest to jakoś specjalnie odczuwalne.

Opublikowano

pomijasz szerokość opon, a właśnie ona ma znaczenie, średnica koła nie zmieni się.

różnica w spalaniu znikoma, zamiast 195/65r15 możesz dać 205/50r17 wiele w szerokości się nie zmieni

Opublikowano
pomijasz szerokość opon, a właśnie ona ma znaczenie, średnica koła nie zmieni się.

różnica w spalaniu znikoma, zamiast 195/65r15 możesz dać 205/50r17 wiele w szerokości się nie zmieni

a co z komfortem i jak to będzie wyglądać bez glebienia auta :eusathink:

Opublikowano

bedzie średnio, zwiększy sie troszkę luka miedzy oponą a nadkolem, jakoś delikatnie by stykło obniżyc, chociaz -30/-40mm:wink:

Opublikowano
  • Autor

dzięki Panowie za odpowiedzi :) patrząc na stan naszych dróg kupię 16'' zamiast 17''. bo 17 wiążą się z niższym profilem opony co na tych naszych drogach może spowodować szybkie uszkodzenie tych felg. a do 16'' jakie proponujecie rozmiary opon? pozdrawiam

Opublikowano

do 16" to chyba standart 205/55

Opublikowano
dzięki Panowie za odpowiedzi :) patrząc na stan naszych dróg kupię 16'' zamiast 17''. bo 17 wiążą się z niższym profilem opony co na tych naszych drogach może spowodować szybkie uszkodzenie tych felg. a do 16'' jakie proponujecie rozmiary opon? pozdrawiam

powiem Ci ze nie ma tragedii, na 16, najlepsza bedzie 205/55, a na 17 wpakujesz 225/45 i nie bedzie strasznej różnicy, ja śmigam w lecie na 225/40 na 18" i da sie jeździć, pozatym sporo forumowiczów śmiga na 19" i też dają radę:wink::wink:

Opublikowano
a ma ktoś zdj audi a4 (najlepiej avant) na 16'' felgach oryginalnych takich jak te http://moto.allegro.pl/vw-passat-b5-audi-a4-galaxy-sharan-alufelgi-5x112-i2202951834.html ? chętnie bym zobaczył jak się prezentuje :)

co trzecia na alegro wystawiona audiczka na tej feldze stoi

śmiało bierz 17ke

Opublikowano

też bym nawet o 16 nawet nie myślał, nie ma aż tak wielkiej różnicy:wink:

Opublikowano

Szkoda czasu na szukanie 16ek, to jest najgorszy rozmiar z mozłiwych, bo ani nie jest najmniejszy ani dobrze wyglada, kompromisem pomiędzy wygladem a komfortem jest 17cali i co najwazniejsze śmiało mozna na tym rozmiarze ganiać:thumbup1: nie trzeba jakos szczególnie jeszcze uważac, pod warunkiem że jest to fabryczna 17ka a nie czajna

Opublikowano

jeśli oscylujesz między 16 a 17 wybierz 17,ładny wygląd na aucie no i to granica komfortu w aucie,minimalnie większe spalanie,oczywiście opona niezbyt szeroka max 225

Opublikowano

ja też jestem za 17

moja żona na co dzień jeździ naszym audi do pracy na felgach 18 i daje radę :)

Opublikowano
nie trzeba jakos szczególnie jeszcze uważac, pod warunkiem że jest to fabryczna 17ka a nie czajna

zawsze się zastanawiam o co wam kaman :naughty: latam ze dwa lata na 19stce w a4b5 i nie widzę problemu z ganianiem na takich felgach, czy ze mną coś nie halo? Jedyny minus to krawężniki a raczej brak możliwości wjechania na nie...

Opublikowano
nie trzeba jakos szczególnie jeszcze uważac, pod warunkiem że jest to fabryczna 17ka a nie czajna

zawsze się zastanawiam o co wam kaman :naughty: latam ze dwa lata na 19stce w a4b5 i nie widzę problemu z ganianiem na takich felgach, czy ze mną coś nie halo? Jedyny minus to krawężniki a raczej brak możliwości wjechania na nie...

o tym własnie mówie, druga sprawa nie wlecisz na 19tce ponad 100km/h w wertepy, a to na 17 z powodzeniem przejdzie jeszcze

Opublikowano
  • Autor

hmm... może macie rację z tymi 17" a w takim razie jakie rozmiary opon do 17" najlepiej?

to jak Panowie jaki najlepszy rozmiar opon do 17"?

Opublikowano

druga sprawa nie wlecisz na 19tce ponad 100km/h

szefie, uwierz że się da :bag: .

Koledzy ,co sądzicie o tych oponach http://moto.allegro.pl/nowe-opony-le...208414683.html

szajs, na mokrym będziesz się ślizgał tak że tico na 12tkach szybciej będzie wchodzić w zakręty:jerk:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.