Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dziwny dźwięk podczas skręcania


tomaszzz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie gdy skrecam energicznie kolami w lewo prawie na max od predkosci 10 km, z prawego kola to

dobiega dziwny dzwiek tak jak by cos tarlo ten dziwiek wystepuje tylo w jednym momencie tuz przed tym jak kolem kierowniczym nie da sie bardziej skrecic, jestem po wymianie 8 wahaczy, 2 koncowek drazkow kierowniczych, 2 lacznikow stabilizator, moze ktos juz spotkal sie z tym problemem obaiam sie ze to moze byc magiel, jak trzeba to go wymienie tylko gozej jak to zrobie a dalej bedzie to samo, za pomc w zdjagnozowaniu z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem jaki dzwiek daje wspomaganie przy opoze skretu, u mnie ten dzwiek wystepuje kiedy jeszcze moge wykonac kierownica pol obrotu a moze wiecej i pojawia sie tylko jak skrecam w lewo w prawym kole, ale dzieki za sugestje.

[br]Dopisany: 25 Kwiecień 2008, 11:44 _________________________________________________ten dzwiek to znaczy jakies tarcie, szuranie nie wiem go opisac[br]Dopisany: 25 Kwiecień 2008, 11:45 _________________________________________________czy na to moze miec wplyw drazek skretny ten co jest miedzy koncowka kierownicza a maglem, moze tez trzeba bylo go wymienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze przyznac ze nie mam pojecia jak tam moze byc blacha, ale musze to dobrze zobaczyc wczesnie tez zastanawialem sie czy cos nie trze o kolo ale nie widzialem zadnych sieladow na kole, dodam tylko ze zawieszenie mam obnizone chyba o 30 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, moze ktos jeszcze z klubowicz z podobnymi obiawami sie spotkal chetnie poznam inne opinie bo wladwalem w zawias prawie 2000 pln i dalej cos mnie wku.. denerwuje.[br]Dopisany: 25 Kwiecień 2008, 13:40 _________________________________________________jeszcze jedno spostrzezenie jak jade po kostce, bruk szybciej to czuc to na kierownicy spore drgania jak by mialo sie cos odkrecic :blink: na postoju czy w czasie jazdy na ulicy nie czuje zadnego luzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak panowie problem już rozwiązany z tym obcieraniem? to podzielcie się z innymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Władcy Pierścieni :wink4:

mam podobny problem, też tylko przy skręcie w lewo po wykonaniu obrotu o ok 1/4 robi się opór i kidy chcę kręcić dalej kierą szybko to jest bardzo ciężko, a kiedy kręcę powoli to słyszę jakby delikatny syk(przynajmniej tak mi się wydaje) i właśnie ten dżwięk podobny do tarcia blachy o blachę. Byłem u kilku "majstrów" każdy mi mowił coś innego ale prawie wszyscy proponowali jeżdzić aż się popsuje i wtedy będzie wiadomo(total bzduren). Mogę jeszcze dodać że efekt ten zmniejsza się im jest cieplej i im dłużej jeżdżę. Zawiechę wymieniałem całą ok 8 tyś temu, płyn od wspomagania już 2 razy bo robił się grafitowy, wycieków nie ma a dziś zaczęła mi jakby jeszcze pompa wyć. Nie mam pojęcia co może być powodem tego, magiel? pompa? ten przewód łączący pompa-magiel z zaworem? czy oskarżyć mechanika że jak zmieniał zawieczę to coś uszkodził? Co u kolegi tomaszzz'a? Coś nowego się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...