Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Prośba o pomoc dla kolegi


wesz82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!rozchodzi sie o to ze dla mojego kolesie w autku strasznie cos wyje.

dzis przejechalem sie i jak dla mnie na pierwszy 'rzut'oka jest to lozysko.

wiec;strasznie wyje zwlaszcza przy skrecie w lewo a w prawo nie,przy jezdzie na wprost takze strasznie wyje noi takze przy chamowaniu.dodam jeszce ze byl na okresowym przegladzie w salonie ale nic nie wykazalo jedynie co mu powiedzieli to ze ma gume od przegubu lewego rozwalona i to dlatego!dzis patrzalem i nie jest az tak tragicznie z nia i watpie zeby to bylo przyczyna.acha na oponkach jezdzi juz 2sezon nie liczacz butow zimowych :rolleyes:i wczesniej nie bylo tego problemu.

jak koledzy myslicie co moze byc przyczyna???PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak guma od przegubu jest rozwalona to tym rozwaleniem do środka przedostaje sie piasek sól kamyczki i wszystko co jest na drodze.

Te wszystkie rzeczy bardzo szybko powodują uszkodzenie łożyska przegubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nic nie puka ani nie stuka przy jeździe to nie przegub ale ta gume to jak najszybciej trzeba wymienić bo szlag trafi przegub, co do wycia to ja stawiam na łożysko szczególnie kiedy nasila sie podczas skrętu w jedną stronę i cichnie w drugą :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wyjec nasila się za zakręcie szczególnie przy skrecie w jedną stronę to najprawdpodobniej bedzię to lożysko, skręt a raczej łuk (bo żeby uslyszeć to trzeba jechać chociaż ze 40 km/h) w lewo to prawe lozysko trzeba wziąć pod lupę. Można podnieśc kolejno kola do góry i krecąc można uslyszeć jak łożysko szumi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że to przy jeżdzie się dzieje. Złapać za koło od góry i poszarpać - porównac z innymi, większy luz a tymbardziej stuki to prawdopodobnie łożysko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to dzieje sie podczasz jazdy tak strasznie chuczy ze szok nawet naprostych kolach!jutro bedziemy walczyc z przegubem i co najmniej wymienimy ta gumowa oslone ale podejrzewam ze kolo nie popusci i zawita z nowym przegubem!ja tez obstawiam za lozyskiem ale taniej zamowic przegub chodz bedzie wiadomo ze to nie jest wina przegubu tak jak to podali w salonie :mysli:po wymianie sie odezwe,dziekuje za rady pozdrowki i milego dzionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mi się jescze nasunęło - sprawdźcie dokręcenie koła OK ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

wiec to jednak do wymiany bylo lozysko!teraz to nie te autko :th:

dziekuje i pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...