Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Sub i problem z kabelkami

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

kupiłem okazyjnie sub i zmieniarkę ze zmieniarki wychodzi kabel około 15cm z wtyczka okrągłą a z suba wtyczka czerwona

dodam ze w tylnych drzwiach mam również głośniki

i tu moje pytanie powiedzcie jak to wszystko podlaczyc do niefabrycznego radia sony aby miło to ręce i nogi

moje sony nie ma wyjścia na wzmacniacz

jeżeli ktoś wie jak to opanować to prosił bym o jakaś rozpiskę albo chociaż nakierujcie mnie

Opublikowano

Kolego podstawa to napisać jaką zmieniarkę kupiłeś i jaki sub. Model radia też się sprzyda. I może jakieś fotki. Bo tak to cieżko coś doradzić.

---

- Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Opublikowano

Co do zmieniarki to raczej nie ogarniesz tematu bo zmieniarka to Panasonic i na 99% nie zadział z radiem sony, więc szkoda szukać przejściówek.

Co do suba to to jest rozpiska

1 - +12V stałe

2 i 3 wyjście na lewy głośnik śr. i wys. ton

4 - masa

5 - sterowanie zał/wył + 12V

6 - wejście kanał lewy

7 - wejście kanał prawy

8 - masa wejść

9 i 10 wyjście na prawy głośnik śr. i wys. ton

zastosuj konwerter sygnału np. taki

https://car-tronic.pl/konwerter-poziomu-sygnalu-p1442.html

podłączysz go do wyjść na tylne głośniki potem z niego dostaniesz sygnał na prawy i lewy kanał. Sygnały podłączasz odpowiednio do 6 i 7 pinu w kostce. Masę z kabli za konwerterem podłączysz do pinu 8.

Potrzebna będzie jeszcze masa i stały +12V odpowiednio na piny 4 i 1

A sterowanie z niebieskiego kabelka w kostce zasilającej radia (sterowanie anteny) podłączysz pod pin 5 w kostce suba, ten plus odpowiedzialny jest za wzbudzenie wzmacniacza w tubie.

Jak masz trochę smykałki to bez problemu ogarniesz temat.

Opublikowano
  • Autor

czyli zmieniarka idzie na sprzedaż

Smykałki to ja nie mam do takich rzeczy ale mam nadzieje ze ogarnę to z tego opisu

to co podkreślone to wytłumacz mi jeśli możesz bo nie bardzo wiem o co biega

1 - +12V stałe - może być z zapalniczki ????

2 i 3 wyjście na lewy głośnik śr. i wys. ton

4 - masa (może być podłączona miedzy siedzeniami mam śrubę wkręcona w karoserie) ???

5 - sterowanie zał/wył + 12V

6 - wejście kanał lewy

7 - wejście kanał prawy

8 - masa wejść

9 i 10 wyjście na prawy głośnik śr. i wys. ton

ten konwerter - podłączysz go do wyjść na tylne głośniki potem z niego dostaniesz sygnał na prawy i lewy kanał. Sygnały podłączasz odpowiednio do 6 i 7 pinu w kostce. Masę z kabli za konwerterem podłączysz do pinu 8. (gdzie, co jak, nie rozumiem)

Potrzebna będzie jeszcze masa i stały +12V odpowiednio na piny 4 i 1

A sterowanie z niebieskiego kabelka w kostce zasilającej radia (sterowanie anteny) podłączysz pod pin 5 w kostce suba, ten plus odpowiedzialny jest za wzbudzenie wzmacniacza w tubie. - to rozumiem

dodam zdjecie chyba dobrze wszystko opisalem

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2c22a876dba4dc66.html

Opublikowano

Wyjścia 2i3 oraz 9i10 służą do podłączenia głośników w tylnych drzwiach. Schemat dobrze jest narysowany tylko brakuje na nim minuza z kabli za konwerterem i jego podłączysz do pinu 8 w kostce suba. Zasilanie proponuje podłączyć nie pod zapalniczkę tylko pod deską rozdzielczą do szyny zasilającej za bezpiecznikami.

Opublikowano
  • Autor

czyli tak

1 - +12V stałe - z deski rozdzielczej za bezpiecznikiem

wyjście 2 (głośnik prawy tył -)

wyjście 3 (głośnik prawy tył +)

wyjście 9 (głośnik lewy tył -)

wyjście 10 (głośnik lewy tył +)

4 - masa ( z karoserii) ????

5 - sterowanie zał/wył + 12V

6 - wejście kanał lewy - czincz

7 - wejście kanał prawy - czincz

8 - masa wejść ( z karoserii) ????

ta instalacje co mam pociągniętą z radia pod tylne głośniki w drzwiach przenoszę do kostki suba.

zaczyna nabierać to kolorów :naughty:

Opublikowano

W kabli cincz rca środkowy to + a zewnętrzny - i ten minus podlaczysz do 8 pina. Głośniki tylne podlaczysz pod wzmacniacz tak jak pisałeś. Tylko polaryzacja może byc na odwrót.

