Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z klimatronic ECON!!!


siwek58

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na poczatku moze zaznacze, ze jest to moj pierwszy post oraz szukalem informacji na forum ale nie znalazalem tego czego szukam. mam problem z moja a4 b6 1.9tdi 2002 silnik AWX. Na panelu swieci sie przycisk econ i klima nie dziala. Vag wyswietlil 2 bledy screen ponizej. Klima nabita czynnikiem wczoraj, dalej bez skutku nie dziala. prad do czujnika dochodzi-sprawdzalem, bezpieczniki sprawdzone, na dole filmik i screen z vaga. prosze o pomoc, jest to wina czujnika czy moze panela nie chce wyrzucac ciemno w czujnik ponad 200zl...bo przyczyna moze byc rowniez panel, jak przycisne econ to gasnie a jak puszcze znowu swieci. prosze o pomoc:)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fc068ac3365dbe77.html

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=T-7VNDFmKCI

ahh i jeszcze zlokalizowalem taki czujnik pod lewym reflektorem to jest napewno ten g65?http://img19.allegroimg.pl/photos/oryginal/22/05/89/52/2205895288

prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nacisnąłeś przycisk auto to naciśnij również econ to powinna działać klima a na filmiku tego nie zrobiłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na filmiku nie ale probowalem normalnie i nie zalacza niestety;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam vagcoma, blad na testerze vaga wyglada tak: 819 czujnik wysokiego cisnienia (G65)zawarcie z plusem, sprawdzalem polaczenia kabli zadnego zwarcia raczej nie ma i jak pisalem wczesniej sprawdzalem napiecie podczas wlaczonej klimy i przychodzi 14V, a ten czujnik polozenia klapy recyrkulacji to cos ze spalinami wiec chyba nic wspolnego z klima nie ma. nie wiem czy jest walniety na pewno ten czujnik czy moze cos innego;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadaj na "spotach częstochowskich" może ktoś zgodzi się podmienić czujniki i sprawdzisz czy to czujnik czy coś innego.

Jeśli ten drugi błąd pochodzi z klimatronika to dotyczy on złego działania klapy w nawiewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki andyn, a czy ktos jeszcze spotkal sie z bledem ""819 czujnik wysokiego cisnienia (G65)zawarcie z plusem""

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki andyn, a czy ktos jeszcze spotkal sie z bledem ""819 czujnik wysokiego cisnienia (G65)zawarcie z plusem""

Poczytaj też tu

http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?226827-B6-AVJ-B%B3%B1d-00819-czujnik-G65-Econ-PROBLEM

Zobacz jaką masz wartość ciśnienia na vagu chyba blok 001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cisnienie ok bo bylem na obsludze klimy i podlaczalali pod urzadzenie i dobijali czynnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cisnienie ok bo bylem na obsludze klimy i podlaczalali pod urzadzenie i dobijali czynnik.

Przeczytaj całość ze szczególnym naciskiem na fragment odnoszący się do G65: http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?174929-ALL-B6-Prawid%B3owe-logi-klimatronika-A4-B6&p=2070975&viewfull=1#post2070975

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, miałem w ubiegłym roku ten sam problem, jak klikalem przycisk econ (zeby go wyłączyć() to i tak się włączał), pojechałem do serwisu klimatyzacji i gość od razu strzelił na czujnik, podmienił (bo akurat miał na stanie) i wszystko zaczęło działać, problemem był ten czujnik wkręcany tak jakby do chłodnicy pod prawą lampą (stojąc od czoła samochodu), zrób tak jak poradził kolega AndyN, podmień od kogoś z okolicy zdrowy czujnik i bedziesz miał czarno na białym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik wymieniony pomoglo, dziekuje wszystkim za pomoc. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem powrócił, bład 819 teraz zwarcie do masy

Teraz czy to czujnik czy zwarcie, bo jak mierzyłem miernikiem bez czujnika to na pinie 3 i 1 jest masa, kabel sprawdziłem (ten od kostki obok zb.wyrównawczego) do czujnika- nie ma zwarcia.Na kostce przy zbiorniku tez jest masa na przewodzie sygnałowym.

Czy może rezystancja się zamyka przez np sterownik klimy, i może tak ma być?

czy jeżeli czujnik jest uszkodzony to będzie błąd zwarcia na masę?

Wcześniej był błąd 819 coś z sygnałem, odłączyłem kostkę i nadal ten sam błąd i ciśnienie na vag 33bar

Odkręciłem czujnik, przeczyściłem styki (chociaż nie były zaśniedziałe) założyłem i ciśnienie 1bar czasem wskoczy na moment 3bar

Teraz jak kostkę odepnę to nadal jest 1bar a nie 33 jak było wcześniej, chyba że ta wartość trzymała się w pamięci.

nr czujnika to 8Z0959126 czy czujnik o nr 1J0959126 nie jest taki sam

czasem części są takie same np ze starszego rocznika i różnią się tylko początkowymi literami-cyframi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem. Walcze z tym znow. Wszystko wymienione, czujnik tez, klima nabita a tu blad. Dalem do elektromechanika i on uwaza ze winny jest panel klimatronika. Jak dalem do serwisu klimy to tez tak sadzili. Teraz szukaja panela i chca podmienic. Ciekawe czy cos to pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

819 - blad czujnika wysokiego cisnienia. Czujnik nowy, nowa chlodnica, plyn itp a to nadal nie dziala. Dalem auto do elektromechanika i mowi ze na 99% to panel w tym przypadku tylko, ze takiego panela nie moze nigdzie dostac i auta narazie nie mam ani usterka nie naprawiona. Juz tydzien czekam.

Podobno prad nie idzie od czujnika na sprezarke. Do czujnika prąd dochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

819 - blad czujnika wysokiego cisnienia. Czujnik nowy, nowa chlodnica, plyn itp a to nadal nie dziala. Dalem auto do elektromechanika i mowi ze na 99% to panel w tym przypadku tylko, ze takiego panela nie moze nigdzie dostac i auta narazie nie mam ani usterka nie naprawiona. Juz tydzien czekam.

Podobno prad nie idzie od czujnika na sprezarke. Do czujnika prąd dochodzi.

Sprawdź wagiem jakie pokazuje ciśnienie

Podobno prad nie idzie od czujnika na sprezarke. Do czujnika prąd dochodzi.

Nie do sprężarki tylko klimatronika i nie da się zmierzyć miernikiem uniwersalnym, bo to sygnał prostokątny

U mnie znowu się naprawiło, myślę że to czujnik, zamówiłem używany na próbę

Teraz jak dam na LO to ciśnienie z czujnika max jest 7bar, może mało czynnika ale chłodzi na vag-u 4st C

A z tym zwarciem do masy to tak ma być, sterownik miał ciśnienie 1bar i bład zwarcia - kable sprawdzone.Teraz jest 3bary.

Nie wiem co jest grane albo czujnik albo mało czynnika w układzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz mam naprawione. Wlasnie odebralem od elektryka. Mam nadzieje, ze sie nie popsuje tak predko. Tak jak pisalem wczesniej, uszkodzony byl panel. Podmienili elektronike i wszystko dziala :). Chlodzi dobrze. Niepotrzebnie kupowalem ten drugi czujnik.

Wyslalem tez zapytanie do serwisu audi o naprawe. Jak mi wycenili panel + diagnoze to lepiej jezdzic bez klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...