Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dziwny dźwięk podczas skręcania


tomaszzz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podobny problem. Zdarza się czasem, że przy skręcie w lewo (nie wiem czy to kwestia przypadku) wydobywa się dość głośny dźwięk, który mógłbym go porównać do "syreny" okrętowej. W ciągu ostatnich 2-ch tygodni czterokrotnie mi się to zdarzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że mamy na myśli ten sam dżwięk, ostatnio mi jakiś znajomy powiedział że to prawdopodobnie ten zaworek o którym już wspominałem, Rajmondo a u Ciebie kolor płynu od wspomagania zmienił kolor? Bo u mnie to taki grafitowy się zrobił trochę wygląda jakby "siwej" farby ktoś mi dolał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor płynu wspomagania określiłbym jako brązowy, bursztynowy. Nie spotkałem się jeszcze z płynem takiego koloru, a że na zbiorniczku pisze "mineralny', to dolałem trochę płynu mineralnego (zielonego) kupionego jeszcze do poprzedniej A4. Nie mam na razie czasu na wymianę całego płynu. Dźwięk wydobywa się czasem, ale gdy specjalnie chcę go wywołać, to mi się nie udaje. Przypomina mi dźwięk jaki dają statki wchodzące do portu (przynajmniej na filmach widziałem :th:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jechałeś blisko portu i właśnie jakis statek wpływał i stąd ten dzwięk ?? :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Zdarza się czasem, że przy skręcie w lewo (nie wiem czy to kwestia przypadku) wydobywa się dość głośny dźwięk, który mógłbym go porównać do "syreny" okrętowej. W ciągu ostatnich 2-ch tygodni czterokrotnie mi się to zdarzyło.

W moim aucie też czegoś takiego kilka razy doświadczyłem (lekie gwizdanie w raczej niskim tonie) podczas manewrowania w ciasny garażu podziemnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Koledzy

U mnie ta sama sytuacja, ale tylko po dłuższej jeździe. Ja kręcę podczas parkowania to pod koniec wyje jak okręt i nie jestem do końca pewien czy nie jest jest głośniej jak dodatkowo lekko hamuję. Czy ktoś zlokalizował problem ?

Pozdrawiam

Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak mam

płyn brunatny

po dolaniu płynu, troche powyżej maksa , dźwięki ustały na 2 tygodnie , teraz się znowu pojawiły

mechanik mówił, że wymiana płynu może pomóc[br]Dopisany: 30 Lipiec 2011, 10:32_________________________________________________ktoś wie jaka jest pojemność układu wspomagania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś wie jaka jest pojemność układu wspomagania?

jedni mówią ze litr, chociaż jak ja wymienialem to nie udało mi sie spuścić z układu nawet polowy tego. A, i tez mam ta '' syrenę okrętowa'' przy kręceniu kiera w miejscu, ale mam nowa pompę,czeka na wymianę, piszczy juz od jakiegoś czasu tez wiec może na nią juz po prostu czas. Ten specyficzny dźwięk jest chyba bardzo powszechny bo szwagier w pasku tez taki ma, hmmm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja zmieniła się niestety na gorszą. Dziś już nie tylko podczas kręcenia kierownicą ale już także podczas jazdy na wprost na 1-szym biegu w korku, dźwięk wydobywa się praktycznie cały czas. Poza tym jak słychać tę "syrenę okrętową" to czuć ten dźwięk na pedałach i kierownicy (pewnie się jakoś przenosi).

Macie jakiś pomysł ?[br]Dopisany: 02 Sierpień 2011, 09:06_________________________________________________Po zmianie klocków i tarczy na przodzie, wszystko odeszło w niepamięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...