Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośny ulter... jak go wyciszyć??


femek86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! załozyłem koncowy tłumik ultera i głośno chodzi!! wjechalem na kanał ogladalem czy na srodkowym nie ma dziury (jest troszke pognity ale jeszcze nic nie przepuszcza) kat chyba wporzadku. co zrobic by ten tlumik troszke wyciszyc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego ulterka masz dedykowanego czy przelotówkę? Ja też mam 1.6 (ARM) i założyłem przelotową dwururkę (później wrzucę foto) kilka dni temu i jest straaaasznie głośno (filmik też dorzucę). Już jedną rurę przysłoniłem na 80%, ale nadal głośno.

Jeśli to przelotowy to musisz szukać/zrobić silencera (wkładkę --> link) i przydławić go. No chyba że masz jakiś owal to sprawa troszkę trudniejsza, ale raczej nie niewykonalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEE panowie, jak któryś oglądał TVN Turbo , był odcinek jak miśki mierzyły w jakimś autku poziom hałasu bez silencera i z, to było jak pamiętam, odpowiednio 107db - 103db więc różnica znikoma a i tak powyżej normy, coś innego kombinujcie. Może za te 20 zł to kup z 20x3szt paczek tego druciaka stalowego(tak tak - tego kuchennego):grin: i drutem zczepić, zapakować do środka i ognia?:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj oj, kolego, najpierw sprawdź a później mów jak to działa. Znam ten motyw z Civiców i Glanz. Jeśli masz wydech 2.5 cala na pełnym przelocie to musi być jakiś sposób na wyciszenie. Najprościej to sprawdzić poprzez zatkanie powiedzmy 70% rury, choćby butem i od razu zauważysz różnice. Do tego mój poprzedni samochód (Mazda 323 1.5 z mniej-więcej takim tłumikiem) niedawno przeszedł przegląd z wkładką i zmieścił się w normie - gdy jechałem bez wkładki to ludzie mówili, że gdy ich wyprzedzałem to trzasły się szyby.

Wszystko zależy od tego jak zrobiona jest taka wkładka, wystarczy odpowiednio mniejszy otwór wylotowy + podobno ta rurka im dłuższa tym ciszej.

A z resztą, nagram filmik, usłyszycie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:decayed: chyba effke zatrzymali do kontroli, chłopak przy nich zakładał ten silencer no i mu nie pomogło :kwasny:, tylo widziałem w programie, pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

femek86, fajny ten tłumik :) Do tych wkładek nie ma, ale dla chcącego nic trudnego. Ja do mojego będę montować przepustnicę (tłumik podzielony na dwie osobne rurki) żeby móc zdalnie kontrolować głośność tłumika.

RAWULI no to chłopak musiał mieć kiepską to wkładkę bo wiem że z powodzeniem można wyciszyć wydech tak by brzmiał jak oryginał.

Tu jest filmik co wkładka robi z moim wydechem, a jak powiedziałem jedna z rurek jest zasłonięta na jakieś 80%

Ale ten filmik uświadomił mi że więcej hałasu jest w środku niż na zewnątrz :P

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh KUKLEX tez masz głośno!!! i z wkładka tez heh, no szukam na roznych forach o tym wyciszeniu. nigdzie nie pisza nic konkretnego, dlatego niewiem czy wsadzajac jeszcze jeden tlumik srodkowy to wyciszy mi jakos ten tłumik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mam takie pytanie czy złacze elastyczne moze miec wpływ na ten koncowy ze tak mocno buczy?? usłyszalem dzis małe dzwonienie pod autkiem i jest luźna siatka tego złacza elastycznego lecz nic nie przepuszcza pod tą osłona jest jeszcze takie chocby jakas guma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze, to kolejna pucha założona ? :thumbup1: to pogratulować rozwiązania problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...