Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przepala bezpiecznik od pompy


pepi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z pompą paliwa. Po odpaleniu wariuje wskazówka od poziomu paliwa, skacze z 3/4 stanu faktycznego na 0 i pali się rezerwa po czym przepala bezpiecznik i silnik gaśnie. Na Vagu błąd 16845 (obwód czujnika poziomu paliwa). Nie wiem dokładnie co oznacza ten błąd, czy da się ten czujnik uratować czy raczej wymiana i czy to może być przyczyną przepalania bezpiecznika? Dodam, że miałem niedawno problem z odpowietrzaniem baku według mechanika, który twierdzi, że to naprawił w co wątpię. Co jest odpowiedzialne za odpowietrzanie? Od czego zacząć, od wymiany filtra paliwa, sprawdzenia ciśnienia pompy? Może miał ktoś podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem, przepalał się bezpiecznik z pompy paliwa objaw był taki że po włożeniu nowego bezpiecznika pompa nie wyrabiała i przepalał się bezpiecznik, a następnie wskazówka z paliwa spadała do zera i audi po chwili gasł ( tyle co miał jeszcze paliwa w filtrze) przyczyną tego był zawór evap. Wyciągnij korek wlewu paliwa i zobaczysz czy to wina odpowietrzania czy miernika paliwa ewentualnie czegoś innego. Daj znać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem napięcie na odłączonej wtyczce od zaworu odpowietrzającego przy przekręconej stacyjce (zapalone kontrolki), wyszło 5,67 V, nie wiem czy napięcie powinno pojawić się przy odpalaniu czy przy zapalonych kontrolkach, jakby nie było to raczej powinno być 12V. Przerwa w obwodzie? Podałem z akumulatora na krótko 12V i zaworek załączył się jeden raz.

---------- Post added at 18:00 ---------- Previous post was at 17:00 ----------

Dzięki paulooo za podpowiedź. Odkręciłem korek, odpaliłem auto i pompa pracuje, bezpiecznika nie przepala, słychać jak zaciąga powietrze przez wlew, czyli wina odpowietrzania. Jak zakręcam korek to silnik od razu dusi się i skaczą obroty. Wskazówka błędnie wskazuje full w baku, może to wina odpowietrzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...