Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak wymienić termostat i odpowietrzyć układ?


waldi_007

Rekomendowane odpowiedzi

witam koledzy a podpowiecie w jakim stopniu trzeba zdemontowac i czy wogole trzeba przod w 2.5 tdi BDG bo tez musze termostat wymienic:(( czy da rade zrobic to bez sciagania zderzaka czy niestety jest to konieczne i czy trzeba ruszac rozrzad?? dzieki za ewentualna pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy a podpowiecie w jakim stopniu trzeba zdemontowac i czy wogole trzeba przod w 2.5 tdi BDG bo tez musze termostat wymienic:(( czy da rade zrobic to bez sciagania zderzaka czy niestety jest to konieczne i czy trzeba ruszac rozrzad?? dzieki za ewentualna pomoc

Zajrzałem do elsy- trzeba. Zapytaj ewentualnie kogoś kto użytkuje 2.5tdi czy można to zrobić bez demontażu zderzaka, ale coś mi się wydaje, że nie ma takiej opcji.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam Audi A4 B6 BKE, problem polega na tym że po odpaleniu silnika i przejechaniu jakiejś odległości ubywa płynu w zbiorniczku nawet poniżej minimum, lecz kiedy przy uruchomionym dalej silniku poluzuje zbiornik z płynem aż się zacznie odpowietrzać to z powrotem wraca stan maksymalny(taki jaki jest zalany) i tak w kółko, byłem u mechanika żeby sprawdził czy są wycieki ale żadnego nie znalazł, płynu nie dolewałem już od listopada i po odpowietrzaniu ciągle wraca ten sam poziom, tak ma być czy można to jakoś odpowietrzyć na stałe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepne się pod temat i zapytam o rade jak dobrze odpowietrzyć układ? Pół roku temu wymieniłem termostat i jedyne co mnie męczy to fakt iz ciągle słyszę przelewająca się wodę w nagrzewnicy, wiem ze jest to efekt jej zapowietrzenia ale niestety nie mogę tego powietrza usunąć. Dodatkowo martwi mnie fakt iż po nagrzaniu auta węże idące do chłodnicy jest dosyć twardy i nie wiem czy tak powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kolego masz to samo co ja niedawno a mianowicie uszczelka pod glowica ;-) ukladu nie odpowietrzysz napewno bo sie bedzie caly czas zapowietrzal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, masz rację, też mam padniętą uszczelkę pod głowicą, w poniedziałek odprowadzam auto do mechanika.

Tylko czemu te uszczelki padają ?

Co jest tego powodem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie bywa - przegrzanie silnika, niewłaściwy montaż, ciężkie warunki atmosferyczne (duża wilgotność)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest koszt wymiany uszczelki w A4 B6 BKE może ktoś się orientuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...