Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana zegarów z FIS'em PROBLEM ze wskaźnikiem paliwa


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegow :)

Potrzebuje jakiejs cennej wskazówki dotyczacej problemu o ktorym mowa w temacie. Zmienilem zegary w moim A4 99r. po lifcie na nowe (z powodu uszkodzonego wyswietlacza komputera/navi) i pomijajac fakt, ze nowe zegary nie maja regulacji jasnosci podswietlania, to jest problem z wskaznikiem poziomu paliwa. Wskaznik w nowych zegarach dziala jakby odwrotnie, tzn. przy pustym zbiorniku wskazowka powedrowala na full, kiedy zatankowalem za 50 zł, pokazywala 3/4, a kiedy zatankowalem do pelna, to wskazowka spadla mniej wiecej do 1/4, a po krotkiej jezdzie spadla na rezerwe. Oczywiscie wiaze sie to z sygnalizowaniem przez komputer malej ilosci paliwa i blednie wyswietlanej wartosci dystansu jaki przejade obecnej ilosci paliwa. Jezeli wiecie cos na ten temat, to podzielcie sie swoja wiedza badz doswiadczeniem !

Podaje numery zegarow:

oryginalne: 8d0 920 931

nowe: 4b0 920 930 k

PS. nie wiedzialem, ze przeprogramowanie immo, to taka prosta sprawa (o ile ktos wie jak to zrobic) Kolesiowi, ktory mi to robil zajelo to kilka minut... kilka minut i 150 zł :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to cos tu jest nie tak bo są wskazniki poz. paliwa jezeli opor jest nieskonczony czyli nie ma polączenia z czujnikiem poz. paliwa wskazowka wskaznika wali do obucha na full ale sa tez analogicznie wskażniki jezeli opor nieskonczony wsazowka nie wychyli sie całkiem a nawet wali mniej niz zero do oporu w doł...

jak tu w tym modelu jest nie wiem...w a4 opor nieskonczony wskaznik pokazuje max...jezeli podczas jazdy wskaznik pokazuje nie stabilnie lata po całej skali to na 99% czujnik paliwa do wymiany....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu całkiem nowy. :cool:

Mam właśnie taki problem od jakiegoś czasu, że bez względu ile mam paliwa w baku to wskazówka co jakiś czas spada na "zero" i zapala się rezerwa, dodatkowo sygnał dźwiękowy.

Jest to bardzo wkurzające. :evil:

Czy ktoś ma pomysł jak wymienić czujnik paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu całkiem nowy. :cool:

Mam właśnie taki problem od jakiegoś czasu, że bez względu ile mam paliwa w baku to wskazówka co jakiś czas spada na "zero" i zapala się rezerwa, dodatkowo sygnał dźwiękowy.

Jest to bardzo wkurzające. :evil:

Czy ktoś ma pomysł jak wymienić czujnik paliwa?

w bagazniku odkrecasz taka okragla blache po prawej stronie na podlodze, pod nia jest cale to ustrojstwo od poziomu paliwa i wezyli wychodzace z paliwe, odkrecsz plastykowa duza nakretke i calosc wychodzi do gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem tam dzisiaj, na razie pobierznie

Ale mam pytnako, jak zdjąłem pokrywę to są ze 3 kabelki i 2 weżyki od paliwa

A w głębi w baku pewnie pompa i resza ustrojstw, niestety wszystko było głęboko w benzynie. Pewnie muszę wyjeździć paliwo i wyciągnąć to z głębi

Czy to jest jakoś przykręcone czy wystarczy wydobyć na zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem tam dzisiaj, na razie pobierznie

Ale mam pytnako, jak zdjąłem pokrywę to są ze 3 kabelki i 2 weżyki od paliwa

A w głębi w baku pewnie pompa i resza ustrojstw, niestety wszystko było głęboko w benzynie. Pewnie muszę wyjeździć paliwo i wyciągnąć to z głębi

Czy to jest jakoś przykręcone czy wystarczy wydobyć na zewnątrz?

1 przewod pompa

2masa

3 czujnik pal.

nalezy zachowac osroznosc przed odkreceniem wył zapłon...

jak jest mniej paliwa to jest lepiej ale niekoniecznie...

ja w dislu nie mam pompy ale tu pompa i czujnik wychodzi razem [nic na siłe to musi wyjsc lekko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...