Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silnik szarpał po czym zgasł i nie odpala


czarny

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam taki problem, wyprałem sobie tapicerke i autko chodziło na włącznonym silniku i się suszyło było ok, po czym wyłączyłem je i umyłem na zewnątrz, nie używałem myjki ciśnieniowej, odpalilem samochód po umyciu by się jeszcze dosuszył, i odpalił normalnie po 5 minutach mowie coś jest nie tak bo silnik dziwnie chodzi i kopcił, poszedłem go zgasiłem, po 20 minutach podczas ponownego odpalenia było tak samo i po chwili zgasł, i nie potrafie go już odpalić, wszedłem do kompa i pokazał mi się jakiś błąd na 3 cylindrze wiem jest głupi nie zapisałem go tylko skasowałem po czym ponownie próbowałem odpalić ale znowu to samo, a błędu już nie ma i nie mogę do niego wrócić, teraz po skanowaniu błędów wyskoczyl mi taki:

08 Auto-HVAC

01206 Signal for Duration of Ignition off time

27-00 Implausible Signal

Myślałem o PD ale po telefonie do kolegów z CTR któzy robili moje autko, dowiedziałem się że mimo 1 padniętego PD powinno szło odpalić. i być może jest to pompa rezystancyjna,

wyłączyłem ponownie klemy, autko w garażu może woda się gdzieś dostała.

Proszę o opinie na ten temat

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa rezystancyjna? :kox:

jeżeli jest uszkodzona cewka pompowtryskiwacza, silnika nie mozna uruchomic, chyba ze sie odlaczy konektor od pompowtryskiwacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd oznacza nieprawidłowy sygnał położenia klucza w stacyjce. Mogła się woda dostać do modułu kilmy lub silnika, albo nie styka jakiś przewód.

Gdyby była cewka PDka padnięta to powinien być zapamiętany jakiś błąd od tego.

I też jestem ciekaw co to jest pompa rezystancyjna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały błąd czujnik G28 znany jakio czujnik obrotów wału, autko postało posuszyło się i odpaliło:banan::banan:

także do zakmnięcia, obawiałem się ze to PD padły bo mam któryś tam słaby, ale u mnie w V8 jak padnie to i tak odpali na 3 cylindrach

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...