Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszczelka pod głowicą


albercik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zauważyłem że ostatnio ubywa mi troche płynu chłodniczego i po odkręceniu korku wlewu oleju pojawiła się pod nim jasna maź. To pewnie uszczelka pod głowicą popuszcza prawda ? Jeśli tak to jaki wydatek mnie czeka i czy jeździć autem, czy lepiej odstawić go na razie i nie ruszać do momentu naprawy ? Dodam, że obecnie silnik pracuje normalnie i nie przegrzewa sie a płyn nigdzie bokiem nie ucieka. Mam 1.6 ADP bez gazu 197k przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan oleju jest "podręcznikowy" niecałe 2000 po wymianie a płyn chłodniczy bez plam. Olej na bagnecie również czysty , więc może uszczelnienie samego korka dało ciała i jakaś wilgoć sie tam dostała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem na korku osadza sie biała maz w momencie gdy silnik jest nie dogrzany, a płym moze uciekac np chłodnica na samym dole tam czesto gnije. zeby mnij Ci łykolo płynu nie dokrecaj korka na masa tylko lekko go nakrec. zuzycie napewno spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem też od kumpla, że ten osad pod korkiem to wina nie dogrzania właśnie silnika podczas krótkich podróży przez okres zimowy. Wystarczy podobno przegonić auto po dłuższej trasie i powinno być okej. Co Wy na to ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak piszesz, jak przegonisz ja a maz dalej bedzie wtedy mozesz zaczac sie martwic, ale jesli w chlodniczym nie masz oleju, to szukaj gdzies wycieku, i nie musi to byc uszczelka, gorsza strona to peknieta glowica a lepsza uszkodzona chlodniczka oleju ( ta do której jest przykrecony filtr oleju)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej niedogrzany silnik krótkie odcinki jazdy jak pisali koledzy chociaż kiedyś w fordzie miałem takie objawy i była wina kiepskiego oleju po wymianie problem znikł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...