Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.8T] szarpanie silnika podczas przyspieszania


norek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam podczas przyspieszania auto szarpie i się dławi A4 1.8T. Po podłączeniu pod kompuiter wyszedł błąd: Regulacja składu mieszanki. Kontrola dodawania mieszanki. Co powinienem skontrolować odnośnie tego błędu bądź wyregulować. Czekam na info. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było dobrze to zrobić pełną analize i poustawic kompa jak też pokasować błedy,dorażnie to przestawic silnik w tryb awaryjny i bedzie chodził dobrze(np.odepnij na chwile kostke-wtyczke od przepływki)ale zaznaczam jest to działanie dorażne.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam ten sam problem, odpiełem przepływkę i nic to nie zmienia. Czy juz czas aby ją wymienic, czy to coś innego? W czasie szarpania zapala się kontrolka, pomiga i gaśnie.

odpiąć przepływke na chwile i podłączyć z powrotem,a i jaka kontrolka sie zapala?bo to też może dużo wyjaśnić.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, odpiełem przepływkę i nic to nie zmienia

To chyba masz inny problem niż norek. Jesli odpiąłeś przepływkę i nic się nie zmieniło to TAK, czas ją wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacząłem eksperymentować, po odpięciu przepływki auto dalej szarpie ale czuć że auto jest wyraźnie słabsze tak więc podpiołem przepływkę a odpiołem sądę i auto dalej szarpie jak szarpało ale obroty nie skaczą ( przy starej sądzie skakały. Podiołem auto ponownie pod kompa i sprawdziłem sondę a tam jakiś dziwaczny wykresik a mianowicie sygnał z sondy jest w lini porstej bliski "0" nagle skacze do góry poza zakres przez chwile nie ma sygnału i nagle powraca do zera i tak w kółko. Sąda jest nowa (Bosch uniwersalna 4 przewodowa do A4, kupiona od sprzedawcy ze strony :www.motomaximus.pl). Czekam na jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norek, pytając czy masz auto na gaz miałem właśnie na myśli uszodzoną sondę Lambda. To jest częsta usterka w zagazowamych autach (czy tam "skundlonych" :twisted: )

Jeśli masz na gaz (nie napisałeś), to w VAGu ten wykres będzie trochę inny- będzie to symulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez tak mam a czy słychać przy tym takie sycznie??

jesli tak to jest pęknięta rura gumowa od turbiny nie ma jej widac za chłodnicą kompresja przez dziure ucieka i dlatego tak szarpie koszt rury gumowej około 150 zł wyminilem i jedzie normalnie :P

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...