Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Prośba o analizę logów (notlauf)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Termostat rzeczywiści na pewno do wymiany.

Masz problem z przeładowaniem prawdopodobnie przycinają się kierownice w turbo sprężarce, tak więc turbo do czyszczenia.

W bloku 13 masz strasznie duże korekcje na cylindrach auto chyba ma bardzo duży przebieg. W każdym bądź razie PD też będą za niedługo do zmiany.

Opublikowano
  • Autor

Zmieniłem już wtryski na 2 i 4 cylindrze. Jutro jadę wymienić pozostałe 2 oraz termostat.

Opublikowano

I turbo do rozruszania , kierownice zacinają sie strasznie stad te przeładowania.

Opublikowano

-autko jest po czipsie ...

- mocno przycinajace sie kierownice w turbo [innymi słowy turbulum do czyszczenia]

-termostat do wymiany

-korekcje na pompkach potwornie duze :shocked: [cos jest z nimi nie tak]

-kiedy wymieniales rozrzad ?

Opublikowano
  • Autor

Nie mam czipa. Rozrząd wymieniałem w marcu. Do tego wymiana dwumasy i sprzęgła oraz wtryski na 2 i 4 cylindrze. Dziś wymieniam termostat i wtryski na 1 i 3. Tak że będę miał wymienione wszystkie cztery z tego samego silnika. A jak wygląda sprawa z N75 i przepływka i EGR?

Podczas diagnozy wyskoczył także błąd czujnika podciśnienia. Czy to jest związane z przeładowaniem turbiny czy czujnik jest do wymiany

Opublikowano

Nie mam czipa.

masz podniesione cisnienie doladowania ... [nie jest to seria !!! ]

natomiast dawki [teraz zobaczylem] sa jak w serii ... [zastanawiajace] :mysli:

Rozrząd wymieniałem w marcu. Do tego wymiana dwumasy i sprzęgła oraz wtryski na 2 i 4 cylindrze. Dziś wymieniam termostat i wtryski na 1 i 3. Tak że będę miał wymienione wszystkie cztery z tego samego silnika. A jak wygląda sprawa z N75 i przepływka i EGR?

-czy podczas wymiany rozrzadu wymieniales napinacz ?

-rozumiem ze pompowtryski wymieniales na uzywane ? [bo na nowe to one nie wygladaja :naughty:]

-kompresje na cylindrach sprawdzales ?

-N75 zachowuje sie prawidłowo

-EGR zachowuje sie prawidłowo

Opublikowano
  • Autor

Napinacz był wymieniany.

Pompowtryski używane.

Kompresja 23 na wszystkich ale nie wiem jak było mierzone. Sprawdzane było dwa razy u różnych mechaników i się potwierdziło.

Nie wiem co to znaczy masz podniesione cisnienie doladowania ... [nie jest to seria !!! ]

natomiast dawki [teraz zobaczylem] sa jak w serii ... [zastanawiajace]

Opublikowano

Silnik AJM ma zadane ciśnienie doładowania 1,1bara a uciebie jest 1,3 przy 2tyś obrotów a potem opada do 1,2bara wię ktoś coś porobił z mapą doładowania. Najlepiej jak już naprawsz wszystko to podjedź do jakiegoś tunera żeby ci wgrał serie lub porządny program.

Opublikowano

Ten program to małe piwo... ja bym najpierw pojechal tam gdzie rozrzad byl robiony... na poprawke :confused4:

Opublikowano

dlaczego uwazacie ze rozrzad na poprawke?

Opublikowano

dlaczego uwazacie ze rozrzad na poprawke?

ja nic takiego nie napisałem .... :naughty: [jak dla mnie jest w granicahc tolerancji ] choc jakby bylo "0" to by bylo super ..... :wink4:

Opublikowano

Mnie sie tylko nie podoba ten kąt synchornizacji (im blizej 0 tym lepiej) - nawet na ostatnim spocie rozmawialem o tym ze Spankym..... jesli uwazacie ze jest w granicach tolerancji to OK.

Opublikowano

Mnie sie tylko nie podoba ten kąt synchornizacji (im blizej 0 tym lepiej) - nawet na ostatnim spocie rozmawialem o tym ze Spankym..... jesli uwazacie ze jest w granicach tolerancji to OK.

potwierdzam ze rozmawialismy .... :naughty:

[i gdyby to byla moja furmanka to bym to poprawil :decayed:]

Opublikowano

liczy sie aby bylo w granicach tolerancji.

przy czym kat jest najbardziej opozniony na zimnym silniku i pozniej ulega przyspieszeniu.

sukcesywnie w miare zuzycia paska oraz oslabienia napinacza kat ulega opoznieniu.

wartosc kata jest istotona daje nam poglad na kondycje napedu rozrzadu, oczywiscie o ile mamy skale porownawcza i co jakis czas monitorujemy.

a i na pewno wartosc kata nie ma wplywu na problemy kolegi.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.