---

- Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Opublikowano
  • Autor

środkowy to + a zewnętrzny to -

ale z tego konwertera wychadz tylko dwa kable ???

output L i R

chyba ze ten

czincz L bedzie mial powiedzmy kolor czerwony i czarny

czincz R be dzie mial tez kolo czerwony i czarny

czerwony L 6

czerwony R 7

a czarne bedzie mostek i do pinu 8

pogubilem sie z tym trosze ale chyba zrozumiesz

Opublikowano

dokładnie :facepalm: każdy czincz ma dwa przewody.

Opublikowano
  • Autor

czyli te dwa czarne z czinczy laczymy i do pinu 8

Opublikowano

Tak.

---

- Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Opublikowano
  • Autor

dzięki za wyrozumialosc

jutro to wszystko ogarnę i zrobię poprawki na rysunku

jakbyś mógł jeszcze jutro wieczorem zerknąć i ewentualnie nanieść jakieś poprawki byłbym bardzo wdzięczny

Opublikowano

spoko

Opublikowano

Daj znać kolego jak ci bedzie grac ten sub nokii bo sam jestem ciekaw... :)

Opublikowano
  • Autor

musiałem od córki pożyczyć kredki :facepalm: chciałbyś widzieć jej zdziwienie i pytanie " Po co Ci moje kredki"

ale opanowałem rysunek jeśli coś jest złe zrobione to wal

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1d76a874d7ac2927.html

---------- Post added at 15:19 ---------- Previous post was at 15:16 ----------

montaż dopiero jak będzie więcej czasu bo jeszcze mnie czeka wymiana konsoli na poliftowa i w tym przypadku to już będzie mały problem

jak na razie zbieram info, rysunki i schematy

---------- Post added at 15:22 ---------- Previous post was at 15:19 ----------

lapawwa - powiem szczeze ze nie zalezy mi na jakims tam robieniu szału pod Tesco

kupilem skóry do auta a sub i zmieniarke wytargalem z dawcy za 20zl wiec nie zalezy mi na dudnieniu

Opublikowano
musiałem od córki pożyczyć kredki :facepalm: chciałbyś widzieć jej zdziwienie i pytanie " Po co Ci moje kredki"

ale opanowałem rysunek jeśli coś jest złe zrobione to wal

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1d76a874d7ac2927.html

---------- Post added at 15:19 ---------- Previous post was at 15:16 ----------

montaż dopiero jak będzie więcej czasu bo jeszcze mnie czeka wymiana konsoli na poliftowa i w tym przypadku to już będzie mały problem

jak na razie zbieram info, rysunki i schematy

---------- Post added at 15:22 ---------- Previous post was at 15:19 ----------

lapawwa - powiem szczeze ze nie zalezy mi na jakims tam robieniu szału pod Tesco

kupilem skóry do auta a sub i zmieniarke wytargalem z dawcy za 20zl wiec nie zalezy mi na dudnieniu

No i klasa teraz tylko działać. Co do jakości suba Nokii to szału nie ma ale jak za 20pln i trochę chęci żeby to ogarnąć to :good:

Opublikowano

witam, mam pytanie. jak poprowadzic przewód zasilajacy wzmacniacz? ktora strona i gdzie? posiadam audi a4 99r

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Thomas28

nie mogę rozgryźć twojego pytania

jaki wzmacniacz ???

---------- Post dopisany 20-04-2012 at 21:15 ---------- Poprzedni post napisany 02-04-2012 at 22:19 ----------

podpiołem na krótko

wszystko działa

jak na moje wymagania to i tak wyrywa boczek z mocowań jeszcze raz dzięki

---------- Post dopisany 22-04-2012 at 00:22 ---------- Poprzedni post napisany 20-04-2012 at 21:15 ----------

wszystko podpięte do bezpiecznika, pochowane, prawie jak ori

jeszcze raz bardzo DZIĘKUJE :thumbup1:

  • 9 miesięcy temu...
Opublikowano

WItam.

Posiadam obecnie takie radyjko:

CLARION CZ501ER CZ501EG USB BLUETOOTH KRK (3034717267) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

posiadam 2 oryginalne głośniki z przodu i 2 w tylnej półce. chciałbym do tego zestawu dołożyć jeszcze dodatkowo ori suba.

Na allegro można dostać już takie cudo w granicach 50-100 zł. nie wspominając forum za pewnie taniej :wink:

Moje radio posiada 6-kanałowe wstępne wyjście audio czyli rozumiem że nie potrzebuję tego konwertera??? które również posiadam.

Teraz tylko co byłoby prostsze przy montażu skorzystać z tych wyjść w radiu jeśli tak to może ktoś podpowie czy może jednak konwerter i powyższy opis.

Pozdrawiam.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.