Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AHU] Nie działa klimatyzacja - pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Mam problem z klimatyzacją a więc po załączeniu klimy słychać że zapadki w samochodzie się zmieniają na klimę ale nie zaczyna lecieć to samo powietrze mało tego to po 10 sekundach słychać jak same łopatki przeskakują na stan bez załączenia klimy ale jednocześnie śnieżynka nie gaśnie

Co to może być dodam że jeszcze nie używałem klimy w tym samochodzie gdyż kupiłem go w listopadzie czy jeśli klima jest nienabita to będą takie objawy

Opublikowano

nie wyrzuca zadnych błędów na wyświetlaczu ??

podłącz vag powinien coś pokazać :th:

Opublikowano

czy jeśli klima jest nienabita to będą takie objawy

jak nie jest nabita to w ogóle sie nie załaczy... :wink4:

Opublikowano

czesc, klapki to nie wszystko.

zrob test.

odpal silnik, wlacz sniezynke i biegiem do otwartej maski silnika i spojrz ( sluchaj )co sie dzieje. w momencie wlaczenia sniezynki powinien sie wlaczyc dodatkowy wentylator i kompresor, kompresor jezeli dziala wowczas jego wewnerzna jego czesc bedzie sie tez obracac, jezeli nie dziala to znaczy ze albo jest uszkodzony kompresor lub elektrosprzeglo na kompresorze, moze jest gdziesz przerwany zielony przewod dochodzacy do komprasora. jezeli komprasor sie nie wlacza wowczas sniezynka wciaz sie pali i "udaje" ze dziala. Mam nadzieje ze dasz sobie rade. Pozdrawiam Jocker01

Opublikowano

a u mnie też klima nie działa ale po włączeniu śnieżynki na wolnych obrotach na chwilkę spadają obroty na niższe i niby klima chodzi ale nie chłodzi

Opublikowano

@kiblos

u mnie tez tak bylo, obroty spadaly na chwile i wracaly do normy. upewnij sie ze kompresor sie obraca, widac wyraznie roznice na wlaczonej klimie obraca sie caly a na wylaczonej tylko zewnetrzna czesc.

Pozdrawiam Jocker01

  • 10 miesięcy temu...
Opublikowano

czy jeśli klima jest nienabita to będą takie objawy

jak nie jest nabita to w ogóle sie nie załaczy... :wink4:

odswieże troszkę temat :gwizdanie: Wihajster napisał ze jak nie ma czynnika w układzie to klima sie nie załączy :mysli: raz miałem piekny przypadek kiedy przy moim niskim zawieszeniu przetarłem przewod aluminiowy od kompresora i odziwo klima sie załączała...wymieniłem przewód nabiłem czynnik hulało wszystko w porządeczku przez cale lato.Teraz Jak jest cieplej na dworze powyzej tych 5 C che załaczyć klime(śnieżynka sie świeci na wyświetlaczu)to klima nie chodzi..być możę spowodowane to jest brakiem czynnika :mysli:
Opublikowano

u mnie jest to samo, śnieżka się pali nie nie dmucha zimnym i nie załącza wiatraku, chociaż w nie których przypadkach udaje mi się włączyć śnieżkę i wiatrak odpala :) ale i tak wieje ciepłym

Opublikowano

panowie podjedzcie do kogos kto nabija klime i sprawdzi wam poziom czynnika chłodzącego moze trzeba dobić

Opublikowano

a wiatrak powinien załączać się po wciśnieciu śnieżki jeżeli nie ma freonu????

Opublikowano

a wiatrak powinien załączać się po wciśnieciu śnieżki jeżeli nie ma freonu????

Z tego co wyczytałem na naszym forum to nie,ale kiedy urwałem rurke aluminiowa od kompresora i nie było czynnika jak nabijałem klime to mi sie załaczał, wiec nie wiem jak to jest do konca :mysli:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.