Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Niech ten VAG szlak trafi tzn dlaczego znowu nie działa ?


HiRide

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis siadajac do samochodu chcialem cos sprawdzic i daje test port com ok dziala niby potem daje OBD II test i zaczyna sie zle czyli "no response from entry 1,no response from entry2,no response from entry3,no response from entry4 i na koniec "no response from controler" :confused4::no::slina::wallbash: 2 tygodnie wczesniej moje oko cieszyla ramka w stylu wszystko wykryto fejs jest gotowy i powinien dzialac(should be work)no i dziala a zamiast tego piekengo komunikatu dostaje w zamian taka ramke

d7fd837790fd60ed.jpg

korzystam z tego samego laptopa kabla i programu ktorego uzywealem 2 tyg temu i nagle nie dziala za nic :evil: kombinowalem z portami predkosciami i dalej nic.Prosze o pomoc szczegolnie "łukasza r" i innych ktorzy wiedza co z tym zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja dzisiaj miałem to samo ( pomogło przestawienie wartości na inne) a dokładnnie nawet nie przestawienie bo tak naprawde to nic nie zmieniłem. koilka razy wyjołem kabek włożyłem do innego portu ( chciał się instalować dałem anuluj) włożyłem do własciwego i działa !!!!!!!!!!! Zrobiłem logi wyłaczyłem kompa właczyłem kompa i znowu ten sam problem.

Sadze ze jest to związane z portem com. Wcześniej jak był goły Wndows Xp i zainstalowałem VAGa nie było problemów.

A tym razem (komputer w tym czasie był formatowany) po instalacji musiałe zmienić z com7 na com4 ( który był już wcześniej zajęty przez inne urządzenie) i zaczeły się dziwne rzeczy !!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja "zorganizowałem" sobie starego laptopa.

Jest tam tylko goły XP i VAG. Zero internetu, innych programów itp.

Uzywany tylko do VAG-owania

Minimalna inwestycja a wszystko śmiga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie trudno zebym uzywal nowego laptopa z duzymi mozliwosciami tylko do vagowania :thumbdown: coz bede jeszcze kombinowal dopoki mam cierpliwosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie trudno zebym uzywal nowego laptopa z duzymi mozliwosciami tylko do vagowania :thumbdown: coz bede jeszcze kombinowal dopoki mam cierpliwosc

Nie bardzo sie zrozumieliśmy.

Ja też nie miałem zamiaru zostawić nowego lapka tylko do vagowania i dlatego zorganizowałem sobie starego rupcia (mysle, ze za 100 pln mozna wyrwać cosik takiego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o rupcia ani o szybkość procesora tylko o to aby na laptopie nie było urządzeń korzystaj korzystających z com4 ( pisze com4 ale to zależy może być com1, com2, com3) to zależy jaki kom sobie ustawisz w vag-com. Myślę ze należy zainstować od nowa win Xp, zainstalować interfejs ( zając port), a później instalując dreiwery od laptopa, myszki i inne bajery którym jest przydzielany com mieć cały czas wpięty interfejs, tak aby żaden inny sterownik nie wtrynił się na com 4. No cóz z USB zawsze są jakieś problemy i to nie tylko z naszymi interfejsami.

Ja sformatowałem laptopa i jest wszystko ok :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o rupcia ani o szybkość procesora tylko o to aby na laptopie nie było urządzeń korzystaj korzystających z com4 ( pisze com4 ale to zależy może być com1, com2, com3) to zależy jaki kom sobie ustawisz w vag-com. Myślę ze należy zainstować od nowa win Xp, zainstalować interfejs ( zając port), a później instalując dreiwery od laptopa, myszki i inne bajery którym jest przydzielany com mieć cały czas wpięty interfejs, tak aby żaden inny sterownik nie wtrynił się na com 4. No cóz z USB zawsze są jakieś problemy i to nie tylko z naszymi interfejsami.

Ja sformatowałem laptopa i jest wszystko ok :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Oczywiście, że nie chodzi o szybkość procka tylko o porty i prawdopodobny wpływ innych programów lub sprzętów.

Format dysku i stawianie systemu to zawsze jakis kłopot. Możliwośc utraty danych itp

Kolega napisał, że ma laptopa o dużych mozliwościach i zapewne korzysta z nich :)

Pisząc "rupcia" miałem na myśli jego cenę. Jeżeli ma być tylko do VAG to po co przepłacać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z tobą zgadzam tylko nie widzę sensownego innego rozwiąnia poprostu te Windowy tak mają nie wszyscy piszą że najstabilniejszym rozwiązaniem jest interfej na com-a.

Co do formatowania to zależy od umiejętności. Ja formatuje średnio co 4 miesiące i nic mi nie ginie.

Problem w tym że tak na prawdę te interfejsy emulują coma a z tym zawsze są problemy.

Czyli proponowane rozwiązania:

- kupić laptopa rupcia tylko do vaga

- sformatować laptopa zainstalować od nowa (może być ważna kolejność instalowania drajwerów - to nie jest żart w szczególności jak się ma w konfiguracji jakieś inne wodotryski)

- męczyć się po staremu ( czyli włącz wyłącz, zmień prędkość, wyjmij kabelek podłącz do innego portu i znów podłącz do starego, jak nie pomogło to znowu wyłącz włącz. Czyli dużo operacji które nic nie zmieniają a jednak pomagają) - ja tak osobiście trenowałem na laptopie szwagra tydzień temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc koledzy-zawsze cos sie przyda poczytac i pogrzebac wedlug waszych pomyslow :) zanim zaczne formatowac to musze zrobic spis programow do laptopa ktore trzeba zainstalowac :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rada to na głównych portach USB wyłączyć oszczędność energii miałem podobnie z połączeniem po zmianie na portach łączy za każdym razem i o wiele szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rada to na głównych portach USB wyłączyć oszczędność energii miałem podobnie z połączeniem po zmianie na portach łączy za każdym razem i o wiele szybciej.

nie zebym byl leniwy ale nie siedze teraz na laptopie - ta oszczednosc sie wylaczac w tej samej zakladce gdzie ustawia sie sztbkosc portu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu przeinstaluj Windę i podłączaj kabelek TYLKO DO JEDNEGO PORTU USB! Ustaw interfejs na jakiś wolny port COM z zakresu COM1-COM4 i ustaw Latency portu na 10ms. Jeżeli interface jest dobry, to nie ma szans żeby VAG nie działał :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...