Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana jednego amtoryzatora, czy tak można?


majuDJ

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio na badaniu technicznym, diagnosta powiedział mi, że mam do wymiany lewy przedni amortyzator ( ten od strony kierowcy). Pytanie do was czy mogę wymienić tylko jego czy muszę wymieniać oba ? Pytam bo ostatnio nie mam za dużo zbędnej kasy. Co grozi jeśli wymienię tylko niesprawny amortyzator? Czy po wymianie amortyzatora/rów trzeba ustawiać zbieżność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem powinno się wymieniać komplet na osi.

Dokładnie dwie szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze się wymienia komplet na osi jak piszą koledzy wyżej chociaż czasami brak finansa można pokusić się o w pełni sprawny używany pojedyńczy i też będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan w stacji kontroli pojazdów powininen procentowo Ci podać ile trzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na badaniu technicznym, diagnosta powiedział mi, że mam do wymiany lewy przedni amortyzator ( ten od strony kierowcy). Pytanie do was czy mogę wymienić tylko jego czy muszę wymieniać oba ? Pytam bo ostatnio nie mam za dużo zbędnej kasy. Co grozi jeśli wymienię tylko niesprawny amortyzator? Czy po wymianie amortyzatora/rów trzeba ustawiać zbieżność ?

Powinno się wymieniać obydwa - czy to przednia czy tylna oś.

Jest duże prawdopodobieństwo, że ten niby "dobry" też już jest w nie najlepszym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno się wymieniać dwa.

z doświadczenia wiem, że wymiana jednego powoduje i tak dużo szybsze zużycie tego starego bo bardziej po d*pie dostaje i zaraz też jest do wymiany.

także lepiej wymień obydwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem nowych amortyzatorów marki GH za 109zł za sztukę . Używał ktoś amorków tej marki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po ptokach :P

Kupiłem komplet nowych firmy GH na przód 109zł/szt 24 miesiące gwarancji bez limitu km + nowe osłony i odbojniki za 60zł. Kupiłem na miejscu w Lublinie. Zobaczymy jak to będzie po założeniu. Rzecz jasna to do BMW E46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firmy nie kojarzę, ale lepiej dwa nowe niż jeden tak czy siak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z gwarancją to wiadomo zupełnie inna sprawa. jak ci się te spierdzielą, musisz kupić drugie, no chyba że auto zostawisz w garażu na kobyłkach, te wymontować, zareklamować i jak dobrze pójdzie to może odzyskasz kasę albo z powrotem amortyzatory i będziesz miał dwa komplety :) ale to jeszcze jak koledzy piszą trzeba mieć szczęście, żeby uznali gwarancję, bo różnie to bywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po ptokach :P

Kupiłem komplet nowych firmy GH na przód 109zł/szt 24 miesiące gwarancji bez limitu km + nowe osłony i odbojniki za 60zł. Zobaczymy jak to będzie po założeniu.Jak na razie wszyscy mnie straszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...