Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jakie opony wybrać??


KrzyHo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o radę.

Mam dylemat które wybrać opony w rozmiarze 205/55/16:

- good year eagle f1,

- dunlop sp sport 01,

- dunlop sp sport maxx,

Narazie jestem za eagle f1, ale nie wiem czy to dobry wybór.

Które wy byście wybrali, a może macie swoje typy jakie opony wybrać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wybralibyście w rozmiarze 195/65 R15 :

1) Toyo PXCF1 195/65R15 91 H : około 200zł/szt

2) Dunlop SP Sport 300E 195/65R15 91 H : około 215zł/szt

3) Goodyear Excellence 195/65R15 91 H : około 210zł/szt

4) Fulda Carat Progresso 195/65R15 91 H : około 185zł/szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wybralibyście w rozmiarze 195/65 R15 :

1) Toyo PXCF1 195/65R15 91 H : około 200zł/szt

2) Dunlop SP Sport 300E 195/65R15 91 H : około 215zł/szt

3) Goodyear Excellence 195/65R15 91 H : około 210zł/szt

4) Fulda Carat Progresso 195/65R15 91 H : około 185zł/szt

Kolego mnie interesuje inny rozmiar, jeśli możesz to podaj ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz do WOJTUSANIA ma super ceny i napewno doradzi.F1 bardzo dobre , :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już dwa razy do niego ale ostatnio jest chyba strasznie zajęty,bo nie odpisuje, a ja już niezwłocznie muszę zmieniać opony,bo ciepło,a ja nadal jeżdzę na zimówkach :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak samo jak ja musze zmienić opony. Tylko że wogóle nie mam letnich tylko 2 komplety zimowych. Bo zostały mi po starym samochodzie a nowy kupiłem też z zimówkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wybralibyście w rozmiarze 195/65 R15 :

1) Toyo PXCF1 195/65R15 91 H : około 200zł/szt

2) Dunlop SP Sport 300E 195/65R15 91 H : około 215zł/szt

3) Goodyear Excellence 195/65R15 91 H : około 210zł/szt

4) Fulda Carat Progresso 195/65R15 91 H : około 185zł/szt

Toyo - podobno sa ciche

Dunlop - szybko sie eksploatuja

Fulda - to jest opona wogole? :doh1: - juz zapomnialem ktory model tej opony, ale byl taki albo i jest (zwazyszwszy na cene 185 pln) nie mial wogole bocznych wzmocnien

a np. Bridgestone Turanza ER 300 - 195/65/15 dostepna od 220 zl z indeksem H i ten bym polecal bo przy V juz jest wieksza twardosc opony, wzmocnienia i wogole opona ciut ciezsza.

Niewyglada ladnie, ale dobrze oceniana, min. w ADAC wygrala testy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzycho napisz na gg bo teraz sie ty nie odzywasz, wrocilem z dlugiego weekendu

moi faworyci to

goodyear excellence i pirelli p7

niestety dunlopa sp01 dyskwalifikuje ze wzgledu na to ze jest glosniejszy od tych powyzej

i osiagami tez im nie dorownuje (choc to dobra guma i ma swoich zwolennikow ktorzy nie dadza na niego zlego slowa powiedziec)

co do goodyear f1 gsd3 to pomimo swoich wad (szybsza scieralnosc w porownaniu z ww. to nadrabia wlasciwosciami na mokrym i oczywiscie wygladem.[br]Dopisany: 03 Maj 2008, 22:24 _________________________________________________aha na gg jestem czesto niewidoczny ale piszcie odpisze jak tylko bede mogl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunlop - szybko sie eksploatuja

chyba żartujesz?

