Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy silnik z automata pasuje do manuala ?


WAUZZZ8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W moim Audi A4 B5 1.8 ADR padł silnik i szukałem nowego, znalazłem taki sam silnik który był zpięty z automatyczną skrzynią biegów a ja mam manualną.

Gościu który chce sprzedać ten silnik mówi że nie ma problemu wystarczy coś w sprzęgle przerobić i będzie OK.

Macie jakieś informacje na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik z automata podejdzie pod manualną skrzynię, ale np. jak byś chciał odwrotnie czyli silnik z manuala pod automat to nie ma opcji i trzeba zmieniać wał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z automata na ręczna silnik pasuje, tyle ze musisz wsadzić do bloku od skrzyni dwie tulejki centrujące/osadcze do ustawienia skrzyni manualnej, bo automaty tego nie mają. Tulejki weźmiesz ze starego silnika. Dodatkowo silnik z automatu nie ma łożyska igiełkowego na wale trzeba kupić, koszt ok 30 zł. Blacha, osłona pomiędzy silnikiem a skrzynia też jest inna. Ogólnie nie ma z tym żadnego problemu, jak masz swój stary silnik to brakujące elementy przełóż, łożyska nie wyciągniesz, bo zniszczysz. Musisz kupić nowe. W druga stronę przekładki silniki pasują, tyle ze trzeba podwójnie zrobić jak napisałem.

Nie wiem czy benzyna też tak ma, a silnik diesla z automatu nie ma świec do dogrzania płynu chłodniczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...