Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Wyjący most (quattro) - czy można tak jakiś czas jeździć ?


kkuba83

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jadac do holandi w polowie drogi zaczął mi wyc most (na 99% to nie sa lozyska bo bez wzgledu na to czy jade prosto czy skrecam to dzwiek jest taki sam i dochodzi z srodka tylu auta) i mam pytanie czy mozna z tym jakis czas jezdzic czy nie ???

nie mam mozliwosci szybkiego powrotu do polski a tu w holandi to naprawa kosztowala by bardzo duzo pieniedzy :wallbash:

jak sie sprawdza poziom oleju w moscie tylnym ??

dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oznaka ze cos jest nie tak zaczol bym tak jak piszesz od sprawdzenia poziomu oleju, z prawej strony dyferka masz otwor kontrolny nie pamietam dokladnie albo na imbus alko na 17, Odkrecasz srube jesli olej sie poleje jest ok jesli, nie to sprawdzasz poziom za pomoca wygietego drutu, poziom powinien siegac 7mm ponizej dolnej krawedzi otworu jesli jest go mniej musisz dolac. Pamietaj ze po dolaniu oleju poziom nie moze byc wyszy niz dolna krawedz otworu kontrolnego.

olej do dyferka to GL5 SAE 90

Na to reguly nie ma mozesz przejechac setki kilometrrow i bedzie wszystko ok, a moze cos walnac po 10km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwyraźniej jakieś koło zębate ma już luzy i wyje czasem wystarczy regulacja a czasem wymiana :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, mam nadzieje ze auto wytrzyma jeszcze z 3 tys km, a potem w polsce czeka mnie wymiana calego tylnego mostu razem z walem i sprzeglem.

niestety nikt nie potrafi mi powiedziec czy tylny most od audi 100 c4 2.6 quattro bedzie pasowal do a4 2.6quattro :wallbash:

jak ktos wie cos na ten temat to prosze o jakies kilka zdan na forum

wielkie dzieki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug Mnie wyje lozysko. Upewnij sie na 100% dzwignij auto i sluchaj. To ze jedziesz prosto czy skrecasz i dalej slychac ten dzwiek nic nieznaczy !!! Taki dzwiek jest przenoszony po calym tylnym napedzie dlatego ciezko oszacowac co wyje. Podnies auto wlacz bieg i sluchaj ktore kolo wyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...