Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana płynu...?


dero686

Rekomendowane odpowiedzi

cieknie mi płyn ze zbiorniczka.. spojrzałem do środka jest tam czarny osad... normalne ? polecacie zmienić płyn ? jeśli tak to proszę o jakąś instrukcją gdzie najlepiej spuszczać i czy na odpalonym silniku kręcić wtedy czy jak ? i czy wypłukać czymś to czarne czy tylko zbiorniczek przeczyścić ?

I jaki nowy płyn kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze zlokalizowac zrodlo wycieku. plyn kup w aso nie jest az taki drogi oni co doradza jaki konkretnie bo zapomnialem nr butelki. do sposzczenia to albo od pompy albo waz powrotny odlaczyc i do butelki i potem przepuszczac plyn i przelewac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z prawej strony w chłodnicy masz kranik (prawa kratka w zderzaku) do spuszczania płynu zakładasz wężyk i leci .

najlepiej orginalny płyn (koncentrat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z prawej strony w chłodnicy masz kranik (prawa kratka w zderzaku) do spuszczania płynu zakładasz wężyk i leci .

najlepiej orginalny płyn (koncentrat)

Koledze chyba chodzi o wymianę płynu wspomagania, a ten kranik co podałeś służy do spuszczania płynu chłodniczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod warunkiem ze wcześniej tez miałeś zielony.

a co jesli wczesniej jezdzil na innym plynie niz zielony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy wcześniej nie zmieniałem płynu , mam to audi 2lata . cieknie z węża już zmieniłem opaskę . Czzarne było trochę w zbiorniczku u góry wytarłem to , chyba nie trzeba będzie przelewać ? płyn jest lekko brązawy , ale korek zielony więc taki chyba ma być.. to rozgrzeję płyn , spuszczę i zaleję zielony (chyba że wyleci coś czarnego wtedy przepłuczę tak jak koledzy pisali)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod warunkiem ze wcześniej tez miałeś zielony.

a co jesli wczesniej jezdzil na innym plynie niz zielony?

W przypadku dolewania zaleca się uzupełnienie go, takim samym jaki jest, jak różowy to różowy, zielony - zielony, ale kolega widzę chce całkowicie go wymienić, to już jego wola, ale raczej zielony bardziej powszechny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co bedzie jesli dero686 ma zalany w tej chwili jakis inny plyn----> nie ori zielony? wymieni go w pieruny na oryginalny zielony z aso? nie bedzie zadnej konsekwencji takiej zmiany? nie rozszczelni to maglownicy? pewnie pompie to wyjdzie na dobre, ale jak z maglem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co bedzie jesli dero686 ma zalany w tej chwili jakis inny plyn----> nie ori zielony? wymieni go w pieruny na oryginalny zielony z aso? nie bedzie zadnej konsekwencji takiej zmiany? nie rozszczelni to maglownicy? pewnie pompie to wyjdzie na dobre, ale jak z maglem?

Właśnie czy coś się stanie ?

Z magla też zleci cały płyn jak będę spuszczał i kręcił kierownicą czy jak to robicie ?

(ogólnie wspomaganie chodzi pięknie tylko teraz zaczęło cieknąć i spojrzałem a tam trochę czarnego to lepiej zmienic)

http://moto.allegro.pl/plyn-do-wspomagania-zielony-audi-seat-skoda-vw-i2245948144.html <-- taki mam w domu , moze byc ? na zbiorniczku wyrównawczym pisze po niemiecku ze tylko olej mineralny i jest podany numer jakiś 002000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie jesli masz zalany uklad plynem ori i wymienisz na czysciutki ori, dla calosci wyjdzie to tylko na dobre,

co bedzie w przypadku zmiany plynu z innego na ori.... niewiem i tez staram sie dowiedziec tego,

u mnie jest kwestia taka ze, po regeneracji maglownicy zalali mi uklad plynem czerwonym i teraz chce go zmienic wlasnie na ori zielony i nie wiem czy cos sie nie stanie po takiej operacji, moj mechanik mowi ze moze ale nie musi sie rozszczelinic maglownica teraz (po roku w moim przypadku jazdy na czerwonym plynie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze tak byc jak piszesz, po tylu latach urzytkowania jego barwa mogla sie zrobic brazowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyn kupiłem , to jak będzie z wymiana ? pojeżdżę trochę żeby się zagrzał i wtedy odkręcić wąż od pompy , i odpalić auto żeby wypompowało czy na zgaszonym trzeba czekać ? z magla wyleci wszystko ? trzeba kręcić kierownicą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn zmieniłem , odłączyłęm ten powrotni od zbiorniczka i kręciłem wyleciało 550ml (chyba nie wszystko) skręciłem zalałem nowego odpaliłem silnik i ok ;] tylko z tego węża lekko sie poci , dałem opaske na śrubkę , jutro kupi.ę jakąś inną i spróbuję zacisnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez lekko sie poci co jakis czas przecieram go sobie bo to malo i sporadycznie. ale widze ze w prawym kole na laczeniu drazka kierowniczego ta guma jest troche obcieczona wiec pewnie magiel troche przecieka ale plynu wogole ubywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...