no musze cie zmartwic, ze jednak nie żartuje, bynajamniej w moim przypadku bylo tak, ze na wiosne kupilem dunlopki, ktore zeszly z produkcji w lutym, czyli "swieże" posmigalem nimi do jesieni - cos ponad 30tys i bieżnika nie ma, zjechaly sie tak szybko jak hankook'i tylko ze te chinskie to nawet jak im sie bieznik konczyl to mialy stosunkowo bardzo dobra przyczepnosc czego dunlopki w takim samym stanie juz niestety nie mialy. dodam ze, w drugim aucie mialem michelinki i te turlaly sie przez jakies 150 tys (tylko letnie sezony) i turlaly by sie dalej bo byl bieznik, jeszcze :) , tylko pojechalem wywarzyc kolo, bo cos bilo po kierownicy, ale jak sciagneli kolko to juz druty od zewnatrz bylo widac, wiec dla mnie jak opona zrobi 30 pare tys i jest slick to znaczy to dla mnie ze sie szybko eksploatuje :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Toyo PXCF1 195/65R15 91 H ??? Macie jakieś doświadczenia z nimi ???[br]Dopisany: 05 Maj 2008, 10:39 _________________________________________________Już je kupiłem na allegro za 189zł/szt,bo na www.opony.pl mieli je po 228zł/szt.Kolega wojtusania miał też w dobrej cenie 190zł ale chyba gdzieś wyjechał albo odcięli mu internet ,bo ostatnio zero z nim kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega WOJTUSANIA był na weekendzie, wczoraj z nim rozmawiałem na gg (często jest niewidoczny) dogadaliśmy się tak że gdy tylko kupie felgi to zaraz zglaszam się po opony. Ceny bardzo atrakcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha no to trudno skoro gadał z Tobą wczoraj na GG,a nie raczył odpisać mi na kilka wiadomości PW to dałem zarobić komuś innemu,a w sumie cena za te Toyo taka sama na allegro jak u niego. Poczekałbym jeszcze kilka dni ale przecież nie będę jeżdził w upałach na zimówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam się do niego odezwalem na gg, przeczytaj jego post wyżej gdzie pisze o oponach. W końcu to ja mam do niego interes a nie on do mnie.

Także nie osądzaj go źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież nie oceniam go żle - każdy może nie mieć czasu aby odpisać na PW. Kupiłem na allegro w tej samej cenie więc nikt nie jest stratny :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yetes nie wiem czemu nie dostawales moich odpowiedzi na gg tez nie odpowiadales! no trudno - co do zarobienia komus innemu to tak jak mowilem mam najlepsze ceny i sie nie mylilem - kupiles na allegro po 189zl tzn ze kupiles ode mnie! :polew: podaj nicka allegro dla pewnosci zebym ci wyslal swierze opony. :gwizdanie: w przeciwnym razie nie recze za swojego pracownika co obsluguje mi toyo na allegro.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o świeże oponki Toyo - nick beatkaz80 :th: Kupił ktoś o takim nicku na Twojej aukcji ???[br]Dopisany: 05 Maj 2008, 22:33 _________________________________________________No niestety sprawdziłem i kupiłem u konkurencji: http://moto.allegro.pl/item358357729_toyo_195_65r15_made_in_japan_warszawa_wysylka_0zl.html[br]Dopisany: 05 Maj 2008, 23:00 _________________________________________________I dziś rano już doszły ( ekspresowa wysyłka) ,a więc jutro zakładam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch typow opon które poleca wojtusania czyli:

Pirelli P7

GoodYear Excellence

które polecilibyście do mojego autka - A4 B5 AVANT 1,9TDI AFN QUATTRO?

Chodzi mi o oponki w rozmiarówce 205/55/R16

Zastanawiam się jeszzce czy brac w indeksie H czy V - Vmax mojego pojazdu to jakies 192km/h wiec teoretycznie H wystarcza, a z drógiej strony różnice pewnei niewielkie wiec sam nie wiem czy iść w V czy jednak zostać przy H...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj dostałem oponki od WOJTUSANIA, założyłem i auto wygląda super i jeździ jeszcze lepiej.

Wybrałem GOOD YEAR EXCELLENCE 205/55/16.

Ikowol co do indeksu predkości to bież tyle ile masz na liczniku, słyszalem że policja jak w niemczech sprawdza auto to patrzą na licznik i indeks prędkości i patrzą czy opony są dobre do samochodu. Ale u nas tak nie robią.

Weź na prędkość 240 albo 260, nie pamiętam jaka to literka jest.

Moge ci polecić te oponki co mam, wcześniej miałem 185/65/15 a teraz 205/55/16 i różnica w wyglądzie i zachowaniu auta jest kolosalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...